Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ilyen szintű "depresszióval"...

Ilyen szintű "depresszióval" mit lehet tenni, ha egyáltalán ez az? (hosszú)

Figyelt kérdés

Sziasztok! 17 éves,11.-es rendész tanuló srác vagyok.

Egy ideje már kínoz egy olyan bizonyos érzés, amit konkrétan nem tudok leírni. Mintha a gyomrom émelyegne egész álló nap, ébredés pillanatától az elalvásig.

Reggel, iskolanapon, teljesen átlagos napon felébredek. Hányással indítok és egyfajta tartással, azt sem tudom mitől. Szorongok. Hiába teszek bármit is. De ez legyen a legkisebb probléma, hisz teljesen úgy sem tudnám leírni.

Amióta az eszemet tudom, nagyon kicsi korom óta hivatásos katona szeretnék lenni és ez nem múlt el. Amióta jelentkeztem ebbe a középsuliba (Nem külön RSZKI,csak van külön rendész kategória) megtetszett nagyon a rendőri hivatás,később a Katasztrófavédelem is. Kihangsúlyoznám, a civil élet egyenlő a halállal számomra. Többször sírva is fakadtam emiatt amikor belegondoltam. De itt a bökkenő. Nem lehetek egyenruhás. Semmilyen téren. Színtévesztő vagyok, ezt nem lehet korrigálni sehogy. Itt vagyok rendészeten,egyenes úton,amiről így is úgy is le kell ugranom.

Szerettem volna csatlakozni a helyi önkéntes tűzoltósághoz. Kérelmem be is nyújtottam. De azóta elmaradozik minden. Külön elkezdtem magánként,önként beletanulni az egészségügybe,hogyha úgy van,azonnal tudjak segíteni. Ez is maradozik.

Barátok,bajtársak terén.. Soha nem volt igazi barátom,valahogy nem is kíváncsi rám a körülöttem lévő társaság. Nem azért,mert én gondolom így, vagy nem próbálnék meg ismerkedni. Egyszerűen beszélgetnek velem iskolaidőben, utána az utcán meg sem ismernek. Legjobb bajtársamat egy baklövés,egy helyrehozhatatlan baklövés miatt elvesztettem. Pedig ő volt a mindenem a fogadott hugimmal együtt.

Itthon minden apróságért a nyakamat vennék. Ha sokat ülök a számítógép előtt,baj. Ha délután lefekszem aludni,hadd ne soroljam milyen trágárságokat kapok. Ha elhányom magam reggel, és ha a hangra felébrednek,mindennek elmondanak. Ha parfümöt használok,megkaptam,hogyha mégegyszer előfordul "leszabdalja a kezeimet". Hiába töltöttem a nyarat munkával, hogy ne akadékoskodjak rajtuk annyit legalább most, az sem jó. Egyszerűen egy szemét vagyok hogy hamar elment a pénz, egy utolsó senki. Most is diákmunkát keresek,de nagyon nehéz. Nem túlzok, az ilyenek minden egyes nap, kivétel nélkül (!) megesnek. Testvéreim folyton folyvást belémkötnek. Öcsém most van a tipikus "tömeglázadó" korszakban,14 éves. Elnézést kérek előre aki az ilyet nem tolerálja, de idézem a napi szintes felém intézett kommunikációját "te f***szopó cs*cska kutya g*ci" jobb is,ha nem folytatom. Húgom egy kihasználható tárgynak néz, a mondat minden szavával. Családdal nem tudok beszélgetni, nincs megegyező témánk. Nővérem folyton csak a gyerekeivel van elfoglalva. Csak rosszul csinálja. Sógorom,aki nagyon sokat jelentett nekem, potom lesz*r.

Szerelem terén.. Hát általános iskolában volt utoljára 1-2 hónapig valakim, aztán mint a villámcsapás, jött és eltűnt. 9. osztály óta próbálok normális kapcsolatot kialakítani, nem jön össze. Idén nyáron is megtetszett egy lány, és előttem nyalták falták egymást egy 3. személlyel. Azzal a címszóval hogy csak segíteni akart. Egy régóta tartó szimpátia is most bukott el. Ha élőben keresem,kudarc. Nem lehet látni sem. Ha írok neki, bunkó. Tegnap színt vallottam. Ma írtam. Tartott a beszélgetésünk 6-7 sorból. De 3 év alatt számtalan kísérletem fulladt kudarcba. Ezek a leglényegesebb dolgok, amiket leírtam, de még rengeteg a súlyos. Nincsen semmi elfoglaltságom, úgy érzem hogy semmi nem tud lekötni, lassan elhanyagolom magam. Semmi olyan tárgy,amivel el tudnám magam foglalni, vagy semmi olyan kör, amiben tudnék érvényesülni nincs. Ha megpróbálok egy könyvet elolvasni, nagyon hamar befejezem, elvesztem az érdeklődést, meggondolom magam. Sportolás soha nem segített, pedig sokat próbáltam. Nincs egy ember akihez mosollyal tudnék fordulni, szó szoros értelmében nincsen. Gyerekkori ""barátok"" sem. Annyira elfoglaltak hogy néha azt hiszem világmegváltásra készülnek..:)

