Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám rávenni magamat...

Hogyan tudnám rávenni magamat a tanulásra?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 22. 19:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy ha megfogod tanulni az anyagot, milyen jól fogod magad érezni és tiszta lesz a lelkiismereted. Mondjuk nekem könnyű, én szeretek tanulni..:) (tiszta szégyen) :D Meg egyébként jó dolog az, hogy tudsz, a tudás érték, és önbizalmat ad. Gondolj arra, hogy a mai diákok nagy többségéhez viszonyítva mekkora érték az, hogy tudod, miért kötötték meg a kiegyezést, vagy hogy a középkor után a reneszánsz következik!!
2010. ápr. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Úgy hogy azt tanulod, amit szeretsz :) Egyébként, ha a tanulást egy lehetőségnek fogod fel és végiggondolod alaposan, ha most nem tanulnék, akkor mit csinálnék szívesen.
2010. ápr. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Lehet, hogy önző felfogás, de engem mindíg az motivált és motivál, hogy ha jól tanulok, a szüleim nem "cseszegetnek" folyamatosan a jegyeim miatt, sokkal több mindent engednek meg. Most meg már, hogy egyetemista vagyok az is jó, hogy azt tanulom amit én választottam.
2010. ápr. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Döntsd el azt, hogy mondjuk 15 perc múlva 10 percet tanulni fogsz. Gyűjts erőt. Amikor eljön az időpont, akkor kezdj el tanulni, tudva, hogy csak 10 perc, féllábon is kibírod. Mihelyt elkezdted, sokkal könnyebb lesz folytatni és valószínűleg sokkal tovább tudsz majd figyelni 10 percnél. Mondjuk tanulsz fél órát. Utána tarthatsz szünetet, de azzal az elhatározással, hogy bizonyos időpontban újrakezded a tanulást.


Elkezdeni a legnehezebb, ha valahogyan rá bírtad venni magad arra, hogy elkezdd, onnantól könnyű.

2010. ápr. 24. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Érthető, hogy nem akarsz tanulni, mivel a tanulással rengeteg kudarc ér. Nekem már mondták, hogy szellőztessek ki, gyűjtsek erőt. Ezek nem értek semmit.

Ez egy bonyolult téma.

Talán ha módszeresen tanulok, és van motivációm.

2010. ápr. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Egyszeruen talald meg az anyagban ami erdekel es ha nincs, probald meg felkelteni az erdeklodesedet.
2010. ápr. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves elso, ki a fene mondta, hogy tortenelmet akar tanulni? :P

Lehet hogy eppen a differencialszamitas rejtelmeiben kivan elmerulni, vagy a szenhidrogenek kemiajaban :D

Nem csak a lexikalis tudas tudas, amit eleg beseggelni...


Na, csakhogy a kerdesre is valaszoljak:

Meg kell tanulnod szeretni a megfelelo tantargyat. Ez sok esetben nehez, de ki lehet talalni valamit. Emellett gondolj arra, hogy kesobb ez meg fog terulni neked. Tudom, az ember a rovid tavu oromoket hasznosabbnak erzi, de egyetemen peldaul kezzelfoghato haszna van a kovetkezo felevben, amikor is szep penzt fizetnek tanulmanyi osztondijkent (persze csak a megfelelo egyetemeken. meg ha felvesznek allamira, ez is fontos)

2010. ápr. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
nem tudom hogy hanyadikos vagy és a többi...de ha most nem tanulsz..később megfogod bánni..és rá fogsz jönni hogy hülye voltál...probáld olyan oldalról tanulni ami felkelti az érdeklődésedet...ha valamit nem értesz..keress fel valakit aki tud segiteni
2010. ápr. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, igen lehet, hogy így kéne...
2010. máj. 4. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!