Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Voltam pszichológusnál,...

Voltam pszichológusnál, kérdésem lent (? )

Figyelt kérdés

Azzal a problémával mentem hozzá, hogy február óta nagyon depressziós vagyok, mert féltem, hogy skizofrén vagyok. Tüneteket viszont nem produkálok.

Megállapította a pszichológus, hogy NEM vagyok skizofrén, csak félek tőle, hogy az leszek, és ez ilyen kényszeres félelem.


Tök hepi voltam egy teljes hétig, aztán megint mentem hozzá, és elmeséltem, hogy minden rendben, kivéve, hogy egyszer a szemem sarkából azt hittem, hogy láttam valamit, aztán odafordultam, de nem az volt. De szerintem ilyen mindenkivel előfordul, hogy káprázik a szeme, csupán a félelmem a skizofréniától hozta ezt így össze. És most megint tök depis lettem emiatt, mert az agyam ebbe kapaszkodik. Nemhogy a jóba kapaszkodna, amit a dokinéni mondott. :/


Mi a fenéért a rosszba kapaszkodom, és nem a jóba, és olyan nehezen tudom elhinni az igazat?



2016. szept. 9. 08:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert az ember genetikailag ilyen. Az agy mindig a veszlyt keresi (kulonben mar kihalt volna az emberi faj). Ez normalis viselkedes.
2016. szept. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De nálam ez túl erős. Muszáj erőltetnem sokszor magamra, hogy ne legyek magam ellensége, és jókat gondoljak magamról.
2016. szept. 9. 09:25
 3/7 anonim ***** válasza:
Te nem skizofrén vagy, hanem hipochonder. Azt kellene kezeltetni.
2016. szept. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ezt jó hallani!

A pszichológusom gyerekkori traumákra vezeti vissza ezt az önpusztító gondolkodást, de még csak kétszer voltam nála, ezért nem haladtunk annyira előre.

Köszönöm nektek a válaszokat! Szép napot mindenkinek!

2016. szept. 9. 09:43
 5/7 anonim ***** válasza:
Dehogy vagy hiohonder. Egyszeruen tul sokat aggodsz, azt pedig relaxacioval lehet megoldani.
2016. szept. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 homo ludensz ***** válasza:
Bocs.hogy beleszólok, a pszichiáter az orvos. Ő diagnózist állíthat fel,receptet írhat,a pszichológus nem orvos nevezzük terapeutának. 45-50 percig elbeszélget veled a problémádról és már maga az is terápia. Hosszabb távon kiválasztja a számodra megfelelőnek vélt terápiát mivel sok féle van és a pszichiáter diagnózisát figyelembe véve annak a munkáját támogatja.
2016. szept. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mar bocsi, de engem nem erdekel h orvos-e a pszichologus vagy sem. Gyogyszeres kezelesre nem szorulok, igy a pszichiater nem jon a kepbe.
2016. szept. 10. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!