Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, hogy visszanyer...

Mit csináljak, hogy visszanyerjem az életkedvemet?

Figyelt kérdés

folyamatosan lehangolt vagyok, és nincs kedvem semmihez. legszívesebben eltűnnék. Folyton azt érzem ,hogy mindenki utál ,és hogy az lenne a legjobb ha nem lennék. És úgy érzem ,hogy a szüleimnek is csak a terhére vagyok.. Látom rajtuk ,hogy utálnak.. .Folyton hallom őket, főleg anyámat, hogy kibeszél engem vagy éppen apámmal vagy valamelyik tesómmal... úgy érzem ,hogy gyűlölnek engem.. és nincs értelme az életemnek. Pasim sincs... csak életemben egyszer volt.. és valahogy semmi nem jön össze.. munkám sincs... suliba se vettek fel.. pedig már több sulit is megpróbáltam... aztán több munkahelyem is volt már, de már 3 helyről is kirúgtak , mert nem voltak elégedettek a munkámmal...

És csődtömeg vagyok ,hogy semmi nem jön össze.. pedig régebben volt célom ,hogy továbbtanulok..stb.. de már kezdem ezt is feladni...

Szoktam tanulni ,meg próbálok találni munkát is... de már semmihez nincs kedvem... nem látom értelmét az életemnek.



2016. aug. 8. 12:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Mély levegő lassan, nagyon lassan kieresztve. Ezt a gyakorlatot csináld minden nap azonos időben, csukott szemmel, nyugodt, csendes körülmények között alkalmanként 20-40 percben. A némi plusz oxigéntől felélénkül a szervezeted, stb.
2016. aug. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nyugi, kinövöd. Az a kamaszkori világfájdalom.
2016. aug. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
nem az.
2016. aug. 8. 15:48
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Az élet szar! :-(

Idősebb vagyok és számtalanszor éltem már meg hasonló időszakokat. Az életkedv, az életerő kegyetlenül hullámzik! Egyeseknek mázlijuk van, nekik alig van hullámzás, másoknak viszont hatalmas nagy a különbség a lent és a fent között. Nem vagyok szakember, fogalmam nincs, miként mondanák ők, de saját tapasztalatom szerint általában az érzelmesebb, értelmesebb embereknek vannak nagy hullámaik. A másik végletben a totálisan érzelemmentesek vannak. Nekik nincsenek gondjaik, nincs lelkiismeretfurdalásluk, talán még lelkük sem. Nem, hogy lesza.omtablettát szednek, hanem alapból hozzák ezt a nemtörődöm formát.

A mai társadalom alapja, a mai divat trendje mindent és mindenkit letojni. :-( A kis emberek saját környezetükben tojnak le mindent és mindenkit, a nagy hatalmúak pedig már profin, nagyban tojnak az egész világra.

Hofi úgy fogalmazott, nem sokkal halála előtt: Felfordult a világ és a sz.a.r került felülre!


Jómagam hamar ráébredtem, lehettem úgy huszonéves, az élet sz.r, a rendszer sz.r, de nekem nem muszáj eszerint élnem. Azt várják el tőlem, mint földi embertől, mint állampolgártól, mint tanulótól, mint dolgozótól, sőt, néha még családtagként is tojjak bele, akkor én belefogok tojni. Legalábbis, azok irányába, akik ezt igénylik! Én leszek irányukban a leglazább, a legrugalmasabb, az aki a legjobban letojja (lesz.rja)!

Viszont, a saját életemben az leszek, aki lenni szeretnék! Ha kihasználnak akkor én is kihasználom őket a céljaim elérése érdekében! Az én filmemben ÉN vagyok a főszereplő, mindenki más csak mellékszereplő, de a legtöbben csupán statiszták!

Az életed értelme TE magad vagy! Nem kell semmi más életcélt keresned.

Egy japán mondás szerint, ha éhes vagy egyél, ha álmos vagy aludjál, ha menni akarsz menj, ha maradni akarsz maradj. Igen, működik, ennél nem bonyolultabb az élet. Egyszerűen azt tedd, amit szeretnél, ami neked éppen jólesik, amire éppen szükséged van. Természetesen, az írott és morális törvények keretein belül.

Akinek szüksége van a monoton életre, a reggel felkel, elmegy dolgozni, majd fizikailag és lelkileg kimerülten hazamegy, vacsorázik és lefekszik típusú mókuskerékre, az éljen úgy. Aki ennél rugalmasabban, főnök és kötöttségek nélkül szeretne élni az tegye úgy. Nincs kőbe vésve, hogy egyformán kellene élnünk. Ha pedig mégis úgy lenne, hát szét kell zúzni azt a követ.

Ne akarj megfelelni másoknak, az elvárásaiknak! Akinek nem felelsz meg, az keressen mást maga mellé. Akinek viszont érdemes megfelelned, annak irányába próbálj meg változni kissé. Éppen annyit, hogy összerázódjatok. A változás jó is lehet, ha te akarod és nem ráerőltetnek! De a másik féltől is várd el, hogy irányodban változzon. Kompromisszumok! Ezek jelzés értékű dolgok. Aki irányodban képes változtatni a saját életútján, annak komoly okai vannak.

Azok, akik csak tőled várnak el irányváltoztatást, ők azok, akik ki akarnak használni önös érdekeik miatt!


De nem kell rám hallgatnod! Én egy senki vagyok, aki itt okoskodik. Egy senki, aki próbál valami önmaga által kreált filozófiába kapaszkodni a saját depressziójában.

2019. aug. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem fog tetszeni, amit mondandó vagyok, kedves utolsó. A hangulatod hullámzása az étreded következménye. Az ember szereti magát valami nagyszerű, valami mindenek feletti lénynek látni, és szereti elfelejteni, hogy az egész kiba5zott élete, a hangulata, a kedve, a stressztűrő képessége, egyszóval MINDEN annak a két kiló bacinak a függvénye, ami a beleiben lakozik. Ha ezek a bacik nem a megfelelő üzemanyagot kapják, természetes, hogy nem működnek megfelelően, ez pedig (többek között) idegrendszeri problémákhoz vezet.
2019. aug. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!