Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet mánia ill. hipomania a...

Lehet mánia ill. hipomania a rivotril szedése során?

Figyelt kérdés

Kb. Kettő hete kezdtem szedni rivotrilt, mert nem tudtam aludni annyira féltem egyedül úgyhogy nem voltam egyedül a lakásban.

Most oldott vagyok aktív nappal illetve néha dühös, de mindemellett jó hangulatom.

Valaki tudna a kérdésemre válaszolni?

Köszönet!


2016. szept. 19. 20:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet. Tartósan nem tanácsos szedni,mert nagyon hamar függőséget okoz,és egyre nagyobb mennyiségekre lesz szükséged. Érdemes lehet felkeresned egy pszichológust,hogy kiderüljön a szorongásod oka,és ha lehet,a legjobb volna gyógyszer nélkül kezelni a problémát. Ha kell gyógyszer mindenképp,olyan orvost keress,aki körültekintő a gyógyszer kiválasztását illetően,hogy olyan gyógyszert javasoljon,amely kevésbé okoz hozzászokást,megvonási tüneteket,és aki figyel arra,meddig szükséges ténylegesen a gyógyszerszedés. Jobbulást kívánok neked!
2016. szept. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Saját magad állapítottad meg mi a betegséged, és saját magad állítottad be a gyógyszeres kezelésed. A rivotril jó gyógyszer, én már évek óta szedem, orvosi segédlettel Nem lettem mániás sem hipomániás, igaz nem is tudom mik ezek. Én napi 0,5 ösnek a felét szedem. Te mennyivel gyógyítod magadat?
2016. szept. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kedves masodik! Nem magamat gyogyitom, hanem pszichiater irta fel ezt nekem. Magamtol nem szednek ilyet!

Hipomania a bipolaris zavar egyik epizodja. Tunetei: sokkal aktivabb, oldottabb vagy. Euforikus erzesed van.

Nalam bipolaris affektivitas is szerepel a diagnozisban.

Koszonom a valaszokat!

2016. szept. 20. 22:29
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem szeretném felülbírálni a pszichiáter döntését,hogy ezt a gyógyszert írta fel,de leírnám az én tapasztalatomat. A Rivotril az elején rendkívül jó szorongásoldó,talán a legerősebb az összes közül.(Valami oka kell,hogy legyen hogy egyedül ehhez a benzodizepinhez kérnek személyi igazolványt a paitkában). És biztos vagyok benne,hogy vannak esetek,amikor a szorongás már károsabb a szervezetre (magas pulzus,látszólag indokolatlan izzadás,szapora szívverés...stb) ,mint ez a gyógyszer.De hosszútávon elindul az úgynevezett gyógyszertolerancia.Amit azt jelenti,hogy egy idő után (ez szerintem személyenként nagyon változhat,kinek mennyi) az eredeti kis adag már nem elég,és egyre több kell ugyanannak a lecsökkentett szorongásnak az eléréséhez.Tehát ugyanahhoz a hatáshoz. A gyógyszertolerancia még nem függőség,de mindenképpen már egyfajta hozzásokás,és ez nagyon nagyon hamar kialakulhat.Tehát nem szeretnék beleszólni abba az orvos mit ajánl,de ezt azért érdemes megkérdezni tőle és egyébként is belekalkulálni.Mert ha túl nagy adagra megy fel az eredeti állapot eléréséhez szükséges mennyiség,az már tényleg káros a szervezetre. Nekem a legkisebb kiszerelésű 0,5 ös adag már egy idő után 2,5-nál tartott,ami már nem kevés.Emiatt átváltottam másra nemrég ugyanebből a gyógyszercsaládból,de még így is kemény elvonási tüneteket produlált a Rivotril.Tehát tényleg jó szándékból írom,hogy legyél körültekintő az egészben és mérlegelni,hogy hosszú távon mi segíthetne a félelmeken,szorongásokon. Esetleg egy jó pszichoterápia, mellette akár természetes szorongáscsökkentőkkel (citromfű,valeriana...stb,),mozgással. Megértelek abszolút,mert ugyanebben a cipőben járok,bár nálam szociális helyzetekben jön ez elő.Remélem sikerül megoldást találni a helyzetre!
2016. szept. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!