Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Fiktív kérdés! Ha valaki ezt...

Fiktív kérdés! Ha valaki ezt megtenné akkor bezárnák az elmegyógyba?

Figyelt kérdés

Nem tudom h jó kategória, de mivel eleve egy őrült fazonról szól a sztori, így inkább ide teszem.


Szóval, mint leírtam fiktív ez amit most lefogok írni. Egy történtet olvastam amiben egy srác felvágta a száját mosolyba.

Nos. Mi történt volna akkor ha ez az illető, nos először is fogja felvágja az arcát, majd elmegy egy legközelebbi helyre ahol vannak emberek, ott elkezd őrjöngeni, őrülten nevetni, és hadonászik összevissza , de nem sért meg senkit. Csupa vér.

Nos. A kérdésem adott. Ezután a jelenet után, ha ez tényleg megtörténne, akkor az illetőt mindenképpen kórházba, s onnan a zárt osztályra azaz, egy elmegyógyba viszik, igaz? Vagy mi történne, ami reális is lehetne?


( ok tudom h beteg xd meg morbid, de akkor is, kell a fanficemhez valami szösszenet xd xD )


Szoval, mi történne vele? Mik lennênek a következmények?


Az okos válaszokat, ötleteket köszönöm!



2016. aug. 7. 19:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Valoszinuleg zart osztalyra kerulne, mivel oncsonkitasnak szamit, amirol irsz, ebbol kovetkezoen onveszelyes. Utana begyogyszerezik, zombit csinalnak belole. Elmegyogy mar nincs, pszichiatrianak hivjuk.
2016. aug. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ ^_^
2016. aug. 7. 19:15
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Először a mentősök (rendőrökkel együtt, ha ők is kiérkeznek) a traumatológiára szállítják. Az ottani ellátás után az önveszélyes cselekedet miatt pszichiátriára kerül. A megfigyelés, vizsgálat után egy idő után kiengedik, ha az önveszély már nem áll fenn. Közben a kórházban gyógyszereket kap valószínűleg, amitől tényleg "zombivá" válhat. Az egész további saját - és környezete életét negatívan befolyásolhatja akár ez a cselekedet, akár a pszichiátriai karrier, akár az előírt gyógyszerek szedése vagy ezek egyszerre.
2016. aug. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Hát nem is tudom. Valószínűleg az előttem írók még nem nagyon voltak pazichiátrián.

Az örjöngés miatt, valószínűleg a zártra vinnék és kapna egy kis nyugtatót. De ha csak önsértést végezne, akkor nem hiszem.


Én már voltam pszichiátrián és az egyik alkalommal még falcoltam is elég rendesen. Csak annyit kezdtek vele, hogy megnézte néhány nővér és egy orvos. Lefertőtlenítették, közben azon gondolkoztak, hogy összevarrassák vagy sem.

A zárton is jártam és NEM gyógyszereztek agyon. Inkább csak infúziót adtak, mert úgy gondolták, hogy ki vagyok egy kicsit száradva és az amúgy sem árthat.

Remélem segített egy kicsit.

20L

2016. aug. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. aug. 7. 19:44
 6/16 anonim ***** válasza:
www.imdb.com/title/tt0296042/ találj ki a fanficedhez valami egyedibb ötletet
2016. aug. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

4# Önsértés? Azért szezon és fazon különbség van egy falcolás és egy száj felvágása + őrjöngés + őrült nevetés + összevissza hadonászás között.

Egyáltalán nem arról van szó, hogy egy falcolás piti dolog! Arról van szó, hogy ez a szájfelvágós + egyéb körülmények sztori pszichológiailag, pszichiátriailag más kategóriába esik, mint a Te történeted.

Arról is szó van, hogy nem mindenkit gyógyszereznek agyon. Ezért írtam a valószínűleg szót.

Jártam pszichiátriai osztályon, mivel ott dolgoztam évekig.

2016. aug. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Batman rész jutott eszembe.
2016. aug. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ismertem olyat is aki csúnyán össze vagdosta az arcát, mégis ott feküdt a mellettem lévő ágyon.
2016. aug. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Összevagdosta magát, tehát melletted, a pszichiátriai osztályon volt.

Egy laikusnak nem könnyű vagy nem tud különbséget tenni betegség és betegség, állapot és állapot, személy és személy, súlyosság és súlyosság stb. között, nem ismeri a másik élettörténetét, betegségeit, személyiségét, környezetét, stb. csak a saját véleményét tudja elmondani, amit éppen lát, tapasztal.

Valakit elengednek egy csuklóvágás, gyógyszermérgezés után és nem kerül a pszichiátriára. Valaki fenntartja az öngyilkossági fenyegetőzést, de nem próbálkozik kísérlettel, mégis zártosztályra kerül. Rengeteg történet van, rengeteg végkifejlettel.

Te párhuzamot vontál és nem mérlegeltél a fiktív történet és saját magad története között, úgy írtad le a véleményed, csak tudod óriási különbségek vannak köztetek, így a gyógyítás, kórházban tartás, terápia is teljesen más témakör.

2016. aug. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!