Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A Seduxen nevű gyógyszertől...

A Seduxen nevű gyógyszertől miért vonták meg a támogatást?

Figyelt kérdés
Nem az aktuális helyzetnek megfelelő szinte folyamatos szorongást érzek az emberek között úgy,hogy a természetem pedig kommunikatív és barátkozó. Olyan érzés,mintha futna bennem egy olyan "program",ami nem hadja megnyugodni a szervezetemet. A mozgás, gyógynövényes szerek csak átmenetileg és alig érezhetően segítenek, bár az első tudom,hogy nagyon fontos. Két éve szedek benzodiazepineket, az antidepresszánsok nem hatottak,sőt az egyik komoly hízásal járt. A pszichitáremmel két éve több típus közöt lavírozgatunk,hogy elkerüljük azt,hogy nagyon megemelkedjen a gyógyszer adagja.Az ismert okokból az eredeti mennyiség már nem éri el az eredeti hatást.Ezt a gyógyszert a Rilexre való átváltással szüneteltettük.Most jelenleg megint a Rivotrilt szedtem kb. fél évig,de úgy felment már az adagja a gógyszertolerancia miatt,hogy 2,5 mg-nál jártam már.Ezért kértem a Seduxent. Az eredeti ötletem sajnos nem sikerült,hogy alacsony adag elég legyen az újból.A Rivotril abbahagyása után egy db 5 mg os Seduxen szedésem mellett is rosszul voltam, 3 tablettára (15 mg) kellett felvinnem,hogy hasson.Egy táblázat szerint még ez is csak kb 1 mg Rivotrilnak felel meg kb,tehát mindenképpen jobban jártam vele.Most már,hogy 3 hete nem szedem a Rivot,kezd jobban hatni és beválni. Ahogy hallottam,voltak, akiknek a Seduxen segítségével sikerült is letenni a nyugtatókat. A magán pszichiáterem azzal indokolta,hogy nincsen rajta támogatás,hogy már "korszerűtlennek" tartják akik erről döntöttek.Érthetetlen számomra mit takar ebben az esetben a "korszerűtlen" kifejezés.És szomorúnak érzem,hogy egy alacsonyabb potenciálú gyógyszerért majdnem 2000 ft-ot kell kiadni, a lórugás hatású kemény függőséggel járó, valószínáleg sokkal egészségtelenebb Rivotril pedig 50 ft (!) volt,hatalmas támogatással.

2016. okt. 8. 00:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnos semmi logika nincs az OEP gyógyszertámogatási rendszerében. Rejtély, milyen algoritmus alapján dolgoznak.
2016. okt. 8. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mert a Seduxen mára egy elavult gyógyszer, vannak modernebb, speciálisabb és kevesebb mellékhatással bíró szerek.
2016. okt. 8. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
43%

Diazepam bomlásnál elég sok kártékony anyagot szabadít fel. Alprazolam viszont közel sem annyit. Seduxen helyett

inkább akkor Frontin-t kellett volna javasolni, ugyanaz

a család.


Viszont a pszichiátereddel ellentétben másfajta kezelést

javasolnék. Sikerült már a kiváltó okot diagnosztizálni?

Megsúgom, hogy a tüneteidet akár egy foggyulladás is ki-

válthatja. Nem hittem el, de igaz. Saját bőrömön tapasz-

taltam. Nálam is próbálkoztak mindennel, antidepresszáns,

nyugtató stb. Egyik sem hatott. Mára már sokat javult a

helyzet, viszont nem eszek sem gyógyszert, sem egyéb ter-

mészetes szereket (csak pl vitaminokat).

2016. okt. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 homo ludensz ***** válasza:
Az OEP a nemzetközi sztederekeket figyeli talán jogosan ez megítélés kérdése. Kijön egy gyógyszer az I.-vonalas mindenki elismeri hogy jobb,kevesebb a káros mellékhatása csak nem biztos hogy mát TB. által támogatott. Talán a nagyon csak arra a szerre rászorulók számár. A nagyközönségnek marad a II.-III. kategóriába tartozó már kiszoruló félbe lévő olcsóbb változat.A Seduxen "korszerűtlenségét" az okozza hogy egyre hátrább sorolódott addig míg kihullott az OEP szűrön. Némelyek azért "újra" reneszánszukat élik mint a kidobott majd visszacsempészett ASPIRIN amiből a protekt- et bőszen reklámozzák.
2016. okt. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen,kerestük az okokat.Volt is egy gócpontom,ami rendszeres hőemelkedést,később már csalánkiütést okozott.A mandulám sok éve rossz volt,de a fül orr gégészek többsége kb.elhajtott,hogy semmi bajom,és sok év kellett mire egy lelkiismeretes orvos megállapította,hogy a mandulám okozhatja a hőemelkedést mert teljesen rossz.Amikor kiszedték a kiütések gyakorlatilag rögtön elmúltak és a rendszeres délutáni hőemelkedések is.

A szorongásos tünetek viszont folytatódtak.Tehát igen,gócpont keresés volt,de a mandula kivételével is folytatódott az egész.:( Jelenleg nincs ötletem,van e testi oka. A lelki okokkal sokat foglalkoztunk pszichoterápiákon,de a sok bele fektetett munka ellenére még mindig erőteljesen kísér ez az egész.:( És eddig egyedül a benzodiazepin típusú gyógyszerek csökkentették le igazán a szorongásaimat.De ez sem megoldás.:(

2016. okt. 14. 17:20
 6/6 homo ludensz ***** válasza:
Kedves kérdező, én 0.5 mg.-os Rivotrilt eszegetek naponta 1 szemet. Bizonyára van egészségesebb gyógyszer talán 100 másféle is más hatóanyaggal amely kimondottan a szorongást enyhíti vagy megszünteti. Amikor valamiért a test és a lélek egyensúlya megbillen (nálam is) akkor nagyon aprólékos feladat konkrétan egy szerv működésére behatárolni hogy az az okozója. Fizikailag vizsgálni lehet és kell is csak egy kizárásos alapon a negatív leletek, eredmények tucatjával is oda jutsz mint a mi volt előbb a tyúk vagy tojás kérdés megválaszolásával.
2016. okt. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!