Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy hizzak egeszsegesen?...

Hogy hizzak egeszsegesen? (anorexiabol gyogyulok) 15/l

Figyelt kérdés
168 cm vagyok es 43 kg. Pszichiaterhez jarunk, meg orvosi vizsgalatokon is voltam es azt mondtak, hogy nem fogyhatok tovabb, mert korhazba kerulök.(multhet ota egy kilot fogytam) Annyit kert az orvos, hogy következö alkalommal (egy het mulva), amikor talalkozunk, menjen feljebb a sulyom valamennyit. Viszont tanacsokat szeretnek kerni tapasztalt emberektöl, hogy hogyan kene növelnem az adagjaimat es mennyit, hogy egeszseges utemben hizzak. Mivel a sok koplalas miatt nagyon lelassulhatott az anyagcserem felek, hogy nagyon gyorsan fogok hizni. Es leginkabb az is erdekelne, hogy hogyan lehet egeszsegesen hizni? Miket egyek?

2016. szept. 19. 20:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Nincs egészséges, vagy egészségtelen hízás, hisz mindkettő zsír lesz. Itt megjegyzem: A mai negatív értelmét elvetem a szónak, mert MINDEN testre kell zsír és zsírszövet, (8 vitaminfajta csak ezekben oldódik pl).

Egészséges és egészségtelen kaja az van. De ez is úgy van, hogy csak akkor lehet egészségtelen valami, ha túl sokat eszel belőle, ami egy anorexiásnál meg enyhén szólva lehetetlen.

Szóval egyél nyugodtan annyit amennyit tudsz. Mindenképp legyen benne zöldség, gyümölcs, gabona és olajok, de valamennyi nasi is mehet.

2016. szept. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
0%
Fürödj meg forró zsírban.
2016. szept. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

hogy lefoglald az agyad, olvass utána, hogy lehet jól edzeni

és így többnyire csak izmot szedsz fel, ha sokat eszel

[link]

2016. szept. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Olyat egyél, amit szeretsz, lehetőleg jó tápanyagtartalommal..

Pl: rizs, csirke, tojás stb.

2016. szept. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Tapasztalatból írok, mert én is anorexiás voltam 13-15 éves koromban... és szerintem csak az tudja igazából mi ez, aki maga is átélte. Ne hallgass az előttem hozzászólókra, mert igenis van egészségtelen hízás... amikor mindent megeszel ami eléd kerül és hirtelen jön fel rád több kg, az a bőrödön is meg fog látszódni, striáid lesznek, a belső szerveid, főleg hasnyálmirigyed leterheléséről nem is beszélve. Sajnos amikor én voltam ilyen "beteg", akkor az egészségügy, főleg a magyarországi.. nem igazán ismerte- fel, -el hogy van ilyen... szóval semmiképpen sem az a megoldás hogy csokit meg sütiket kezdesz zabálni. Nagyon fontos hogy figyeld a vércukorszinted, nem jó ha túl alacsony, sem ha túl magasra megy étkezés után. 3 pontos cukorterheléles vizsgálatra is elmennék a helyedben, valszeg inzulin problémáid is vannak már. Figyeld az ételek glikémiás-/inzulin-indexét. A legjobb ha párolt zöldségeket eszel magokkal, párolt hajdina, barnarizs jobb mint a glutén meg egyéb lisztes dolgok. Gyümölcsöket is csak mértékkel, és nem mind1 hogy mit mikor... pl a szőlő és görögdinnye illetve aszalt gyümölcsök hirtelen magasra emelik a vércukrot, az alma, áfonya, cseresznye kevésbé veszélyes. Te is úgymond a legrosszabbkor estél ebbe a betegségbe, ugyanis most van a leginkább fejlődésben a szervezeted, sajnos én a koplalásom miatt 13 éves korom óta nem nőttem és már nem is fogok, mivel a táplálékhiány miatt nem termelődött növekedési hormon, ezt ma már állítólag valamennyire tudják mesterségesen kompenzálni, talán még időben vagy hogy kezeltesd magad.

Továbbá hasznos lenne pajzsmirigy-hormonokat és női nemi hormonokat is nézetned. Nekem addig nem volt menstruációm amíg nem szedtem fel bár kg-t, ha rosszak az inzulin-értékeied akkor később PCOS-s is lehetsz ami elég szar, Inofolicot (vény nélkül kapható) már most elkezdenék szedni a helyedben, D, D3 vitamin, magnézium, B6 vitamin.

Kitartás és mielőbbi gyógyulást!

2016. szept. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!