Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aggódjak ezek miatt? Ez...

Aggódjak ezek miatt? Ez normális, vagy forduljak orvoshoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nemrég gyógyultam fel a depresszióból és fura dolgokat vettem észre magamon. Rájött, hogy ezek régebb óta vannak.

Vannak dolgok, amikben én hiszek, mások pedig nem. Én tudom, hogy nem erről a bolygóról származom, egyszerűen annyira nem tartozom ide. Gyakran szorongok, és olyan dolgoktól félek, amiktől másnap már nem. Előfordult, hogy azt hittem kettő van belőlem, és a másik énem vadászik rám. Másnap persze én sem hittem, hogy ez lehetséges. De elötte pedig könnyes szemmel rettegtem. Van, hogy egy jelentéktelen szót sokszor megismétlek. Ami viszont a legjobban kiakaszt, hogy sokszor nem én irányítom a gondolataim, hanem a gondolataim magukat. Random képek peregnek a tekintetem előtt, én pedig mintha valami hipnózisban lennék dudorászni kezdek, utána dünnyögni, egyre hangosabban, végül sikítani. Ilyenkor ,,zökkenek" ki. Továbbá nem szeretek emberek közé menni, sokan antiszociálisnak neveznek. Gyakran vannak pánikrohamaim is. Ha valaki felidegesít nagyon veszélyes vagyok. A fejemben van valaki, vagy nem is tudom, akihez csak angolul beszélek. Még nem láttam soha, de tuti öltönyt visel. Gyakran félel egyedül lenni, nehogy rám törjön bármi is. A szüleimnek nem merem elmondani. Biztos, hogy arra fognák, hogy csak túl sok filmet nézek, és túl élénk a fantáziam. Mi lehet ez? Mit tehetnék, ha félek pszichológushoz menni, és elmondani a családomnak?


(A ,,te bolond vagy" és az ,,ez tuti kamu" válaszokra nem vagyok kiváncsi. Megértésüket köszönjük!)



2016. okt. 2. 01:55
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Az sajnos kimaradt, hogy mindenkiben csak a rosszat látom, és rettegek, hogy valakiről aki fontos számomra kiderül, hogy csak át akart verni, kihasználni és másoknak információkat kiadni rólam. Ha valaki úgy kezd valamit, hogy ,,Beszélnünk kell!", legszívesebben elmenekülnék. Bocsánat, hogy ez ilyen hosszú, de máshogy nem tudom eléggé szemléletni.
2016. okt. 2. 02:01
 2/28 anonim válasza:
Ha ez a kérdés valóban nem kamu akkor nagyon súlyos a gond és igen van okod aggodalomra hatalmas és igen mindenképp szükséges a kezelés.Nem vagyok orvos és nem is értek a betegségekhez de bármelyik normális ember ezt el olvassa akkor azonnal arra következtet hogy nagyon nagy a baj nálad.Az a véleményem hogy két választásod van és szinte ez biztos.Mégpedig az egyik az hogy beavatod ebbe a szüleidet és mindent elmondasz nekik pontosan ugyan ilyen őszintén mint ahogy az itt lévő embereknek írtad ezt le és kezeltetni fognak téged még időben hogy ne forduljanak rosszabra a dolgok vagy pedig ha nem teszed ezt meg hogy beavatod a szüleidet ebbe akkor minden bizonnyal súlyosodni fog nálad mind ez a dolog és egyre több problémád lesz ami természetellenes és az egészséged és persze az elméd károsodni fog ki tudja milyen szinten...Ezért erősen ajánlom hogy szólj a szüleidnek még időben mert az is lehet hogy később nagyon komoly gondjaid lesznek,bár nagyon remélem kamu a kérdésed de mindenesetre jobbulást kívánok neked akkor is ha kamu a kérdés és akkor is ha nem.Üdv
2016. okt. 2. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. Nagyon félek beavarni őket, úgysem hinnének nekem. És tudod, könnyebb itt leírni, úgy, hogy senki sem tudja ki vagyok, mint a szüleimnek elmondani. Pár barátomnak már meséltem erről, azt mondták, hogy csak simán h#lye vagyok, ezen ne aggódjak.

Tudod, a szüleim szerint még a depresszió se létezik, csak az embereknek figyelemhiányuk van. Nem hiszem, hogy ezeket most olyan jól fogadnák. :(

2016. okt. 2. 11:31
 4/28 anonim válasza:
Nem mások véleménye számít, súlyos problémád van és lehet hogy könnyebb itt elmondani a dolgokat másoknak de sajnos senki nem tud neked itt segíteni mert erre nincs mód csak az orvosi kezelés.Mond el mind ezt a szüleidnek is és őszintén beszélj velük,mindent mondj el nekik és biztos hogy cselekedni fognak és remélem átlássak majd mind ezt hogy tényleg szükséges legalább egy olyan folyamatot elindítani hogy pszichológushoz menni...
2016. okt. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim válasza:

Valamiféle szakemberhez fordulnék mindenképp.

Nem tudom, mennyire a szüleimhez a helyedben, ha "mellettük" ide jutottál. Családsegítő szolgálathoz lehet fordulni tanácsadásra.

2016. dec. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
szia! hogy vagy azóta? felkerestél egy orvost?
2016. dec. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Nem merek orvoshoz menni, otthon ,,gyógyítom" magam. Próbálok sokat nevetni, pozitívan gondolkodni és elfeletkezni a beteges dolgaimról.
2016. dec. 29. 17:40
 8/28 anonim ***** válasza:
azonnal fordulj orvoshoz,nekem skizofréniának és kettős személyiségnek tűnik.
2017. jan. 5. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Miért van az, hogy folyamatosan attól rettegek, hogy titokban mindenki ellenem van, a barátaim pedig csak információkat akarnak rólam gyűjteni?
2017. jan. 6. 21:14
 10/28 anonim ***** válasza:
mert ez is skizofrén tünet.
2017. jan. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!