Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem merek/tudok/akarok aludni,...

Nem merek/tudok/akarok aludni, mit tegyek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

(Ha elmondom az életkorom akkor tuti meg fogom kapni azt hogy: egy 12 évesnek ne legyenek már ilyen problémái, az Isten szerelmére)/L

Szóval az a nagy harci helyzet, hogy kb. 4-5 éves korom óta nem igazán szeretnek a korom beli gyerekek.(úgy néznek rám mint egy leprásra) Az osztályom minden tagja egy évvel idősebb nálam, ezért ezzel is egy kis kitaszítás érződik. Mostmár persze sokkal jobb a helyzet mint volt anno,

de most is van néhány probléma:

-Alvás zavarom/paralízisem van és félek a sötétben

Ha sikerül is aludnom akkor is rémálmaim vannak és félek hogy nem bírok felkelni

-A "barátaim"-at egyáltalán nem érdekeltem a nyáron (ami miatt magamat okoltam [egyértelmüen])

-A családomnak nem nagyon merem/akarom elmondani mert vagy aggódni fognak vagy azt mondják majd, hogy elmúlik nemsokára

-lefekvéskor az ágyon feküdve sokszor van háyingerem

-Szorongok

-Stb.

Általában a zene hallgatás és az olvasás nyugtat meg, de zenét hallgatni sok ideig nem egészséges az olvasás pedig sajnos nem mindíg jön be. (Sőt az imátkozás is megnyugtat, legyen ez bármilyen nevetséges is) Ha tud valaki valamien ötletet adni azt nagyon szépen megköszönöm.


2016. szept. 2. 21:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Az alvászavaraid azok miatt az érzelmi problémák miatt is lehet, amit az osztályodban szenvedsz el.Jó lenne pedig beszélni a szüleiddel, mert esetleg segíthetne, mert egy másik iskolába való átiratkozás megoldhatja esetleg a gondodat a többiekkel.A lefekvéskor való hányinger szintén lehet stressz, szorongás miatt, vagy esetleg valamilyen gyomorprobléma is okozhatja.

Alvásparalizise rengeteg embernek van.Az önmagában nem probléma, nem kell vele csinálni semmit, magától elmúlik, általában csak időszakos dolog.Az imádkozás nem nevetséges, valóban rengeteget segíthet, nem csak megnyugtat, de sokféle negatív energiától megtisztit téged is és a lakásodat is.A sötéttől félni felesleges, mivel ha valami lenne ott, ami bántani akar, hidd el, az világosban is bántana!

2016. szept. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A zenehallgatással nincs semmi baj, ha nem dübörögteted fejhallgatóval, az olvasásnál pedig egyszerűen válassz olyan olvasnivalót, ami tetszik. Lehet, hogy hülyén hangzik, de felnőtt fejjel is szoktam csak úgy lapozgatni képeskönyveket, illetve újraolvasgatni olyan dolgokat, amelyeket szinte betéve tudok már.

Mivel az a lényeg, hogy ellazulj, másodlagos, hogy mivel éred el.

2016. szept. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Pont ugyan ez a bajom.Én a gyömbérrágástól nyugszom meg. Csak nekem nem csak este hanem mindennap egésznap hányingerem van .És nekem nem alvás hanem hányás fóbiám van. :( sajnállak és együtt érzek. :( jobbulást
2016. szept. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia. Másabb okok miatt de ugynilyen tüneteim vannak pedig már 20 múltam. Itt nem számít a kor és nem szégyen félni a sötétben. Amíg annak érzed képtelen leszel segítséget kérni. Az alvásparalízis nálam sem ritka. Sok embernél előfordul de magamon azt tapasztalom hogy a rosszabb időszakaimban fokozódik a száma. Próbáld átgondolni mi is ez a félelem. Van-e tárgya? Milyen reális esélye van annak hogy egy sötét szobában bármi történhet. Maga a sötétség félelem tárgya nem lehet. Max azonosítod valami rossz érzéssel. Az pedig a szorongás. Azzal kell kezdened valamit és legyőzni mert ezek a dolgok és kellemetlen érzések nem múlnak el maguktól.
2016. szept. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Iskolapszichológust keresd meg!
2016. szept. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok választ, nagyon sokat segítettetek már így is. Az utolsó válaszolónak üzenem hogy olyan hogy iskola pszihológus nálunk nem igazán van, és az iskola váltás sem egy opció mert mint mondtam már sokkal jobb minden az osztályommal, én nagyon szeretem őket, csak ők nem szeretnek annyira engem.
2016. szept. 3. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!