Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Fantáziálás, álmodozás kinőhető?

Fantáziálás, álmodozás kinőhető?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, gyerekkoromban az iskolában órán gyakran nem figyeltem oda néztem előre a padban gondolkoztam,fantáziáltam,álmodoztam és mikor a tanár hozzám szólt, nem reagáltam.Azt mondta a tanár rólam ,hogy epilepsziás lehetek.Azóta is iskolában gyakran nem tudom hol tartunk mert elgondolkozok.Habár már nem olyan mélyen.A képzelődést és fantáziálást még a mai napig nem nőttem ki! :(

Sajnos most depressziós is vagyok és emiatt bemagyarázok dolgokat és befantáziálom,hogy néznek és követnek az utcán.Azt érzem mindent azért csinálnak ,hogy ne jussak ki a rendszerből.(Mátrix)

Úgy akarnak terelgetni,hogy ne lépjek előre és ezért a mátrixban a legtöbb ember körülöttem

meg akarja akadályozni a boldogságom.Az is eszembe jutott most ,hogy feljöttem így elérték a céljaikat.Nemtom mi van most.Baj van velem? Néha elmúlik ez az érzés ha jól érzem magam. Volt már valaki ilyen vagy legalább hasonló cipőbe?(folyton aggasztanak ezek képzeleteim) Ja és ne a csomót keressétek a kákán, mert tudom ,hogy hülyén hangzik ez az egész amit leírtam. Akinek van tapasztalata,képesítése vagy élménye azokat kérem, hogy segítsenek vagy osszák meg a tudásukat. Köszönöm szépen!


ui:amit leirtam az nem részletes és jelenleg sokkal de sokkal rosszabb.


2016. szept. 13. 18:27
 1/8 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező, az egész felfogásod rossz! Miért KELLENE kinőni? Csak mert a hülyére médiázott agyú emberek szerint a fantázia egy kóros, megvetendő dolog? Csodálatos társadalomban élünk,de tényleg :DDD először az igazmondás lett kikiáltva mumusnak, mostmár a fantázia is?


Ha hiszed, ha nem, Kérdező, a fantázia révén jutottunk el ide a XXI. századba. Az ősember amikor ült a barlangja előtt és túrta az orrát, bele se tudott volna gondolni, hogy egyszer lesz számítógép, internet, lézerpuska, repülőgép és hasonlók. A villámcsapásra azt hitte, hogy az Isten büntetése, a pestisre azt hogy démonok terjesztik, és amire nem találta a magyarázatot, arra kijelentette, hogy varázslat. A fantázia vitte előre a tudományt és a civilizációt. Egy nap belegondolt valaki, hogy hogyan tudna egy levegőnél nehezebb test repülni, vagy hogy hogyan tudnánk futárok és jelzőtüzek nélkül több ezer kilométerre szót váltani valakivel. Arról már nem is beszélve, hogy a művészetet teljes egészében a fantázia szülte. Fantázia nélkül szerinted Van Gogh, Beethoven, Ady Endre vagy Stephen King hol lennének? Sehol. Fantázia nélkül nincsen sem festészet, se költészet, se zene, se írás, se semmi. Aki ezek után elítéli az álmodozókat az egy bődületesen ostoba idióta pontagyú humanoid majom, akit vissza kéne zavarni a fára, mert olyan mértékben gyagyás hogy egész egyszerűen nem passzol egy civilizált környezetbe.

