Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Orbáncfű tea vagy kapszula...

Orbáncfű tea vagy kapszula mennyire hatásos depresszió kezelésére?

Figyelt kérdés
Orbáncfű-Depresszió

2016. aug. 18. 15:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Remotiv Extra az orbáncfüves kapszula, elég jó dolgokat lehet vele elérni, persze nem annyira jó mint egy igazi antidepresszáns. 3 hónapig szedtem, de visszaestem.
2016. aug. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az orbáncfű MAOI antidepresszánst tartalmaz.

Tünet enyhítésre/szüntetésre ugyanúgy felel meg, mint bármilyen más antidepresszáns, csak lassabban hat (4-6 hét).

A végleges gyógyuláshoz rend szerint pszichoterápia szükséges.

Mellesleg, ötféle depresszió van, közülük csak a maior-, és a bipoláris igényel gyógyszert.

2016. aug. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kis kiegészítés: a bipoláris zavarok a DSM-ben a depresszív zavaroktól külön kategóriaként vannak megjelenítve.

A jelenlegi állaspont az, hogy minden létező depresszív epizód kezelése pszichoterápiával ÉS farmakoterápiával történik, függetlenül annak súlyosságától.

Az orbánfűvel jó eredményeket lehet elérni, főleg enyhe depresszív zavaroknál. De mindemellett, ahogy az előttem szóló mondotta, szükséges pszichoterápia is.

2016. aug. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
orbáncfűvel*
2016. aug. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat .
2016. aug. 22. 11:35
 6/7 A kérdező kommentje:
Orbáncfűkészítményeknek is vannak olyan mellékhatásai mint az antidepresszánsoknak ?
2016. aug. 22. 11:36
 7/7 anonim ***** válasza:

nincsenek, de nem is olyan ütősek.

+ azt hiszem az orbáncfű MAOI, az meg nem is teljesen SSRI típusu.

2016. aug. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!