Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek menjek el psziholó...

Ivy23 kérdése:

Szerintetek menjek el pszihológushoz?

Figyelt kérdés
Szociális fóbiám van, alig bírok kilépni az utcára, depressziós vagyok, szorongok, negatív gondolataim vannak. Nem szedek gyógyszereket, de talán csak az segítene. Sokszor úgy érzem nem bírom tovább, de senkinek nem tudok róla beszélni. Semmi nem tesz boldoggá, nincsenek barátaim sem.

2014. máj. 20. 22:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen keress fel egy jó pszichológust, hidd el segíteni fog. Azt pedig nagyon jól teszed hogy nem szedsz gyógyszereket!
2014. máj. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Próbáld ki, de oda rendszeresen kell járni, és nem árt, ha van havi 20 ezer kidobandó forintod. Én 2 alkalom után úgy döntöttem, engem ne vegyenek hülyére. Talán segített volna minimális mértékben, viszont az nem lett volna arányban az árral és idővel.
2014. máj. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De nem merem elmondani senkinek, egyedül meg nem bírok el menni egy pszihológushoz. És az sem biztos hogy segít, az egyik rokonom is járt pszihologushoz és még az sem segített neki, öngyilkos lett.
2014. máj. 20. 23:02
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
2. vagyok: gyógyszert tényleg jó hogy nem szedsz. A pszichológusok azzal is vágták el magukat nálam rögtön, hogy első alkalom után már rögtön pedzegették, forszírozták a gyógyszert. Ne dőlj be nekik! Szedjen antipszichotikumot, meg nyugtatót aki hallucinál és vagdossa az ereit. Szerintem a problémáink hasonlóak és én mindegyiknek tudom az okát, miért alakult ki. Ha a környezetemen tudnék változtatni, nem lennék "beteg" se. Nem kell gyógyszer, önbizalmadat kéne növelni, én rájöttem, hogy minden szirszarnak az önbizalomhiány a forrása.
2014. máj. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát igen, a baj ezek szerint az, hogy senki olyan nem létezik, akivel megbeszélj dolgokat, sem a családban, sem ismerőseid között. Feltételezem, hogy igazán semmiféle hobbid sincs, vagy olyan tevékenység, amit örömmel, kíváncsisággal és lelkesedéssel végeznél, amiben örömed lelnéd. Talán nem is egyszemélyi pszichológusra lenne szükséged, hanem csoportos pszichoterápiára, amit persze pszichológus vezet.
2014. máj. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Úgy érzem hogy senkit sem érdeklek, max. a szüleimet és a nővéremet. De nekik is megvannak a saját gondjaik. És nem tudom hogy hogyan mondjam el nekik.
2014. máj. 20. 23:18
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem kell aggódnod. Nekem pont ugyanez a problémám és anno, amikor jártam, úgy kaptam időpontot, hogy anyám telefonált és intézte el. 22 voltam. :)


Az pedig, hogy segít/nem segít... pszichológusa válogatja. Vannak jó és vannak rossz pszichológusok. Ha úgy érzed, hogy közel vagy ahhoz, hogy öngyilkos légy, akkor kéne gyógyszert szedni, de ha még annyira nem; akkor nem szükséges. Maga a terápia pedig gyógyszer nélkül is segít.


Én is kigyógyultam belőle egy rövid időre, csak nagyon hamar szar anyagi helyzetbe kerültünk és nem tudtam megengedni magamnak... Azóta visszacsúsztam. De tényleg használt!

2014. máj. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Általában azért adják a gyógyszereket (pszichológus nem, annak nincsen gyógyszerfelírási joga, de a pszichiáterek) hogy hamarabb terápiára és normális életre képes állapotba kerülj, nem azért, mert meg akarnak mérgezni.

Szerintem kérdező, mindenképpen fordulj pszichológushoz.

Én azt gondolom, hogy aki önként a rettegést választja, mert "nem elégedett az ár/érték aránnyal", az meg is érdemli, amilyen életet élni fog. Ahelyett, hogy boldog lenne és normálisan élhetne.

2014. máj. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

írj privit, ha beszélni szeretnél. meghallgatlak

19/L

2014. máj. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egy JÓ pszichológus tényleg csodákra képes. Hosszú idő, és ha magánban jársz, akkor nem kevés pénz, de teljesen át tud formálni egy terápia, a lehető legjobbat hozza ki belőled.

Én ezt tapasztalatból írom, sok-sok hónapba telt, de teljesen rendberakott az életem minden területén.


?: Neked meg csak annyit, hogy két alkalom alatt az égvilágon semmit nem lehet elérni, ez alapján ítélkezni nagyon nagy butaság volt. A másik meg az, hogy a sikeres terápiához maga a páciens is kell... az ő elkötelezettsége, változtatási szándéka nélkül nem működik. Lehet, hogy nem voltál azonos hullámhosszon a terapeutával, de ugye tudod, hogy nem csak egyetlen van a világon? Nagyon fontos, hogy mindenki megtalálja a számára leginkább megfelelő terapeutát és módszert, mert csak úgy lehet sikeres. Szóval ha valaki két alkalom után kilép, akkor az nem azt jelenti, hogy a pszichoterápia haszontalan dolog és pénzkidobás, hanem azt jelenti, hogy vagy nem volt meg benned a kellő elkötelezettség, vagy pont nem a megfelelő szakemberhez mentél. Mert ha ezek rendben vannak, akkor a terápia csodákat tesz.

2014. máj. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!