2016. szept. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De az a baj, hogy én beképzelek olyan baromságot is hogy, engem utálnak, mert nem földi lény vagyok.Ez mentális? Tény, , hogy depis vagyok és apám is mondta, hogy ő is ennyire depressziós volt egy évig mint én.De az , hogy ilyen gondolataim vannak az nem koser.Föleg az öngyi. Gondolatok sokszor már rabjává ejtett.Az tény hogy fantáziálok azzal nincs bajom mert szeretem, de az ,hogy ilyen paranoid skizo gondolataim vannak,azt nem hinném , hogy mindenkinek van. Válaszoló éltél már át ilyet?
2016. szept. 13. 18:47
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
Ilyet még nem, Kérdező, de minden embernek vannak néha durva, rögeszmés, fölösleges gondolatai (a legostobábbak kivételével, akik nem gondolkodnak ugye). Az ilyen apró személyiségváltozások többnyire a serdüléssel kapcsolatosak, és az agy biokémiai zavarai okozzák. Ezekmiatt fölösleges aggódnod, sőt, inkább azt javaslom, próbáld ezeket előnyösen felhasználni, pl. írj belőlük egy terjedelmes izgalmas regényt. Ha Stephen Kingnek bejött, neked miért ne jönne be? És ő igazán durva dolgokat is ír ám.
2016. szept. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nemtom miben írjak könyvet.Az az igazság, hogy filmeket szoktam emlékezésből feleleveniteni.

De jelenleg képtelen lennék írni félek, hogy más bajom lehet.Apám is sokat fantáziált órákon.Szeretem a törit és lehet abból írhatnák,egyébként 5.-be a volt osztfötöl kaptunk egy búcsú oklevel és egy idézettel vagy utalással magunkról rajta.

És az enyémen ez állt:"Az álomcsaták tábornokának"Na mindegy köszönöm a segítséged remélem tényleg nincs mentális bajom,és kinövöm ezeket a rossz gondolatokat.Válaszoló köszönöm sépen mégegyszer! :)

2016. szept. 13. 19:00
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát Kérdező :D én is ilyen voltam/vagyok mint te, és nekem sikerült jó célra hasznosítani az ábrándosságomat :) :P Én pl. írni kezdtem, és be is vált a dolog szerintem :) Mái napig is dolgozok egy könyvemen, és már nincs messze a napja, hogy végre elkészül, de ezen túlmenően is írogattam/írogatok sokat, csupa olyasmit amihez csak egy kicsi fantázia kell :)))

Itt van pár példa:


City of Doom - Halálváros:


A várost rettenetes idegen szörnyetegek, rovarok és csúszómászók szállták meg. Miközben a főhős fölfelé mászik a város felhőkarcolóin, jobb ha pontosan céloz és lő, mert a zuhanás bizony NAGYON hosszú út lesz lefelé...!!!


Star Evil - a Csillaggonosz:


A csillag egyre nagyobb és fényesebb lesz, míg végül nem lesz éjszaka. Aztán a tűz-lények jönnek hogy uralkodjanak, de a főhős megöli őket mind, és visszahozza az éjjelt.


Mezőföld:


Egy különös, végtelenbe nyúló szántóföld elnyel mindenkit örökre, aki rátéved. Vajon a történetben szereplő budapesti házaspár megtalálja-e a kiutat? Vagy a Mezőföld örökre megőrzi a titkait...és őket?

2016. szept. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szépek!
2016. szept. 13. 19:24
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez alapján egy internalizáló, érzékeny, témákra fogékony, kreatív személyiség lehetsz. Viszont amiket írsz, a világhoz való viszonyulásod, akár kezdődő skizofrénia korai jele is lehet! Beszélgess ezekről egy pszichológussal!
2016. szept. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Beszéltem pszichiáterrel.Ott nem ez volt a fő bajom hanem a depresszió és, hogy nem vagyok olyan extroverált kommunikálos ember.Sok gátlásom van.Egyébként megemlítettem de mintha nem is törődött volna vele.Nem állított ki diagnózist róla.Lehet ha a stemélyiségemen lehetne változtatni akkor ezeken a paranoiás gondolatok is,bár nemtudom.Mindenesetre úgy érzem hogy az ábrándozás az jó kikapcsol, és közbe még élvezem is.Egyébként imádok térképeket nézegetni és rajzolni.
2016. szept. 13. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!