Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csinaljak, ha anorexias...

Mit csinaljak, ha anorexias vagyok, de a szuleim nem visznek pszihologushoz csak orditoznak velem, kiveszik az elemet a merlegböl es zsarolgatnak, hogy "zabaljal vagy korhazba kerulsz"?

Figyelt kérdés
En ugy erzem, hogy nekem pszichologusra lenne szuksegem es nem pedig az allando orditozasra es bantasokra. Mar marcius ota nincs menzeszem es meg mindig nem vizsgaltattuk ki azt sem, hogy azert, mert gyorsan fogytam, vagy mert valamilyen mas problemam van. Kb. harmad vagy negyed annyi hajam van most mint regen volt. De en ugy erzem, ha allandoan bantanak a szuleim es nem jarunk utana ezeknek a dolgoknak es nem visznek pszichologushoz anelkul nem fogok SOHA meggyogyulni :( Lelkileg nagyon gyengenek erzem magam es allandoan bajban vagyok azzal, hogy miböl es mennyit ehetek, hogy ne zsirosodjak. Igy, hogy a sulyomat sem tudom merni van,hogy meg kevesebbet eszem, mint eddig. 15/l

2016. szept. 5. 10:29
 1/5 anonim ***** válasza:
9%

Az utolsó anorexiásnak is éhen kell halnia, hogy helyreálljon a világ rendje.

Bocs, de ez véleményem. Nálatok kártékonyabb lények nincsenek a földön.

2016. szept. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%
Én lelki dolgokkal foglalkozom. Stresszterapeuta vagyok és nem konvencionális gyógymódok szakkonzulense, energetikai kezelő - gyógyító beszélgetések instruktora. Ha gondolod szívesen beszélgetek veled a problémádról.
2016. szept. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
58%

Nemsokára nagykorú leszel és oda mész, ahova szeretnél!

Addig is elmondom mennyit szabad enni, ill. kell ahhoz, hogy ne legyél koca, de soványka se! :) Én 54kg vagyok 167cm-hez, csinosnak mondanak, ezért merem elmondani!

Reggelire: 3-4 tojás egy szép nagy friss kenyérrel, 2 nagy szelet kenyér megvajazva és 4 szelet párizsi vagy amit szeretsz, sajtot is ér! Szalámit 6-8at is lehet tenni a kenyérkére! Ubi, paradicsom, saláta az meg amennyit megkívánsz! Ezek sejtfalból és vízből vannak, semmi kalória! A vitamin kell, hogy ne betegeskedj, szomorkodj! Tej.. 3dl plusz annyi csokis golyó, ami belefér a tálba! Nyami!!! A tej kell a csontoknak!

Ebédre: 3-4dl leves, mindegy milyen! Ha tartalmas ahhoz úgyis olyan a második! Másodikból, akár pörkölt akár csak pipihusi rizzsel simán lehet enni annyit, ami nem belepaszírozva, de belefér az 1l-es mikrózható dobozba! Ha nagyon soknak látod így a koplalás után, legyen 750ml! :)

Uzsonnázni nem mindenki szeret, de egy szép alma vagy egy fürt szőlő annyira jól tud esni! Ha leszemezgeted és egy csini tálon elrendezed, akár tanulás közben is be lehet kapkodni, az agynak olyankor cukor kell! Ebben a melegben én joghurtitalt ittam egy csomag sós pufival! :-D :-D Bicajozás közben nem kentem össze magam, kellett a fehérje az izmoknak, a cukor hogy éber maradjak! Persze mogyikrém vagy péksüti is lehet!

Vacsorázni nem mindig szoktam, mert lusta vagyok melegíteni, de az ebéd leves részét mindig be lehet nyalintani, főleg ha elsumákoltad az uzsit!!!


