Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » "Ellenszer" pesszimista...

"Ellenszer" pesszimista nihilizmus ellen?

Figyelt kérdés

Ez ellen gondolom csak filozófia segíthetne, de mégis mi?

Képtelen vagyok hinni bármiben is, nekem minden vallás illogikusnak tűnik, pedig nekem valódi hitre lenne szükségem szerintem. Nekem az élet öncélú és értelmetlen dolognak látszik. Voltak álmaim de feladtam őket, mert mindig ott volt a halvány gondolat, hogy "de úgysem számít igazán semmit".

A legutóbbi álmom az életcélomnak tartottam, azt gondoltam ez mindig is bennem lesz már és ez érdekel a legjobban, de a nihilista felfogás eluralkodott rajtam és elengedtem ezt az álmot is, nem tudok most rá gondolni, más érzés is tölt el evvel kapcsolatban mint korábban. Most megsemmisítettnek érzem magam. Nem én választottam ezt a filozófiai irányzatot, ez szinte mindig bennem volt, még abban az életszakaszomban is amikor pozitív kisugárzású ember voltam. Valójában ma találtam csak kifejezést erre a felfogásra. Nihilizmus :(



2016. szept. 24. 19:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Örülj neki,hogy ilyen vagy,mert így nem fognak beetetni olyan optimista maszlagokkal,mint hogy "fú a szarnak is örülni kell,hidd el az élet nem habostorta,hanem bizony fájdalom,erőlködés,szenvedés,küzdelem a semmiért:(
2016. szept. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hidd el jobb hinni abban, hogy az álmok megvalósítása fantasztikus tett. Én most egy karnyújtásnyira voltam, hogy tegyek valamit érte, de pont beütött ez a melankólia:( Ezelőtt tényleg minden jobb volt egy időben, pedig nem hittem akkor sem semmiben. Igazából nem is tudom mi változott, mi változtatott meg engem ennyire. A legnagyobb baj, hogy nekem barátnőm van, aki gyereket akar tőlem. Nem lehetek apa és élettárs ilyen felfogással :( Nem cseszhetek ki így barátnőmmel, hogy ilyenné válok. Mégha nem is hiszek semmiben, én nem akarok senkit erre az útra sarkalni.
2016. szept. 24. 23:37
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem vegyél magadnak háziállatot (kutya, macska, vadászgörény), és rájössz hogy az általa érzett szeretet olyan dolog, ami nem múlik el attól, hogy nem hiszel benne. Saját tapasztalat.
2016. szept. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Én is nihilista vagyok....
2016. szept. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Én hiszek Istenben. Mert a kettő nem zárja ki egymást. Számomra logikus, hogy valakinek kell lennie mindenek felett....csak azzal nem értek egyet, hogy „isten szeret minket”. Bmeg a hited nem fog megmenteni! Várjunk csak....mitől is? Az élet olyan mint egy halálos betegség....nem élheted túl....a kisbabák is amint megszületnek...már halálra vannak ítélve. Nekem nem mondja senki hogy Isten szeret minket, nekem ne mondja senki, hogy Isten szeret bárkit os ezen a földön! Csak játszik velünk...próbára tesz,és megöl...
2016. szept. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Reálisan negatívan látod a világot... mivel tényleg negatív... háborúk, betegségek, gazdasági válság, korrupció, kosz, por, mocsok, bűz, konfliktusok... függetlenül mindenféle filozófiai nézettől, ezek tények. A vallás meg különféle hitrendszerek hogy a pszichésen gyenge emberek egy kapaszkadója sztem.. hitegetik magukat hogy holnap jobb lesz, meg hogy ettől-attól jo az életük, de nyílván nem azért fog egy autóbalesetet túlélni mert keresztény rádiócsatornát hallgatott vezetés közben.
2016. szept. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Van és voltak háziállataink. Őszintén szólva nem szeretek állatot tartani, pedig kiskorom óta mindig voltak...

szoktam simogatni meg dögönyözni, puszilgatni a macskánkat, az is ragaszkodik hozzám de én nem esnék depresszióba ha eltűnne. Nem bántom az állatokat mert tisztelem pket, de nem ragaszkodok hozzájuk egyáltalán mert sokszor zavarnak.

2016. szept. 26. 17:47
 8/8 A kérdező kommentje:

Vera én tök egyetértek Veled :/

Utolsó kommentelő, Veled is.


Ha belegondolok a világba, térben és időben is, akkor érzem úgy igazán, hogy nincs értelme.

Nem zárom ki a halál utáni létezést sem, de ha van is, akkor is csak maganak tartozok elszámolnivalóval szerintem. Egyenlőre viszont úgy látom, hogy nem lesz semmi igazából. Talán ezért nem tudunk semmit a halál előtt és utánról, mert nem tetszene az igazság az embereknek.

2016. szept. 26. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!