Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kinek mi a tapasztalata a...

Kinek mi a tapasztalata a Seduxen nevű gyógyszer szedésével?

Figyelt kérdés
Nem az aktuális helyzetnek megfelelő szinte folyamatos szorongást érzek az emberek között úgy,hogy a természetem pedig kommunikatív és barátkozó. Olyan érzés,mintha futna bennem egy olyan "program",ami nem hadja megnyugodni a szervezetemet. A mozgás, gyógynövényes szerek csak átmenetileg és alig érezhetően segítenek, bár az első tudom,hogy nagyon fontos. Két éve szedek benzodiazepineket, az antidepresszánsok nem hatottak,sőt az egyik komoly hízásal járt. A pszichitáremmel két éve több típus közöt lavírozgatunk,hogy elkerüljük azt,hogy nagyon megemelkedjen a gyógyszer adagja.Az ismert okokból az eredeti mennyiség már nem éri el az eredeti hatást.Jelenleg a munkahelyemre sokszor már 2mg vagy afölötti Rivotrilra van szükségem.Ezt a gyógyszert a Rilexre való átváltással szüneteltettük.Most jelenleg megint a Rivotrilt szedem kb. fél éve.A Seduxen segíthetne abban,hogy alacsonyabb adagra legyen szükség a benzodiazepin származékokból? Milyen érzés a használata? Mennyire érezhető a szorongásoldó hatása (szociális helyzetekben,szerepléskor...stb.)?

2016. aug. 29. 21:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Sztem a Seduxen a Xanax őse, nem?
2016. aug. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Régen szedtem gyerekkoromban, és még kétszer felnőtten a Seduxent. Nagyon jó véleményem van róla. Úgy jellemezném, hogy görcsoldó hatású nyugtató. Tehát jól ellazít. Lehet elég lenne neked a Rivo helyett napi 2x1/2 szem Seduxen. Erről könnyebb leállni is. Egyébként nekem generalizált szorongásom volt felnőtt koromban, és nekem sem vált be az antidepi.
2016. aug. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nekem is generalizált szorongás lehet a probléma,bár konkrétan nem lett így diagnosztizálva.De annak a jól ismert tünetei rám is jellemzőek. Jól hangzik amit írsz,ugyanis nagyon fontos lenne,hogy ne legyen nehéz lejönni róla,amikor itt van az ideje.A Rivotril elég alattomos gyógyszernek érzem.Amikor először szedtem nagyon sok jó hatása volt,de most már alacsony adagokban alig-alig hat.Én meg szeretném,ha minél kevesebb kéne ezekből. Egyébként a Seduxen mennyire álmosító hatású? Van esetleg olyan hatása mint a Frontinnak,hogy este már elég korán kívánja az ember a lefekvést és az alvást.Elég korán járok munkába,örülnék ha hamarabb álmosodnék el,általában ez csak kifejezetten későn sikerü.A Frontin korán álmosított,de nem szeretnék rá visszatérni. A lámpalázat és ehhez hasonló érzéseket mennyire mulasztja el?
2016. aug. 29. 21:34
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyet értek az első válaszolóval. Anno Seduxent írtak fel,most Xanaxot. Azért annyi különbség van köztük,hogy a Seduxennek nagyobb a felezési ideje. Egyébként teljesen mindegy,a függőség hamar kialakul. Szociális fóbiára tapasztalataim szerint pillanatnyi hatást érsz el. Legyen az Xanax,Seduxen,Rivotril,vagy bármi más. Szerepléskor,ha beveszel xy mennyiséget oldja a veszkót,de hosszas használata kimerültséget,depressziót,függőséget okoz.
2016. szept. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A Seduxen mint altató hatású nyugtató jobb, mint a Xanax. Hosszabb a hatása is. Szorongás oldó hatása kiváló.
2016. szept. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Remélem sikerül minél hamarabb átváltanom a Rivotrilról erre.Az volt a célom,hogy nem hagyom,hogy a Rivotril adagja túlságosan felmenjen és így hátha az új gyógyszert elég kisebb adagon kezdeni. Sajnos nem volt még szabad időpontom és az utóbbi időben, a szabadságról visszatérve megint olyan erőteljes szorongások jöttek rám,hogy az eredeti Rivotril adag felment 1,25-75 közöttiről már 2,5-re. Nagyon elszomorít,hogy ez történt,de olyan szinten elszabadult,hogy hiába viszem le,ez az az adag,amivel valahogy sikerül lenyomni a szorongásokat és még ezt is kiegészítem egy kis citromfű teával,hogy ne menjen feljebb. 2,5 szerintetek nagyon sok a Rivotrilból reggelente? Én már aggódom és egészségtellennek érzem.

:(

2016. szept. 8. 21:54
 7/7 anonim ***** válasza:
Seduxen egy kiscica a Rivotrilhoz képest
2021. dec. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!