Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire természetes az, hogy...

Mennyire természetes az, hogy nincs semmi motivációm az élethez amiatt mert ronda vagyok és utálom magam?

Figyelt kérdés
Visszatarthat ez a tény annyira, okozhatja ez azt, hogy nincs motivációm semmit sem tenni. Az emberek elutasítóak, a nők hamar leráznak emiatt, és mivel az emberi kapcsolatok terén nincsenek sikereim, boldogtalan vagyok és gyűlölöm magam (néha a szüleim amiért ilyen torzszülöttet hoztak a világra). Pedig tudom, hogy más szempontból rendben lennék, kedves vagyok, együttérző, még humorom is szokott lenni és értelmi képességeim is átlagon felüliek. De az, hogy eszméletlenül ronda vagyok, nem engedi meg, hogy bármit is elérjek az életben. Elsősorban emberi kapcsolatok terén, nők terén. Ennek ellenére megértem őket, nem várom el, hogy egy ronda emberrel járjanak, csókolózzanak, szexeljenek. Legalább annyira utálom magam mint ők engem. Van kiút ebből?
2016. okt. 4. 09:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy mindenki rondának tart.
2016. okt. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy annyira ronda vagy? Nekem megsérült az arcom, az tényleg nem túl szép, de így is lehet párt találni, nem csak az arc, meg az alak a lényeg. Tök csúnya ismerőseimnek is van partnere.
2016. okt. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Igen, van. Egy ember nem tökéletes. Nekem pl. mindkét lábam hiányzik. Keress magadnak motivációt másban, mint a kapcsolat. Amiben jó vagy. Temesd bele magad, s közben megjön az életkedved is és egyszerre érezni fogod hogy mások is kedvelnek :)
2016. okt. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Mennyire természetes az, hogy nincs semmi motivációm az élethez"


nem természetes, ha hosszabb ideje fennáll, a depresszió egyik tünete lehet. Normális az, ha alapból pozitívan tekintesz magadra (tehát kb úgy, hogy "vannak ugyan hibáim, nem vagyok tökéletes, de azért fsza csávó vagyok")

2016. okt. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4


Ezt nem tudom megtenni, hiszen a realitás ezt nem igazolja. Senki sem akar, mindenki csak kihasználni akar, nem értékelnek, akkor keresnek ha valamit segíteni kell és szenvedés csak az egész élet. Szóval hogy tudnám elhitetni magammal, hogy ezek mellett fas..za csávó vagyok. Ha az emberek nem tudnak/tudtak értékelni, ez a fajta bemagyarázás elég nehézkes.

2016. okt. 4. 11:51
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, az életben lesz olyan ember aki èrtèkelni fogja azokat a kincset èrő belső tulajdonságaidat !! Nem mindenki a külsőre megy , ezt tapasztalatból mondom :), csak meg kell várni a kellő pillanatot
2016. okt. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is ugyanezt érzem *pacsi*


Egyébként erre találtam egy olyat ami jól leírja a helyzetet.


"Az emberek úgy kezelnek mintha egy isten lennék. Nem érdekli őket az hogy létezek e vagy se, de ha bajba kerülnek egyből hozzám futnak."


Nyilván nem foglalok semmilyen vallásos álláspontot, és nem akarok ezzel egy vallásos személyt se megbántani szóval vegyétek poénnak:D


Ha találsz kiutat akkor oszd meg velem is pls, mert már több mint 2 évtizede küzdök ezzel.

2016. okt. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül a külsővel van ez kapcsolatban szerintem... én nem vagyok ronda, sok pasinak bejövök, mégsincs semmi motivációm évek óta.. én is szenvedek csak mindennel, sosem voltam boldog és nem is leszek, mert egy undorító bolygón létezem, ahol totális a káosz és tele van negatív dolgokkal az élet... szerintem nincs kiút, akármilyen motivációs könyveket vagy videókat néztem, mindből az jött le hogy csak üzleti érdek miatt prédikálnak valami rózsaszín hablatyot, de ők sem boldogok... pl Bob Proctor... teljesen búskomor a tekintete, teljsen mindegy miket magyaráz, ki ül az arcára h ő sincs jól.
2016. okt. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Szöszke018 válasza:
Hány éves vagy?
2016. okt. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!