Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexiabol jovok ki, mit...

Anorexiabol jovok ki, mit ajanlotok hogy hizzak egeszsegesen?

Figyelt kérdés

157cm 35kg vagyok.Most kezdtem el a kozelsulit,az egesz nyaramat ugymond etkezesi "zavarosan"toltottem"..szoval 2honap alatt 10kg dobtam le.De mar banom.Nagyon szeretnek vegre normalis testalkatu,kiallo csont nelkuli laby lenni.Akinek van melle,van feneke es nem fel megenni egy szelet sutit,akar.

Viszont okosan szeretnem ezt vegig csinalni.Nem zsirt akarok hogy lerakodjon,hanem normalis kulsot akarok.Egeszseges hizast,es nem zsirlerakodast szeretnek..

A menstruaciom fel eve meg se jott,azt szeretnem hogy vissza jojjon,valami gyogyszert tudtok ajanlani?

Ami meg az anorexiamat illeti(mert ugye annak tuntettek fel),vegleg kiakarok gyogyulni.Szeretnek vegre ugy mosolyogni,es elni ahogy regen..

Szeretnek szep alakot,es nem ezt ami most van..Mindenkitol csak azt kapom hogy "hu kiallnak a csontjaid" mit csinalsz h ilyen vekony vagy?

Egyuton raebresztettek ezek a kerdesek arra,hogy nem vagyok szep.Deszka vagyok.

Kerlek szepen,aki ert hozza vagy tud valamit hogy hizzak irjon!

Mondjuk orulnek ha nem aranytaanul hiznek vissza..



#hizasegeszsegesen
2015. szept. 11. 20:07
 1/7 anonim válasza:
Hat en ugy hiztam meg hogy sok tejtermeket ettem.Foleg sajtot.Nekem az segitett.Es ha eszel valamit akkor arra tegyel pluszba valamit,akkoris erzed hogy tobbet ettel de jon a plusz kaloria.Pl ha rantottat eszel akkor reszelj ra sajtot es ilyesmi.Sok sikert:):):)
2015. szept. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
En is ugyanebben a cipőben járok, csak en 36 kg es 163 cm vagyok... Ötletem sincs. Izmokat szeretnek, de semmi energiam a sporthoz. Pedig úgymond "tisztán" eszem, csirke, zöldség, gyümölcs. Ha tudsz valami jót, akkor írj:)
2015. szept. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Szintiszoli123 ***** válasza:

Először több kaja. nem kell félni, nem fogsz bezsírosodni, mert csont és bőr vagy. A tested az első pár kilót még jó helyre rakja. Ha már van tendenciaszerű hízás, akkor annak a terhére jöhet a sport. Ha elkezdesz stagnálni vagy újra fogyni, akkor többet eszel. Ha túl gyorsan hízol, többet sportolsz vagy kicsit kevesebbet eszel. Egy bizonyos mennyiség fölött a több mozgás már nem játszik, mert csak hátráltat a fejlődésben.

Ne ess tehát abba a hibába, hogy "most mész és futsz mint állat, nehogy rakódjon rád, amit az előbb megettél"!

Szépen, fokozatosan, mérd fel az igényeid figyeld a tested, egyél, mozogj, pihenj!

2015. szept. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

próbáld ki a vegán életmódot!Rengeteg étkezési zavaros lány gyógyult ki ez által. Olvass utánna a neten, youtubeon rengeten erről készült videóval. Pl: https://www.youtube.com/watch?v=hjm3XTMEUAM.

Sok-sok gyümölcs!!!sok rizs,krumpli, tészta. sok zöldség!

Hajrá! :)

2015. szept. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Szintiszoli123 ***** válasza:
Vegán életmód mi? Facepalm.
2015. szept. 19. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"A menstruaciom fel eve meg se jott,azt szeretnem hogy vissza jojjon,valami gyogyszert tudtok ajanlani? " Ha normális lesz a testzsírszázalékod, olyan 18-20 körül, akkor a menstruációd is visszatér, ahogyan a hormonjaid is újra elkezdenek dolgozni. Az ösztrogén felépítéséhez koleszterin szükséges, az meg nincs zsír nélkül.

Egyél egy nap többször keveset, olyan ételeket, amit a többiek a környezetedben. Simán ehetsz szendvicset sonkával, zöldségekkel, de akár egy szelet sütit is. Nem kell az ilyesmiket ilyen radikálisan megvonnod magadtól. Valamint egyél főtt kajákat, húst. 35 kilóval nem mondom, hogy állj neki edzeni, mert semmi energiaraktárad nincs, 5 perc alatt véged lenne, de ha már felszedtél 10 kilót, azt is bevezetheted fokozatosan, akkor biztosan nem fogsz "elzsírosodni", vagy aránytalanul felszedni a kilókat.

Sok szerencsét!


Motiváló tényező lehet még, mint a fogyni vágyóknál, hogy hetente lefényképezed magad, hogy lásd a változást.

2015. szept. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Szintiszoli123 ***** válasza:

Az energiaraktár nem a felszedett zsír, hanem az izomban lévő glikogén. A felszedett zsír energiaraktárként csak aerob mozgáshoz szolgálhat, de azzal meg pont nem lehet izmot építeni.

Ennek ellenére hízz pár kilót spontán, hogy a tested összeszedje magát, mert most tutira ki van éhezve és ha most nekiállsz edzeni, olyan helyekről fog elvenni, ahonnan már nagyon nem kéne. Tapasztald ki, mennyi kajával vagy kalóriapluszban, mert ha elkezdesz edzeni, a kalóriapluszt meg kell majd tartanod. Ellenkező esetben tovább fogysz, azt pedig nagyon nem kéne.

2015. szept. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!