Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hol találhatnék segítséget? 21/l

Hol találhatnék segítséget? 21/l

Figyelt kérdés

Magányos vagyok ezért sokat játszok gépen. 3 éve lolozok minden nap több órát. Egyetem is rá ment.

Ezenkívül semmi életkedvem nincs és késztetést érzek arra, hogy ne êljek tovább. Ezenkívül gyakran van az, hogy beleütöm a kezem dolgokba, pedig nem akarom. Minden nap úgy megyek el itthonról, hogy arra gondolok bárcsak megerőszakolnának és elvágnák a torkom. Félek nagyon :(



2016. aug. 27. 22:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján valószínű, hogy depressziós vagy. Először is menj el a háziorvosodhoz, mondd el neki ezt, amit leírtál és kérj egy beutalót. Ő majd tovább küld szakemberhez.

De azt ne hidd, hogy ez önmagában megoldja a problémát. Mert a pszichológus max. elbeszélget veled, megpróbálja kitalálni, mitől lettél ilyen elkeseredett. A pszichiáter meg csak felír valami antidepresszást, aztán viszlát.

A tényleges változtatást csak te tudod végrehajtani az életeden. 21 éves vagy, baromi fiatal. Ilyen idősen bárhol találsz barátokat vagy párkapcsolatot. Az egyetemet is újra tudod kezdeni. Vagy ha nem jön be, átiratkozhatsz valami más oktatási intézménybe vagy más szakra, ami jobban tetszik. Vagy kereshetsz munkát. A munkahelyen is tudsz új emberi kapcsolatokat kialakítani.

21 évesen még ne add fel a reményt, túl fiatal vagy még, innen még bármilyen irányba változhat az életed, csakis rajtad múlik!

2016. aug. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Igen,sajnos lehet depresszió,nálam is így volt,csak nekem vannak barátaim,de akkor én elkezdtem tőlük elhidegülni,ne add fel elötted az élet,és a nagy szerelem :)
2016. aug. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Keszthelyre jártam a Georgikonra. Nem tudom újra kezdeni, mert nincs lelki erőm már hozzá :(

Párkapcsolatban meg béna vagyok.

2016. aug. 28. 21:39
 14/17 anonim ***** válasza:

13.: Ha elzárkózol a randizástól, levelezéstől, az nem "bénaság", hanem nem akarás és a kettő két külön dolog.


A "szomszédból" nem valószínű, hogy fogsz párkapcsolatot találni.

2016. aug. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Egyrészről azt a látszatot kelted, hogy milyen szerencsétlen vagy, ugyanakkor valójában neked is van egy szép listád, hogy milyen legyen a pasid! Amikor a listán egy pont nem stimmel, már lépsz is tovább, viszont itt arról panaszkodsz, hogy milyen szörnyű magányos is vagy te...


Picit gondolkozz el azon, hogy pl. nekem nincsen a tiédhez hasonló listám a lányokat tekintve (pl. hogy a nem a megyémben élő fiatalok leveleit ignorálnám...), mégis magányos vagyok, de ettől, még messze nem akarom kidobni a "tacskert"!


A másik, miközben "függő" vagy, direkt sérülést okozol magadnak és ki akarsz gondolatban purcanni, közben pedig értelmetlen igényeket támasztasz mások felé...


Miért is vagy függő? Voltál szakembernél, van róla papírod, vagy ez is egy öndiagnózis?

2016. aug. 30. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Semmilyen listám nincs. Azért meg nem leszek senkié sem, hogy csak arra legyek jó.
2016. aug. 31. 00:18
 17/17 anonim ***** válasza:

16.: Csak mire nem akarsz jó lenni?


Nem értem. Tisztességes 29 éves diplomás fiú vagyok, szeretnék a város főterén található gyönyörű parkba lemenni, egy padra leülni és dumálni, amíg, még jó idő van.


Ez bűn?

2016. aug. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!