Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet kérvényezni a "diliházba...

Lehet kérvényezni a "diliházba" való bekerülést, mindenféle pszichiátriai beutaló nélkül?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy becsavarodtam. Öngyilkos akarok lenni, a múltkor kivettem a dobozból egy marék gyógyszert, de nem mertem bevenni, sírva visszatettem a dobozba. Valami itt tart a Földön. Csak tudnám, hogy mi. Elég sok szaron mentem keresztül, de elég hosszú lenne elmagyarázni. Szeretném kérvényezni, hogy elmegyógyba kerülhessek, mert ezt már nem bírom, teljesen életképtelen vagyok, mindent lassan és szarul csinálok, mindent elrontok, postán pl. egy csekket is szorongva adok fel. Az öngyilkossághoz gyáva vagyok.


F


2016. okt. 13. 11:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Persze. Írd meg a kérvényt. Ha nem sikerül, keress fel egy pszichiátert.
2016. okt. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Gyógyszertől nem valószínű, hogy bármi bajod lenne, hiába veszel be egy marékkal, annál jóval több kell, de azt meg úgyis kihányod, szóval ezt felejtsd el. De ha valaki kihívja rád a mentőt emiatt, akkor bevisznek, csak lehet, hogy lesz gyomormosás, ami nem valami jó. Helyette kicsit megvagdosod a csuklódat, megmutatod valakinek, vagy szólsz valakinek, hogy hívjon mentőt, és bevisznek. Vársz kb. 3-4 órát a sürgősségin, aztán bevisznek zártosztályra (Ha nem mondod nekik, hogy megbántad). Ott leszel pár hetet a skizofrének, demens öregek között, aztán átraknak nyíltra. Jársz foglalkozásokra, eszel, alszol - ha nem vagy szociális fóbiás, akkor megoszthatod a problémáid a többiekkel, és ők is veled, nem törődve egymás problémáival. És ha zártosztályon eddig nem könyörögtél, hogy vigyenek haza a hozzátartozóid, akkor kb. 1 hónap múlva kidobnak a kórházból, hogy járjál a körzeti pszichiátriai gondozóba. Természetesen ez idő alatt kapsz fincsi gyógyszereket, amik ki tudja mennyire építik le az agyadat, és milyen mellékhatásokat okoznak. Segíteni nem fog ez az egész procedúra, csak leépít.
2016. okt. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Na, amikor ilyen helyzetben voltam, összeszedtem a maradék erőmet és elmentem egy pszichológushoz. Ennek három éve. Életem legjobb döntése volt.
2016. okt. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kicsit több megértést vártam, de sebaj.
2016. okt. 13. 23:19
 5/10 anonim ***** válasza:
mi az ok?
2016. okt. 15. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
"Kicsit több megértésre vártam"..de pontosan mire?hogy megkérik itt a kezed,hogy ezeket leírtad?tudod ki kíváncsi a te problémáidra? A kutya sem.Vagy a pénzéhes pszichológusok,de azok nem írnak ide ,mert nem fér bele a terápiás keretbe,meg ingyen b @ sznak bármit is tenni..anyagi világban élünk,ébredj fel...ha drogozni akarsz,vagy nincs fűtés otthon ,akkor irány a pszichiátria...
2016. okt. 15. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

,,tudod ki kíváncsi a te problémáidra? A kutya sem."


Nem mondod...valahogy feltűnt...

2016. okt. 15. 10:42
 8/10 A kérdező kommentje:
Ide meg nyilván nem fogom kiteregetni a magánéletem. Akit annyira érdekelnek az okok, az írjon privátban.
2016. okt. 15. 10:43
 9/10 anonim ***** válasza:

Egy "átlagos" pszichiátrián nagyjából úgy működhet, ahogy a második válaszoló leírta. Alapvetően nem céljuk, hogy bent tartsanak, csak ha akut krízis áll fenn és ön- és/vagy közveszélyes vagy. Ellenben kötelesek fogadni, ha pl. ezzel a problémával besétálsz a legközelebbi illetékes helyre, a pszichiáter valószínűleg felír néhány gyógyszert, és szerencsés esetben kirendel melléd egy pszichológust is. Azt javaslom, hogy ha megengedheted, inkább keress fel egy magán pszichológust, ugyanis az egészségügyben dolgozók többsége sajnos elég kiégett és túlterhelt, valamint pszichoterápiát sem végeznek, csak ún. "alapellátásban" részesülnek az ottani betegek.

Ha mindenképpen "elvonulásra" vágysz, Tündérhegy lehet egy opció, de oda pszichiáteri beutaló szükségeltetik tudtommal, továbbá előtte van egy elbeszélgetés, amely alapján eldől, hogy mehetsz-e vagy sem, mivel nem véges a férőhelyük sem. + ott elég szigorúak a szabályok, és ha jól tudom, súlyosan szuicid embereket fel sem vesznek.

2016. okt. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Pszichiáter adhat beutalót olyan intézményekbe, ahol pszichoterápiával; esetleg gyógyszerekkel javulhat az állapotod. Ilyen pl. a Thalassa-ház, ill. a Tündérhegy.

Olvass utána: [link]

[link]

2016. okt. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!