Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kamaszkorban kialakulhat a...

Kamaszkorban kialakulhat a depresszió ami zárkózottsághoz vezet?

Figyelt kérdés
Ott kezdem hogy 15 éves fiú vagyok aki most megy közép suliba.Nem tudok az emberekkel mit beszélni nem merek hozzájuk szólni.(félek hülyeséget mondok) ,vagy ha nem méltatják semmivel akkor azt is mondok.Ha valakinek mondok valamit akkor azt előre kigondolóm,hogy nem mundok olyat ami nem érdekli.Félek a lányoktól.Néha ha valkivel sok időt töltők pl egyik barát ,akkor azzal beindul a beszélgetés csak úgy spontán.Nem gondolkozok csak úgy szálnak az értelmes témához illő gondolataim.Az emberekkel nincs mély kapcsolatom még azokkal a barátaimmal is.Talán sértődékeny vagyok, vagy csak éreztetni akarnak velem valamit?! Ezt lehet gyógyítani?
2016. aug. 14. 00:53
 1/4 anonim ***** válasza:

minel tobb kommunikacioval, tarsasagi ismerkedessel lehet rajta javitani, tehat bele kell menned abba, amitol felsz, mert ezzel fejlodsz

es ha hulyeseget mondasz, akkor mi tortenik? nem dol ossze a vilag, szerintem mar mindenki mondott hulyeseget eleteben

2016. aug. 14. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Ebben nem látok semmi bajt amit gyógyitani kellene. Ne aggódj

Én is ilyen korban kissé félénk voltam pl idegenek elött megszólalni, de minnél többször fordult elő hogy meg kellett szólalnom annál bátrabbá váltam. Ma már alig tudom befogni a szàm :)

Neked is csak bátorság és minnél többet beszélgess, ne félj megszólalni. Nagy hülyeségeket ugyse mondasz, ha meg igen akkor csak nevess rajta és kész

2016. aug. 14. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Velem is ugyan ez van..
2016. aug. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azt hiszem pszichológus segítségét fogom kérni,neki elmondhatok mindent,és majd tud tanácsokkal segíteni.Alapvetően tudom mivel,hogyan tudnák előre lépni a változás fele de félek a változástól.Engem mindenki csöndes visszahúzódó gyereknek ismer.Ja és még van egy baj,mégpedig nem érzékelem ha valakit megsértek talán ez hozzásegített ahhoz , hogy később nem mertem megszólalni semmilyen téren sem,mintha nem ismerném a beszéd etikáit.Az a baj így már nem lessz egy barátom sem középsuliba és akkor tényleg a padlóra kerülök.3 hét múlva suli aztán nekem kész egy életre.
2016. aug. 14. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!