Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline személyiségzavar....

Borderline személyiségzavar. Hogy lehet így élni?

Figyelt kérdés
A személyiségzavarnak leginkább a kötődés részét nem tudom kezelni, jelenleg egy tanáromhoz kezdtem el kötődni és kezdem azt érezni, hogy lassan feladom ezt az egész helyzetet. (Nem öngyilkosságon gondolkodok, hanem azon, hogy inkább megszakítok mindenkivel mindenféle kapcsolatot, sulit váltok, hogy a következő helyen ez ne következhessen be, de akkor meg amiatt szenvedek, hogy nincs kiért rajongani). Ha valakit érdekel konkrétabban is, hogy mi ilyen borzalmas ebben a kötődésben annak szívesen írok privátban, de aki ilyen személyiségzavarban szenved az tudja...
2016. szept. 21. 00:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj hiába váltasz iskolát,ott is lesz valaki,akiért rajongani fogsz. Én is borderline vagyok,és én mindenhol megtalálom az ideális személyt,akinek a rabjává válok. És ez az egész akaratom ellenére következik be. Teljesen átérzem a helyzeted,nekem is nagyon elegem van ebből a helyzetből. Ha gondolod,írd meg privátban mi van veled.
2016. szept. 21. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
én ugyanezt élem át.fogalmam sincs,mi a megoldás
2016. okt. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Elméletileg én is borderlineos vagyok az orvosok szerint, de nemigen tudom mi az. Annyit tudok, hogy súlyos kommunikációs szociális zavaraim vannak, nem tudok beilleszkedni pedig muszáj lenne, nem találom a helyem mert az állásinterjúkon elutasítanak, alkalmasságiakon pedig pont a feszültség és kommunikáció zavarossága miatt nem felelek meg. Csoda,hogy találtam barátnőt, de foggal körömmel küzdök, nehogy elveszítsem és mivel felsőbb társadalmi rétegből származik, így muszáj magamra erőltetnem (annak ellenére hogy azt mondja neki ez nem kell - én viszont férfi akarok lenni a saját szememben), hogy olyan életet éljek, ami nem feltétlen én vagyok. Például előtte nem akartam se lediplomázni, se jogosítványt szerezni, se külföldre menni nyaralni. Mivel Neki van jogsija, évente nyaralgat a családjával külföldön, így nekem is kötelező ezeket előteremtenem, de az emlékét ki akarom törölni, hogy valaha volt kint azelőtt, hogy kivittem, mert én akarom Őt boldoggá tenni. Be akarok mindent pótolni, amiről lemaradtam és teljes életet akarok élni. Állandóan vita van ebből és rettegek, hogy szakítani akar velem, pedig én csak meg akarom szüntetni a fájdalmamat.


Másrészt viszont úgy vélem, hogy apám elvesztése miatt, valamint hogy nekem nem volt jó apai kapcsolatom, kell találnom egy apát, aki bepótol mindent amit apámnak kellett volna. Meg azért is, hogy legyen egy apám aki a fiára (azaz rám) büszke és szereti őt és törődik vele, segít neki stabilizálódni az életben.


Rendszeresek a kilátástalansági rohamaim, súlyos stresszben vagyok amiért nem jön semmi társadalmilag hasznos össze nekem, nincs jövedelmem, anyámmal élek annak ellenére, hogy saját életet akarok, de sajnos nincs miből.

2016. okt. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!