Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikroham vagy szervi elválto...

Pánikroham vagy szervi elváltozás/hormonszint probléma?

Figyelt kérdés
19 éves fiú vagyok, idén érettségiztem és felvételiztem, minden jól sikerült mégis azt érzem semmi sincs rendben. A felvételi előtt kezdett jelentkezni egy szorítás a nyakamban egy gombóc aminek nem tett jót a sok izgulás (bejutottam-e vagy sem). Most vége mindennek mindenki támogat mégis összeomlottam. Gyenge vagyok szinte naponta összeomlok rohamom lesz a gombóc is jelen van. (A felvételinek már majdnem 3 hete vége). A roham remegésből légszomjból szorító torok jelenlétéből áll ilyenkor egy családtag segíthet aki támogat ekkor megnyugszom és rámjön a zokogás. Ezután ismét "jól" ,jobban vagyok de a félelem, szorongás folyamatosan bennem van. A gombóc nyelési nehezítettség rohamon kívül is észlelhető. Vajon ennek oka valóban kizárólag lelki vagy szervi elváltozás is áll a háttérben? (Volt vérvizsgálatom másfél hete valamint ekg vérnyomás ezek mind tökéletesek lettek, szintén egy roham nyomán készültek)
2016. aug. 17. 12:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Inkább pánikrohamnak néz ki, viszont a pajzsmirigyedet sem ártana ellenőriztetni, és egy fül-orr-gégészhez is elmennék a helyedben. Lehet, hogy van mögötte némi szervi ok is, amit a stresszelésed felnagyít: ha kiderül, hogy igen, kezelni tudjátok, ha kiderül, hogy nincs, legalább ilyen téren meg tudsz nyugodni.
2016. aug. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
érdemes lenne egy pszichológushoz elmenni, pszichiátert még nem mondanék, mert ők mindig gyógyszert írnak fel és az nem segít hosszabb távon csak tompa leszel tőlük és több a mellékhatásuk. nekem a gyógynövények+testmozgás sokat segít, de nem vagyunk egyformák.gyógynövények közül: orbáncfű, macskagyökér, citromfű, tea és kapszula mind ok. még jót tesz ha naplót vezetsz, mikor jön elő ez a roham, nekem pl. a koffein érzékenységem nagyon ki tudja váltani a rohamot, azt el is hagytam, ja és a kakaóban is van koffein meg a zöld teában is. a mozgás, a háziállatok közelsége sokat segít lenyugodni, de persze ha van családod aki támogat az is nagyon jó. kitartás és lélegezz mélyeket olyankor amikor érzed, hogy kezdődik a roham.
2016. aug. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom, a háziorvosnál jártál, és ő kivizsgáltatott. Előzetesen nem írt fel valamilyen nyugtatót? Mert ha igen, azt szedjed szükség szerint. Ha kb egy hónap után sem változik az állapotod, akkor kérj beutalót pszichiáterhez. Ne pszichológushoz, mert az szrt sem ér, csak itt mindenkit rémisztgetnek a pszichiáterrel, mert gyógyszert ír. Ír bizony, ha az kell. Gondold végig. Most az elején valami gyengébb antidepresszáns segítene, vagy később már a lórúgás sem. Mindenképpen menj vissza a háziorvosodhoz, ne hagyd annyiban a betegséged, mert felemészt.
2016. aug. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mielőtt bármilyen f@s nyugtatóval tünetmentesítenek kérj egy teljes kivizsgálást, vérvétel alap, pajzsmirigy vizsgálat. Aztán ha Nem múlik akkor, de csak akkor kizárólag pszichológus! A gyógyszerektől tartsd magad távol, és a pszichiáterektől, mert zombit csinálnak belőled. Ez Csak egy jótanács, engem 2 évig elkezeltek, és hiába mondtam, hogy Nem vagyok kattant... Csak a nyomorult gyógyszereket írták, meghogy pánikolok.. meg hipohondernek neveztek, de én mentem tovább, és kiderült hogy agyalapimirigy daganatom van...akkor lapítottak, mint a Sz a r a fűben, mikor visszavittem az MR leletemet.
2016. aug. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves válaszolóknak! Utolsó válaszoló gyógyulást és kitartást kívánok neked !
2016. aug. 22. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!