Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehet borderline?

Ez lehet borderline?

Figyelt kérdés

Sokszor és gyorsan változik a hangulatom. Egyik pillanatban tele vagyok reménnyel és motivációval, úgy érzem, hogy bármibe belekezdhetek, meg fogom tudni csinálni, .. azután hirtelen újra rettentően rossz kedvem lesz, nincs kedvem semmihez és úgy érzem, kilátástalan minden, az öngyilkosság az egyetlen kiút..

Rosszkedvem többször van mint jó, és a jó se annyira nagyon intenzív hogy körbefutom a várost annyi energiám van, viszont élesek a váltások és ezért gondoltam borderlinera..vagy valami hasonlóra.

Tudom, nincsenek itt pszichológusok és nem tudtok teljes diagnózist felállítani, de érdekelne, hogy a leírtakból mire következtettek..

20/L



2016. okt. 3. 22:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem,a borderline súlyos megfelelési kényszerrel jár.
2016. okt. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Még ami a borderline-t igazolná: falásrohamaim vannak (ezzel együtt hánytatom is magam, ami ugye bulimia), vagdostam magam s habár leszoktam róla, de sokszor előjön az érzés, hogy muszáj tovább csinálnom és néha megtörténik.., üresnek érzem magam, apró dolgok is fel tudnak dühíteni és olyankor képes vagyok dobálózni, ütni a falat.., képtelen vagyok tartós kapcsolatra (vagy is igazából bármilyenre..) ..
2016. okt. 3. 23:07
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2016. okt. 3. 23:08
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
A borderline kevesbe valoszinu. Ez inkabb bipolais depresszio lehet. Menj el szakemberhez segitenek.
2016. okt. 4. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Utánaolvastam kicsit és igazad van, sokkal jobban hasonlít a bipoláris depresszióra! Köszönöm a válaszodat!
2016. okt. 4. 09:04
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A borderline elsősorban az ambivalens kötődésről ismerhető fel. Az, hogy képtelen vagy tartós kapcsolatokra, nem jelent önmagában semmit, sok személyiségzavaros képtelen rá. A borderline viszont a kapcsolataiban egyszerre ragaszkodik őrülten más emberekhez, érzelmi zsarolással próbálja őket magához láncolni, és ezzel párhuzamosan minden erejével el is taszítja magától azokat, akikhez kötődik.
2016. okt. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 Ez a megfelelési kényszer.
2016. okt. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!