Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ennek a gyereknek mi baja...

Ennek a gyereknek mi baja lehetett?

Figyelt kérdés

Volt általánosban egy osztálytársam (fiú)

Kb harmadikos-negyedikes korától kezdve "szívatta" a gyengébbeket, egyre durvábban

Csak nehány példa: mindig volt egy-két ember, akire rászállt, minden egyes nap beszólt valamit a ruhájukra, a viselkedésükre, lehurrogta őket, akármit mondtak, stb

Volt, hogy egy túlsúlyos lányt nézett ki magának, az interneten (pontosabban ask.fm-en) irogatott ki róla dolgokat, hogy a külseje1 10/-1, utálja, csúnya, kövér, stb, valahogy kiderítette hány kiló (mert ugye évente volt a suliban mérés) és mindenkinek elmondta

Aztán volt egy fiú, aki tényleg semmit nem követett el ellene, de egyre durvábban szívatta, nyolcadikban már minden évben verték az öltözőben, egyszer szíjjal (!!!), amikor megszólalt órán vagy szünetben rákiabáltak, ha mosolygott az is baj volt, stb.

A négy év alatt lányok közül hárman jártak pszichológushoz, mert annyira kikészítette őket lelkileg

A többi fiú meg követte vagy csak nem ellenkezett, mert féltek tőle, pedig nem ő volt a legerősebb, volt, aki simán kettétörte volna, mégis elérte, hogy féljék, mert lelkileg nagyon tönkre tudta tenni az embereket, és élvezte. Pl amikor megkérdezték, miért verte meg azt a gyereket szijjal, ennyit mondott: "mert olyan kedvem volt."

Mindent most nem fogok felsorolni, kb egy könyvet lehetne írni a "rémtetteiről" de engem az érdekelne, miért lett ilyen, miért fejlődött ilyen irányba a személyisége?

Családi hátteréről annyit tudok, hogy elváltak a szülei, anyjával és a nevelőapjával él, akivel nem olyan jó a viszonya, az anyja viszont nem bünteti meg, akármit csinál, csak a gyereknek hajlandó hinni, van hogy hazudik a nevelőapjának, pl arról,, hogy miért hívta fel az osztályfőnök...

Lehetséges, hogy ezt a magatartást otthoni probléma válthatta ki? Ha nem, mi lehet az oka?



2016. okt. 23. 17:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Köcsög volt.
2016. okt. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jó, ez nyilvánvaló... De valaminek ki kellett ezt váltania, normálisan nevelt/egészséges lelkű gyerek nem csinál ilyet
2016. okt. 23. 19:27
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy otthon a nevelőapja hasonlóan bánt vele. Vagy csak neki nem mert visszaszólni se, így otthon nyuszi volt, és az otthoni nevelőapai elnyomás a suliban tört felszínre.


Ha valamit elnyomunk, az előbb-utóbb felszínre tör, még nagyobb erővel.


Nem tudhatjuk, hogy a nevelőszülő hogy viselkedett vele otthon, a négy fal között. Az ilyet a gyerek se veri nagy dobra.

2016. okt. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Én is hasonló voltam régen. Tudom, szégxen meg nem jó dolog. Már bánom. Mindig piszkáltam mindenkit mindenki félt tőlem... Nekem is elváltak a szüleim 2 éves koromban. Ha szeretnéd "hallani" az egész történetet elmesélem privátban.
2017. jan. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Csucsu007 ***** válasza:
6%
Szerintem is ezt kapja otthon, biztos veri az apja, vagy nemtom... Szegény srác...
2017. márc. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%
Szegeny srac?! Ugy tunik, tobb ember sulis eveit tonkretette. Rohadtul nem tudom sajnalni.
2017. márc. 26. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nézz utána a "bullying" pszichológiájának, annak, milyen rizikófaktorok és milyen védőfaktorok játszhatnak szerepet abban, hogy valaki "bully" lesz-e.
2017. márc. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Csucsu007 ***** válasza:
10%
Hát márpedig egyáltalán nem ő tehet arról, hogy ilyen lett, ha a szüleitől ezt látja. És neki nem csak a sulis éveit teszik tönkre, hanem úgy az egész életét. Sajnálhatnád.
2017. márc. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nos, en is az ilyen bully-k egyik aldozata vagyok. Felnott koromra sem hevertem ki teljesen a napi szintu verest es megalazast, amit altaluk szenvedtem el. Semmi sajnalat nincs bennem, a torkukat is elvagnam, ha nem lenne buntetendo.
2017. márc. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Csucsu007 ***** válasza:
Tehát lényegében egy mentálisan nem ép embert megölnél azért mert a szüleitől maradandó lelki sérüléseket szerzett? És ha mondjuk a testvéred tolókocsis lesz, és rád fog szorulni, őt is megölöd, mert elrontja az életed azzal, hogy folyton ott van, és istápolnod kell? Az éremnek még mindig két oldala van. Nevetnem kell.
2017. márc. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!