Szerintem.. Ennyi egyenlőre elegendő. Az idióta válaszokat mélyen kérem hanyagolni, nagyon nagyon nincs szűkségem rá. Másik nagy mániám az anime nézés. Már már ahhoz sincs kedvem, semmihez, szó szerint semmihez. Mit tudok tenni? Vagy mi a teendő? Előre is köszönöm!:)


2016. szept. 18. 19:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Hívjál fel egy telefonos segélyszolgálatot, a Kék vonal a legismertebb, [link] mert ennek az összetett helyzetnek a kibogozásához már szakember kellene, nem laikus jótanácsok. Igazándiból pszichológus kéne, próbálj meg az iskolapszichológustól vagy pedagógiai szakszolgálattól eligazítást kérni, hogy hogy tudnál ingyenesen hozzájutni.

Mit jelent az a helyrehozhatatlan baklövés? Biztos helyrehozhatatlan?

Mikor felvettek abba a suliba, akkor nem szűrték ki a színtévesztést? Mért akarsz annyira egyenruhás lenni?

2016. szept. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Azért szeretnék annyira egyenruhás lenni, mert az ún. "egyenruhás" jellem, személy, egy példakép. Másrészt, ezzel más embereknek tudnék segíteni. Egy hivatás, egy életcél.

Civil munkahely meg nem túl sokból áll. Délutános műszaknál délelőtt csak evésre és felkészülésre van szinte idő. Délelőttösnél meg többnyire annyira fáradt az ember, hogy jóformán koncentrálni sem tud. Ezt tapasztalatból mondom. Minden egyes nap ugyan olyan, teljesen ugyan az. Viszont egy rendőrnek 2 egyforma napja nincsen. Sem más testületnek. A mentőszolgálat is vonz, de horribilis a képzés ára. Pszichológustól kicsit tartok abból az okból kifolyólag, hogy szüleim még ebből is olyan ügyet csinálnának, hogy az elképesztő. Mindenféle jöttment, megbízhatatlan állhatatos személynek elmondanának mint hasonló esetekben. Egyszerűen nem látom a kiutat, jelen pillanatban is gyomorideggel ülök itt, ébredés pillanatában is éreztem már elég erősen. Szóval ez nagyon hosszadalmas lesz. De azt is értékelem ha itt valaki válaszol. Szóval köszönöm. Ment a felpontozás!:)

2016. szept. 18. 20:05
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha suliba jársz, próbálj meg ott barátkozni valakivel. Ha már a családból senki sem tolerál. Mindenesetre nagyon érdekes, ahogy egymáshoz álltok. Azt valahogy le tudnád írni, hogyan alakult ki ez nálatok? Miért ilyenek veled? Szal egy barát nagyon jót tenne a lelkivilágodnak. Különben milyen ( hányas) tanuló vagy. Segíthetnél a gyöngébb társadnak, vagy megkérhetnéd a jobbat, hogy segítsen...
2016. szept. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Ez úgy alakulhatott ki elsősorban testvér részlegben, hogy pl. öcsém állandóan próbált valamivel,ill. valahogyan megalázni. Eleinte ezt nem is hagytam neki, hisz ki szeretné ha az akkor még 13 éves öccse olyanokat mondana neki mint amiket leírtam? Mostmég durvább ahogy idősödik. Húgom meg mindig is ilyesmi volt. Szüleimmel soha az életemben nem beszélgettem valami sokat. Abban nőttem fel hogy folyamatosan vitáznak egymással,tehát kicsiként féltem kérdezgetni,beszélgetni stb. Viszont anyámmal többet, mindig is nagyon anyás voltam. De hát többnyire ő is ki tud tenni magáért. Most,ennyi idősen amikor kezdene benőni a fejem lágya is úgy látom, hogy "mit beszéljek velük,sok értelme úgy sincsen"

Barátok suliban? De hisz kikerülnek:) Kivéve ha nem kell nekik valami amit ha megkapnak, abban a szent pillanatban hátat is fordítanak.

Tanulmány? Körülbelül 3,5-4,0. Ez nem a legjobb, ennél tudnék jobbat is mint általánosban,csak ennek sem látom már értelmét :/

Köszönöm mégegyszer,ment a felpontozás!

2016. szept. 19. 07:52
 5/6 anonim válasza:

Szia!

Nos, az elsőnek igaza van. Tudom, hogy nem a legjobb ilyet olvasni, de nagyon sokat segítene egy pszichológus. Én nem vagyok az, de sok kérdésem lenne és segíteni is szeretnék.

Ha szeretnél írj privátban!

2016. szept. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, küldöm a privátot!:)
2016. szept. 21. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!