Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Összeomlottam, teljesen...

Összeomlottam, teljesen felfordult minden. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Ezen a hétvégén egyedül voltam, sokat gondolkoztam azokon a dolgokon amik régóta nyomasztanak most egyszerre a nyakamba zuhantak. Sosem voltam kibékülve önmagammal,önértékelési problémáim vannak,szorongok de ez még sosem bukott ki így egyszerre. Az utóbbi időkben ehhez méh hozzájött egy olyan emberben való csalódás aki nagyon sokat jelentett nekem. Egyszerűen nem tudok tovább így élni, nincs senki és semmi aki itt tartana, minden üressé vált. Nem tudom mit tegyek.
2010. ápr. 18. 22:18
1 2
 1/11 Plaga ***** válasza:
46%
Ha elbuktál, állj fel, légy büszke és viseld a sorsodat akármilyen rossz is. Légy önmagad példaképe. Emellett még ismerkedj emberekkel, de légy óvatos velük mindig is. Keress hobbit
2010. ápr. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
Ismerkedj, keress pasit/csajt, bulizz, barátkozz
2010. ápr. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Plaga ***** válasza:
81%
Szerintem a kérdező nem az a bulizós fajta :) Inkább elmélyülős, melankólikus
2010. ápr. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
32%

Tereld el a gondolataidat,mondjuk olvass könyvet.

Valamint kezdj el keresni pozitív dolgokat az életedben.

Leülsz,és leírsz 10 pozitívumot a természetedben,addig nem állsz fel.Biztos vagyok benne,hogy vannak.Pl:nem vagyok kárörvendő,nem vagyok szándékosan gonosz más emberekhez,a családom mindig számíthat rám stb,stb....

Csak te tudsz segíteni magadon!!

2010. ápr. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Jézusom, ezek a válaszok...

"Sosem voltam kibékülve önmagammal,önértékelési problémáim vannak,szorongok", erre a válasz:

"keress pasit/csajt, bulizz, barátkozz" hát hogyne...

Ez megint egy olyan kérdés amire nem lehet 1-2 mondatban válaszolni. Tömören: az önértékelési zavarod miatt szorongsz, ergo meg kell találnod az okot hogy miért alakult így a személyiséged! Ha azt az okot megszünteted/elfogadod/átalakítod akkor szépen lassan megváltozik az önmagadról kialakított képed, és nem fogsz többet szorongani. De ez egy sokkal bonyolultabb történet mint ahogy most leírtam...

2010. ápr. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Tudom mit érzel

Ezt a szöveget amit irtál akár én is irhattam volna

Tudod ez egy elég komplex szituáció és nem hiszem, hogy lehet rá 100%os kiútat találni, viszont sztem hozzáállás kérdése. Én is a te helyzetedben vagyok, de kezdek rájönni, hogy ezt eltaláltam. Mármint a pesszimizmust. Nagyon számit, hogy valaki miként gondolkodik


A gondolkodás kihat a környezetre, a munkádra, az életedre. Persze nem minden a hozzáállás, de ilyen negativ hozzáállással még jobban megnehezited a dolgod. Sztem is próbálj ismerkedni, bulizni, TUDOM, hogy TE NEM AZ a TIPUS VAGY, de én tapasztalatból tudom, hogy más módszer nemigen segit. Mert én is mindig azt mondtam, hogy " ááá nem, én nem vagyok bulizós ", de azóta sem lábaltam ki a búskomorságomból. Mit veszithetsz igazából ? S gondolj arra, hogy a bulizós emberek nagy része nem depressziós, lehet nem boldogok, de legalább nem depressziósak. És ezenkivül nyugodtak, üdék, vidámabbak, mint mi vagyunk


Én őszintén nemigazán hiszem, hogy lélekturkálással, pszichológussal, stb.-vel kilehet ebből lábalni. Valahogy sztem ide barátok kellenek....haverok.....emberek

2010. ápr. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is igy vagyok,ha gondolod beszélgethetünk neten
2010. ápr. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nagy baromság ez a bulizós szöveg...Ha valaki depis kissé,és nem bulizós fajta,nem fog elmenni bulizni,egyértelmű...Nemcsak bulizásból áll a világ,és aki nem bulizik,az nem igaz hogy depis...Én amikor buliztam,többször jött rám vasárnaponként a depi,mint egyébként.Nálam a bulizás kihagyása tett kiegyensúlyozottabbá.Egy kapcsolat végekor,vagy csalódáskor én is ugyanígy szoktam érezni,akkor szokták azt mondani,hogy ne búsúlj,majd jön a következő,stb,de ez aztán nem szokott vígasztalni.Ha valami fáj,sajnos azon végig kell menni,hogy aztán szépen lassan kifelé kászálódjon belőle az ember.Ez csak idő kérdése,valakinek lassabb,vagy gyorsabb,de mindenképp segít ha valakinek elmondhatod a bánatodat.Egyedül élek,vettem 1kiskutyát,ő sokat szokott lendíteni a hangulatomon.A szorongáson nyugodtan lehet segíteni gyógynövényes dolgokkal,és ott van a sima B6 vitamin is,ami az idegrendszerre hat,és annak is jótékony hatása van.Persze mozdulj ki a lakásból is,az is valamelyest frissít.Hosszantartó önsajnálatba nem szabad belemenni,mert aztán a pszichés dolgok testi tünetekké alakulnak,amit gondolom te se szeretnél:)Vannak fórumok is,ahol emberek hasonló gondokkal küszködnek,és egymást segítik például.Én kitartást kívánok neked,és sok örömet az életedben:)
2010. ápr. 21. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
én meg azt gondolom, hogy ha tényleg úgy érzed, nem jössz ki ebből egyedül, akkor keress fel egy szakembert, és meséld el neki a problémádat.
2010. ápr. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

04:58


Nem rólad van szó, hanem a kérdezőről. Te ne bizonygasd, hogy mire képes és mire nem egy depis ember, mert amint te is leirtad ( tudatosan vagy tudatlanul ) te is szoktál depis lenni és mégis eltudsz menni egy bulira. A depresszió nem köt senkit egy székhez


Mellesleg amiről te beszélsz az bipolaritás és nem krónikus depresszió, vagy ez, vagy eltúlzod a helyzeted, ezt te tudod, hogy melyik a kettő közül


A kérdezőnek viszont NEM ilyen problémája van

2010. ápr. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!