Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? 16/l

Mit tegyek? 16/l

Figyelt kérdés
Folyamatosan az öngyilkosságra gondolok, vagy ha nem akkor arra, hogy másokat bántok. Ez igazából már sok éve így van, de eddig úgy gondoltam, hogy nem tudnám megtenni se magammal, sem másokkal, most viszont már úgy érzem, képes lennék rá és mindig bűntudatot érzek. Próbálom elnyomni ezeket a gondolatokat, de nem megy, akármit csinálok, mindenről eszembe jut, hogy abban a helyzetben hogyan tudnám valakinek a halálát okozni és ez megijeszt. Nem merek semmit csinálni, nem merek elaludni, mert azt kívánom, bár ne kelnék fel és nem merek felkelni sem, mert akkor megint csak ugyanott vagyok, nem bírok itthon lenni, ha kellene és nem tudok elmenni sehova, mert legszívesebben kilépnék a kocsi alá és olyankor megint bűntudatom van, de közben teljesen biztos vagyok benne, hogy nem tenném meg. Viszont félek, mert már nem nagyon bírom ezeket a dolgokat, gyakrabban vagyok ingerült, alig bírok szépen hozzászólni valakihez és egyre csábítóbb az öngyilkosság csak, hogy véget tudjak vetni ennek az egésznek és e miatt megint bűntudatom van. Fogalmam sincs, mit csináljak. Anyával nem tudok beszélni róla, a nagyobb testvéreimmel sem, barátaim nincsenek, tanárok meg megint nem jöhetnek szóba, mert nem akarom, hogy pl az osztálytársaim megtudják. Nem tudom, mit tegyek...

2016. szept. 2. 17:05
 1/10 anonim válasza:
Huha, ez nem semmi
2016. szept. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
pszichologus
2016. szept. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Megjegyzem: Nem volt a legokosabb döntés ide jönni ilyenről beszámolni, a sok ** miatt..


De ezt nem tudod legyőzni ha magadban tartod, meg kell valakivel beszélned, mert ha akinek mondjuk elmondod és segítőkész,jóbarát (-ként viselkedik) akkor biztosan könnyebb lesz túl tenned magad az ilyen érzésekre...

Vagy ha elfoglalnád magad (sport,barátkozás,suli-tanulás) akkor lehet hogy nem gondolkodnál ezeken...

Nagyon remélem túl tudod magad ezen tenni, mert ilyen fiatalon (SŐT SEMMILYEN KORBAN) nem kéne ilyenekre gondolnia..

16/f :)

2016. szept. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

*érzéseken


:)

2016. szept. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Pszichológushoz! 15/f


Ja és mesélj el neki mindent töviről hegyire lehet kényszerbeti , de ne halgass rám,menj el nyugodtan!A legközelebbi gyermekklinikán adnak időpontot egy héten belülre!Ha mondod az aszisztensnek,hogy öngyilkoságon is gondolkozol akkor pedig azonnal kapsz orvost.Ne félj, az orvos nem fog haarapni, hiszen ez a munkája és már valószínű rengeteg emberrel foglalkozott!


Csak akkor gyógyulsz meg ha megfogadod a tanácsom és holnap bátran elmész a gyerüekklinikára, egyedül úgy mint én. 15/f

2016. szept. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Ja és ez az,hogy nekem is csak otthon jönnek ki a gondolatok,mert suliban sok a probléma és azokra muszály figyelnem :)


Egy cipőt hutrunk fel

2016. szept. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Pszichológus...pszichológus...Miért jön mindenki ezzel? Őt sem érdekli mi van az emberrel attól mert meghallgat (és pénzt kap érte xDD)

Amúgy, kedves kérdező, oké, hogy öngyilkossági hajlamaid vannak. De mi a kiváltó ok? Mert a hiszti nem az. Tessék szépen felkellni és tovább menni.. Az hogy itt kérdezel nem segélykiálltás.. Egyszerűen csak figyelemre vágysz.

"Anyával nem tudok beszélni róla, a nagyobb testvéreimmel sem, (...)" - Nem tudsz mert korlátoz valami, vagy csak nem akarsz? Nem ugyanaz. Te is csak arra vársz, hogy valaki segítsen.. De nem teszel érte semmit... Ezért inkább menekülnél a halálba. Ennyi az egész nem több és nem kevesebb. Van, hogy néha az ember már oly kétségbeesett, hogy nem tud mit tenni és csak a végső megnyugváson jár az esze.. De olyankor tényleg csak gondolj arra, hogy aki ilyenen agyal.. Az csak gyáva és menekül.. és képtelen tenni bármit is a normális életért.

2016. szept. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Gyerekpszichiatria szart sem er,pszichológus sem...vagyis áttol függ,ha kifogsz egy jot,meg hasznodra is válhat,en tapasztalatból beszelek
2016. szept. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez nálad depresszió+kényszerbetegség van jelen. Gyógyszerek közül esetleg egy kis SSRI-t kipróbálhatnál pl escitalopramot az mind a kettőt üti mellette járj pszichiáterhez és vagy pszichológushoz heti 1x legalább:) Én is azt teszem :D
2016. szept. 18. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ne ölj.Rosszabb lesz.Járj karatézni vagy valami.Vezesd le az energiád és jobban leszel.
2016. szept. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!