Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez kényszerbetegség jele?

Ez kényszerbetegség jele?

Figyelt kérdés

Sok cselekvés előtt vissza számolok,vagy valamilyen ritmust dudolok,ha nem teszem akkor elég nagy feszültséget érzek,van amikor több cselekvést újra megismételek mert nem

úgy jött a ritmus vagy a számolás ahogy terveztem,olyankor mindig megismétlem magamba hogy abba hagyom nem érdekel,de nem megy,nagyon gyakran neki állok minden miatt imádkozni,pedig nem vagyok egy vallásos ember.


2016. aug. 12. 21:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is ugyanilyen vagyok, a pszichológusomat megkérdeztem, aki szerint ez nem vészes. Lehet annak a jele igen, de amíg nem hátráltat az életemben (pl. nem késem le a buszt mert visszafordulok amiatt mert a sétálásom üteme nem úgy jött ki, meg hasonló dolgok) + ha nem kínoznak agresszív kényszergondolatok, addig azt mondta nem szükséges foglalkozni vele. Bár ez csak pszichológus véleménye, nem pszichiáteré...
2016. aug. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 aperitif ***** válasza:
Kényszernek kényszer, de nem nevezném betegségnek. Ahogy az első írja, akkor lesz csak betegség, ha megakadályoz a mindennapi tevékenységedben, rontja az életminőségedet.
2016. aug. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Élet menőságem nem rontja,de pl örömmet okozó dolgokban hátráltat,pl nézem telón hogy adott ismerősőm hány perce volt fen,és közben ritmusra számolok vissza hogy kilépek,de ha mellé nyúlók,akkor nem lépek ki hanem frissitem a lapot és megint újra,ha meg kilépek néha akkor megint újra csinálom,mert úgy érzem muszáj
2016. aug. 12. 23:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!