Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az milyen lelki betegség ha...

Az milyen lelki betegség ha az iskolai környezetben félek?

Figyelt kérdés

Ha bent vagyok a suliban nem merek beszélni(mintha lebénulna a beszédközpont az agyamban), nagyon görcsös vagyok, folyamatosan azon jár az agyam hogy mások mit gondolnak rólam, hogyan nézhetek ki egyes helyzetekben,ha hozzámszólnak általában nem jut eszembe semmi , ha feldobnak valami témát rettegek hogy megkérdezzék tőlem hogy "neked mi a véleményed?" pánikolok, legszívesebben elhúznék haza. Leginkább attól félek hogy cikizni fognak. Bénázok, szerencsétlenkedek ha mások előtt kell csinálni valamit.

Amúgy volt hogy úgy próbáltam beilleszkedni hogy hülyét csináltam magamból ilyen görcsösen emiatt középsuliban elkönyveltek retardáltnak.

A másik hogy gyakran vagyok áldozata mobbingnak, vagyis egyesek piszkálnak, sokan késztetést éreznek arra hogy belém kössenek és lenézően szólnak hozzám, röhögnek, baromságokat mondanak, utánozzák a gesztusaimat, beszédemet.

Emlékszem először óvodában csesztettek, számomra amugy is nehéz volt ez az időszak mert először szakadtam el anyámtól. Utána folytatódott általánosban is voltak ilyenek ott azért mert kis csendes jótanuló fiú voltam és hagytam magam, jónéhány volt ovodatársam is ebbe a suliba ment. Középiskolában ugye adtam a retardot, mellette rosszul is tanultam és buliztam. A legdurvább az hogy itt ugyanazzal a dologgal kezdtek el piszkálni mint anno oviban hasonló társaság volt.

Most egy okjs képzésen vagyok ide is jött 2 középsulis osztálytársam, ők ki tudja miket pletykálnak rólam, meg belém kötnek gyakran a régi dolgokat hangoztatják, tudom hogy pletykálnak mert a többiek is érdekesek velem.

De ez nem lehet véletlen hogy mindig ilyen társaságokba kerültem, vagy hogy célpont voltam és ezek között az emberek között vannak összefüggések, ismerik egymást stb. Szóval fura és valamiért ilyenekkel büntet a jóisten. Jó ötlet lenne hagyni az iskolát egy jó darabig, vagy hagyjam a francba és javulni fogok?

20/F


2016. szept. 1. 20:25
 1/7 A kérdező kommentje:
Esetleg más városba mennék tanulni valamit.
2016. szept. 1. 20:27
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez szorongás.

Ne próbálj görcsösen beilleszkedni. Szard le hogy ki mit mondd rólad. Az a baj, hogy önmagadat nem látod értékesnek és ez meglátszik rajtad.

Egy pszichológus segítene túllépni ezen és adhatna tanácsokat, hogy hogy kerekedj felül rajta. Ezen kívül vannak ilyen önbizalom-tréninges könyvek is, nézz utána. Sokat lehet belőlük tanulni.

2016. szept. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szorongas

Onbizalomhianybol fakad

2016. szept. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én valahogy nem tudom leszarni ha szekálnak, bármennyire is mondogatom hogy értékes vagyok.
2016. szept. 1. 20:52
 5/7 anonim ***** válasza:
szorongás, esetleg szociális fóbia
2016. szept. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én is ilyen voltam régen, de utána rájöttem h "mi a tökömnek törődök a többiekkel?" mert igazából tök mindegy h leégek vagy sem mert ugyanúgy hülyének néznek ha nem beszélsz mintha hülyeséget mondanál... Én ezt ugy kezeltem h mindent félválról vettem és azóta sokkal humorosabb ember lettem és sokkal több barátom is lett...
2016. szept. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

ja és találj velük közös hangot és elmagyarázod h mi a szitu és máris vágják mint Bözsinéni a tyúkot...

Ha meg nem birod őket leszarni, se közös hangot sem találni velük... akkor találj más társoságot... nem felelhetsz meg mindenki elvárásainak, és ne hidd azt h értékes vagy vkinek mert akkor neki akarsz bizonyítani és ugyanez lessz a helyzet... velem is így volt... de ezt kb 1-2 hónap alatt kezeltem...

2016. szept. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!