Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrén lennék? Vagy valami...

Skizofrén lennék? Vagy valami más? (hosszú)

Figyelt kérdés

Már észrevettem magamon egy elég fura dolgot. Sok játékot játszom, és gyakran fiú karaktereket csinálok, kitalálok nekik neveket, történeteket... De lányokat is akár. Hozok egy példát - van egy "karakterem", Ákos. Ákos nagyon vidám, rengeteg testvére van, és külföldön él. Ákosnak már vannak barátai, akiket így ismert meg - szóval ismertem már meg embereket rajta keresztül, akik úgy gondolják, hogy én Ákos vagyok. Tudom, elég bizarr. De valamilyen, számomra megmagyarázhatatlan okból szeretek ilyeneket kreálni egy adott profilhoz, és kipróbálni magam különböző szerepekben. Hozzáteszem hogy írok, és sokszor ezeket a karaktereimet beleszövöm a történeteimbe, Ákos például egy mellékszereplő.

Én elég furcsának találom ezt a dolgot. De utánaolvastam a skizofréniának egy kicsit, és sok dolog egyáltalán nem egyezik. Nem hallok hangokat, nem élem meg másként az igazi világot, nem zökkenek ki a gondolataimból és hasonlók. Olyan ez, mintha egy szerepbe bújnék, ha nagyon unatkozom, és nincs semmi tennivalóm. Ilyenkor születnek meg / léteznek ezek a karakterek. Egyáltalán nem érzem emiatt őrültnek vagy másnak magam, más emberekkel is szívesen beszélgetek, akár buszmegállóban, vagy bárhol. Szerintetek ez mi lehet?



2016. szept. 2. 19:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmad sincs a skizofréniáról. A te eseted biztos nem az.
2016. szept. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, írtam, hogy utánaolvastam, és nem tartom magam annak. De mivel más hasonló betegséget nem ismerek, ezért vetettem fel ezt. :) Azért köszönöm a válaszod.
2016. szept. 2. 19:19
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem. Kicsit infantilis dolog, úgyhogy ha több vagy mint 20, nem ártana vele kezdeni valamit. Addig viszont belefér, szerepeket próbálgatsz.
2016. szept. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez teljesen természetes. Fantáziának hívják :-)
2016. szept. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 kovacs magdolna2 ***** válasza:
Menj szinesznek
jan. 10. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!