Így szerintem simán ki tudod mérni magadnak, ennyitől senki nem kocásodik, mert 1800-2000 kalória kell, hogy mindig jól nézz ki és legyen energiád egy jót bicajozni vagy csak úgy shoppingolni (az masszív gyaloglás, 10km simán összejön közben!)! ;)

Azt meg nem is mondom, hogy mennyire jó elnyalni 3 gombóc igazi jó fagyit vagy egy marha nagy szelet dinnyét uzsonnára! Kiülni egy padra és belefejelni, mint egy foggyos, hadd nézzenek! :-D :-D

Nekem hányingerem van néha az ételtől, ez is lelki gond.. olyankor vitamint szedek 1 hétig és ünnepélyesen eszek magammal! Megterítek, odaültetem a plüssöket.. nehogy már csak én faljak! Milyen már egyedül enni?!

Ha megéheznél, én biztosan eszek 7, 12, 18 órakor és persze bekapok valamit 15-16 óra közt, tegnap pl. cukrozott túrót barackkal! Ha van kedved, ehetünk együtt így a távolból! :)

2016. szept. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Ha magadon nem akarsz segíteni, nem lesz ember aki segítene. Gondolod, az normális hogy megeszel egy szelet kenyeret, aztán megméred magadat? Ehhez nem kell pszichológus 10000.- ért
2016. szept. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Eloszor is 1. hogy mondhatsz ilyet? Ugy latom fogalmad sincs arrol hogy milyen ez a betegseg..szerinted szorakozasbol valasztotta maganak ezt a kerdezo vagy akarki mas?. Ez az egesz a hulye elvarasok miatt van amit zuditanak az emberre hogy legyel 40kg es gyonyoru leszel pedig tokre nem es ezzel tonkretesznek ennyi idos lanyokat is.

Szoval kerdezo,mondtad mar a szuleidnek hogy pszichologushoz szeretnel menni? Mert ha nem akkor tedd meg es modd el azt amit most itt elmondtal es hogy vegyenek komolyan mert te szeretnel ezzel leallni de segitsegre van szukseged. Es ha szeretnel en is szivesen beszelgetek veled. Pontosan tudom mit erzel. En is nemsokara toltom be a 15ot es anorexias voltam. De mar szinte teljesen jol vagyok pedig pszichologushoz sem jartam. Sikerult rendet tennem a fejemben es lelkileg is helyre raktam magam egy kis segitseggel de nagyon jol tudom milyen helyzetben vagy. Nekem is honapokig nem volt menzeszem es a hajam is hullott (vagyis most kezd helyrejonni) es egyszeruen nem birtam elfogadni magamat. Aztan teljesen beleorultem abba hogy minden egyes falatot 1000× meggondolok es amikor valtoztatni akartam mar fogalmam sem volt hogy mit es mennyit egyek vagy hogy mi a normalis. Segiteni szeretnek mert akkor nekem is tamaszra volt szuksegem. A szuleim ugyanigy alltak hozza..tok hulyenek neztek hogy miert nem eszek amikor az alap dolog es csak kiabaltak velem hogy meg akarok halni?vagy korhazba akarok kerulni? Mert ha magamtol nem eszek majd a korhazban adjak az infuziot. De ez nem ilyen egyszeru. Persze hogy nem akarok korhazba menni de ennek lelki hattere van es aki egyszer belekezd ebbe a "fogyokuraba" annak piszok nehez leallni,de meg kell probalnod! Nem masok kedveert csak is magad miatt hogy normalis, hosszu boldog eleted lehessen. Az eves nem csak szukseglet hanem olyan jo dolog. Boldogga tesz. Es ez hogy az anorexia alatt minden eves szinte egy rituale az nem normais es nem jo sem a testednek sem a lelkednek.En is teljesen mashogy viselkedtem.Sokkal ingerlekenyebb es erzekenyebb voltam. Barmelyik pillanatban eltudtam volna sirni magamat. Sokkal jobb inkabb joizuen megenni valami finomat mint azon ragodni hogy hany kaloria volt vagy hogy ettol most meg fogsz hizni. Hidd el teljesen at tudom erezni a helyzetedet szoval ha szeretnel nyugodtan irj es megprobalok segiteni:)

2016. szept. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!