Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ez mi lehet? Erős...

Szerintetek ez mi lehet? Erős szédülés, imbolygó fej érzés, feszítő nyomás a halántéknál és a fejben, néha még az orrban is, hangos kétoldali fülsípolás, ezek a tünetek változó erősséggel folyamatosan?

Figyelt kérdés
Két hónapja szenvedek ezekkel a tünetekkel, teljes kivizsgálásom negatív, pszichiáter szerint szorongás/pánikbetegség, de én nem tudom volt-e valakinek hasonló tünetegyüttese?Nagyon meghatározza az életemet, még fekve is szédülök rosszul vagyok, ijedtség, tehetetlenség érzés, hogy nem tudják orvosolni a bajom. Sehova se tudok menni. Szerintetek tényleg lehet ilyen rosszul lenni csak szorongástól?? Mit lehet tenni ez ellen?

2016. szept. 30. 11:16
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Még rosszabbul is lehet tőle lenni.

Szóval akkor a vérnyomás az rendben volt?

2016. szept. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Ha nyugtatóra megszűnik, akkor szorongástól van.
2016. szept. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Igen, abszolút lehet a szorongástól (ennél még jóval durvább tünetek is lehetnek).

Pszichoterápia rengeteget tud segíteni.

2016. okt. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, a vérnyomásom kicsit ugrál, most megyek majd 24 órás vérnyomás mérésre, és még pajzsmirigy hormon vizsgálat is lesz, de ha ezek nem indokolják akkor marad a szorongás. Elég durva hogy ez ilyeneket tud csinálni... :( Nincs más megoldás mint az antidepresszáns? Pszichoterápiára szeretnék járni de sajnos az állandó szédülés miatt szinte semmit nem tudok csinálni. :(Amúgy pár hónapja halt meg apukám lehet hogy ez hozta ki ezt az idegrendszeri problémát de elég kemény hogy ilyen komoly testi tüneteket tud okozni... A fülzúgást meg nem értem olyan mintha vérkeringési zavarom lenne de közben meg minden lelet negatív. Tényleg furcsa, de nagyon szenvedek...
2016. okt. 2. 11:49
 5/22 A kérdező kommentje:
Ja amúgy nyugtatóra sem szűnik meg csak max. kicsit enyhül, persze nem is szedek csak bébi adagot hogy ne szokjak rá.
2016. okt. 2. 11:50
 6/22 freqvence válasza:
Szia! Mi a helyzet veled? En is hasonlo cipoben jarok,en is megallas nelkul szedultem 3 hetig aztan elmult. Probald folytatni a regi eleted, otthon ules nem javit! Mostmar oda jutottam orvosi segitseg nelkul( amit persze nem ajanlok, jobb a szakember segitsege) hogy mar h tarsasagba vagyok nincs semmi tunetem, mar csak itthon van enyhebb kellemetlen kozerzetem. Ne ragd magd rajta, tudom nehez, de fogadd el hogy ezek psziches tunetek es nem jelenthetnek igazan nagy veszelyt rad, ne foglalkozz vele, probalj visszaallni a regi kerekvagasba! Kitartast kivanok!
2016. okt. 9. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! Köszönöm a kitartást, én is próbálom úgy tekinteni hogy nem veszélyes és nem megijedni de nagyon nehéz... Még mindig nem tudom mi ez az egész. De azt észre vettem hogy ha idegeskedem rajta akkor rosszabb lesz. A régi életemet nem tudom élni de próbálok belerázódni ebbe az új életbe de nem örülök neki hogy így kell élnem. Ezekre a szédüléses betegségekre nincs nagyon semmi gyógymód úgyhogy meg kell szokjam, de az életminőségem a béka feneke alatt lesz így. :(
2016. okt. 10. 08:24
 8/22 anonim ***** válasza:
Akkor trauma utáni stressztől van a fülzúgásod, és a szédülés, lüktető érzés is. Nekem ugyanezek voltak, amikor anyukám meghalt. Elfogadtam az orvosi segítséget. Szedtem pár hónapig antidepresszánst, és nyugtatót is mellé.
2016. okt. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Ezer éves kérdés, de hátha itt vagy még. Vszinű az is , hogy Vesztibuláris Migréned van/volt. Gyakori, hogy nem okoz fejfájást, csak a nyomás érzést a fejben és az állandó szédülést.

Milyen jellegű volt a szédülésed? Mintha egy hajón lettél volna? Lebegő szerű? Zuhanó?

2020. márc. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
Ugyanez a bajom plussz sok más. Valakinek jobb lett. Mitől? Köszi
2023. ápr. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!