Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az álmodozás valóban betegség?

Az álmodozás valóban betegség?

Figyelt kérdés

Én már valójában 3 éve álmodozom. Nálam ez valóban már kezd betegessé válni, sőt már az is. Ez úgy szokott történni hogy fülessel együtt járkálok a szobámban, halkan még beszélek is, miközben megy a zene. Ilyenkor általában az álomszemélyiségemről, és a kitalált barátaimról álmodozok. Nagyon szeretnék magabiztos, vicces, vékony, és szép lány lenni, de jelenleg csak egy szervilis, kövér és csúnya lány vagyok. Talán a valódi személyiségem miatt ragaszkodom ennyire az álomvilágomhoz. Mióta álmodozom, azóta nem törődöm magammal, képes vagyok napokig nem enni, és aludni, az iskolában is jelentősen rontottam az eredményeimen. Talán annyi előnye van hogy mivel képes vagyok napokig nem enni, már 15 kg-mot fogytam. Ha nem álmodozhatok, akkor ingerült vagyok, ami azért is rossz mert 1 szobás a lakásunk, és csak akkor tudom ezt csinálni ha senki nincsen otthon. Egyszer anyukám benyitott miközben álmodoztam, én meg észre se vettem. Rettentő kellemetlen volt, ráadásul már őrültnek néz. (ami mondjuk nem is csoda) Mit tegyek? Hogyan szokjak le erről?

ui. Remélem nem tűnt sajnáltatásnak.

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

14/L


2015. jún. 16. 15:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is álmodozó voltam kamasz korban, sőt már gyerekként is. Minden féléket elképzeltem, hogy van egy idősebb nővérem, hogy milyen barátaim vannak, stb., stb. El voltam sokáig nagyon jól a saját kis álomvilágomban, azt hogy hova megyek, mit csinálok. Ez idővel elmúlt, szerintem te is ki fogod nőni, nem vagy megzakkanva, nyugi. Nagyon egyszerű a dolog arra, hogy ne nézzenek otthon bolondnak, amiket elképzelsz, vagy akikhez ép beszélsz magadban beszéld meg. :) És akkor nem fognak ijedten rád nézni, hogy te meg kivel beszélgetsz?
2015. jún. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Uggggyanez van velem is. :-)
2015. jún. 17. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

23 vagyok és még mindég tart.

Nem tudom ki fogom e nőni egyáltalán, de ez nálam olyan védekező mechanizmus mert nehezen viselem az életet magát.

2015. jún. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az álmodozás nem betegség, ez egy természetes dolog, ami minden embernél jelen van. Csak van, aki fogékonyabb az ilyenekre és többet álmodozik, mint más. Vagy éppen pont azért burkolja magát az álomvilágba, mert a rendes életével nincs megelégedve, ezáltal kitalálja magának az ô ideális életét. Mint Te is. De a tùl sok álmodozás nem valami jó.

Mármint neked persze, hogy jó. De nem az egészségedre.

Én is álmodozok, mindig is álmodoztam, bár ilyen szintre nem jutottam el.

Az álmodozás annyiban rossz, hogy mikor álmodozol, akkor abban a pilllanatban elhiszed azt, amirôl fantáziálsz és ez egyfajta nyugodságérzetet ad neked. Ezáltal a motivációd is csökken mondjuk a tanuláshoz vagy éppen az élethez. Mert úgy vagy vele, hogy minden rendben, neked nem kell csinálnod semmit. És ezért van, hogy elhanyagolod magad, nem eszel, nem tanulsz. Olyan mintha megfeledkeznél a rendes életedrôl.

Nem mondanám betegesnek, hiszen tisztában vagy a tényekkel és különbséget tudsz tenni a fantáziád és a valóság közt. Azt mondanám betegesnek, amikor már nem tudod eldönteni melyik melyik.

Igazából nemtudok mondani egyebet, mint azt, hogy próbálj változtatni magadon. Vágass új hajat, vegyél néhány új ruhát, mindig figyelj magadra. Egyszóval változás.

Vagy ha vannak barátaid (ezt nemtudom, nem említetted) akkor menj el velük valahova. A lényeg,hogy minél több olyan tevékenységet végezz, ami eltereli a figyelmedet és azt az idôt nem álmodozással töltöd.

De nem mondom, hogy hagyd abba, ne hagyd abba, az embereknek szüksége van álmodozásokra. De ha elkezdesz valami új hobbit, akkor lehet, hogy kevesebbszer lesz szükséged álmodozásra.


No jó, remélem tudtam valami hasznosat mondani. c :

2015. jún. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amikről álmodozol mind megvalósítható. Mi lenne ha az álmodozásra szánt időt pl konditeremben töltenéd , barátkoznál az osztálytársakkal, közösen tanulnátok. Ezeknek sokkal több értelme van mint a magunkba motyogunk és olyanról fantáziálunk ami egy kis munkával karnyújtásnyira van. 10 év múlva jót nevetsz majd magadon a butaságaid miatt.
2016. júl. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nem friss kérdés de fuuuu nagyon őrülök hogy nem én vagyok az egyetlen :D
2017. jún. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!