Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félek az emberektől iskolában,...

Félek az emberektől iskolában, ez milyen betegség lehet?

Figyelt kérdés

Olyan szinten hogy nem merek kérdezni a tanártól, vagy osztálytársamtól, csak 1-2 ember van akkel szoktam váltani néhány szót vagy kimenni rágyújtani, de ha odajön más is rögtön elnémulok és leblokkol az agyam.

Nagyon hallkan beszélek nem is értik mit mondok.

Ha valami bemutatkozó, vagy közösségi óra van be szoktam pánikolni és el akarok menekülni, meghúzom magam.

Folyamatosan szorongok órán.

Tüneteim: kiszáradnak az ajkaim, az arcomat fogdosom, eltakarom, összehúzom magam, lehajtom a fejemet, mindig a tanárra, vagy az oaztálytársaimra nézek mert azt hiszem hogy figyelnek, és kibeszélnek. Félek a megszégyenüléstől és attól hogy röhögni fognak rajtam.

Kiszolgáltatottnak érzem magam, folyamatos szégyenérzet, üresség, szorongó tekintet.

Ez ilyen paranoia szerű dolog.

Az is nagyon rossz amikor a tanár körbekérdez mindenkit hogy hogyan telt a nyár stb, akkor erősen ver a szívem, izzadok, elvörösödök és semmi értelmeset nem tudok kinyögni, olyankor is amikor be kell diktálni a dolgozat jegyet nagyon befeszülök.

Ha ilyen felelős nap van sokszor be se megyek suliba.

Szünetben gyakran a wcbe megyek bezárkózni pár percre.

Amúgy olyan érzésem is van mintha nem lennék egyenlő a többiekkel, alárendelt vagyok. Az is durva hogy ülni kell és a tanár ott járkál fölötted, olyan rossz érzéseim vannak ilyenkor.

Nem is tudok figyelni órán mert leköt ez a folyamatos készenléti állapot nem értek meg semmit. Néha úgy érzem nagyon lenézően viselkednek velem. Például a tanár mindenkihez oda megy segíteni, de engem kihagy, vagy leszól mert csúnyán, rossz megokdásokat írok, de közben azt se szeretném hogy segítsen. Tehát hagyjanak békén,de mégse :D tudják hogy félénk vagyok, vagy csak butának néznek nem tudom.

Sulin kívül amúgy nem vészes boltba is szívesen megyek, az ügyeimet is el tudom intézni, melózni is játok bár ott is bénázok és stresszelek de nem úgy mint iskolában.

Tehát elsősorban tanárok, iskolatársak a félelmem tárgyai.

Ha kiképek az iskolából olyan mintha leesne ez a szorongás "démon"

18/F


2016. okt. 6. 22:30
 1/7 anonim válasza:
Talán szociális fóbia.
2016. okt. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kérj orvostól segítséget! Szedhetnél iskolába menetel előtt valami növényi nyugtatót.
2016. okt. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Legjobb megoldás ha magán tanuló lennél.
2016. okt. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Két lehetőség van

1:önbizalomhiányos vagy

2:történt veled valami rossz az iskolákkal kapcsolatban és félsz hogy újra megtörténik. Ha nem is emlékszel rá akkor is megtörtenhetett és tudatalattiban ott van. Kérdezd meg a szuleidet hogy történt-e valami veled az iskolával kapcsolatosan.

Üdv Draktata

2016. nov. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Wow, ez a kérdés félelmetesen olyan mint ha én írtam volna o.o

Tudom nem aktuális már a kérdés, de azért írok:)

Amúgy ez nem betegség szerintem, csak önbizalomhiány lehet, legalábbis nekem ezt mondták és tök vicces mert pszichológusnál egyáltalán nem szorongtam meg semmi, én is csak suliban, valószínűleg az emberek miatt, nemtudom.

18/L

2017. febr. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szerintem lámpaláz.
2017. márc. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
azota megoldodott?
2018. nov. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!