Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti nem szégyellitek hogy...

Ti nem szégyellitek hogy antidepresszánst szedtek?

Figyelt kérdés
2016. okt. 24. 19:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem, szerintem ehhez senkinek semmi köze, csak annak kell elmondani akiben teljesen megbízol : )
2016. okt. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem azért írta a doki, mert alvászavarom van, és altatót meg nem akar írni. De ha bármi másra írta volna, akkor sem szégyellném. Max. nem mondom mindenkinek,mert sajnos elég sok az alulművelt elme, akik képesek hülyeségeket gondolni. Szóval nem a szégyen miatt, hanem mert semmi köze hozzá.
2016. okt. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

az alvászavart nem értem. nem vagyok orvos, de tudom, hogy az antidepresszáns pörget, ezért adnak hozzá általában nyugtatót.


nekem nem volt egyébként jó érzés, amikor szedtem, és kicsit örülök is, hogy nem használt nekem.

2016. okt. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem is az, hogy szégyelli az ember, inkább meg akarja spórolni azt, hogy elmagyarázza, hogy nem gyógyós, meg gumiszobába való, mert amúgy 10-ből 9 úgysem érti, és nem csak, hogy nem érti, hanem el is kezdni terjeszteni, hogy az ember gyógyós, meg gumiszobába való.
2016. okt. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de nem is írom ki a faliújságra. Azért nem mondom másoknak, mert 1. gyogyósnak néznek, amiért gyógyszert kell szednem, 2. hülyének néznek azért, mert gyógyszerekkel "mérgezem magam", mikor "mindenki tudja, hogy a pszichiátria hülyeség és áltudomány" (és lehetőleg még el is látnak olyan javaslatokkal a problémámmal kapcsolatban, amit a hajamra kenhetek). Túl sok a hülye ember.
2016. okt. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én pont leszarom ki mit gondol, ha elitél azért, mert bogyókat szedek, akkor nekem ugyan nem számít az ő véleménye, és nincs keresni valója az életemben.
2016. okt. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem szégyellem, de azért nem is írom ki a homlokomra, ugyanis sok az olyan laikus, aki a mentális problémák és a bolondság közé egyenlőségjelet tesz, nekem pedig nincs kedvem külön elmagyarázni az összesnek, hogy a pszichés gondjaimtól én még nem leszek őrült. Meg ahhoz sincs sok hangulatom, hogy különféle rosszindulatú pletykák témájául szolgáljak, így inkább csupán azoknak mondom el, akikről tudom, hogy vannak annyira értelmesek, hogy megértsék.
2016. okt. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Szabó Éva Györgyi ***** válasza:

Majd azok is bele fognak kerülni (előbb vagy utóbb) abba az állapotba, amikor szedniük kell ilyen gyógyszert.

Pl: menopausa.....egy óriási hormonváltozás, amely nagyon sok nőnél okoz lehangoltságot, depressziót, stb.

2016. okt. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én nem, bár általában meglepődnek, hogy minek szedek én ilyet, nem látszik, hogy depis lennék (nem mintha csak arra írnák fel :D)


Manapság szerintem a társadalom nagy része szed valami hasonló kemikáliát. Nálunk a háziorvos tucatszám írja fel a Xanaxot mindenkinek. Én pl nyugtatót sosem szedtem. De valahogy azt mégis jobban elfogadják az emberek, talán az előző ok miatt (nyilván ki akarná saját magát is elítélni?!)


Másfelől pedig papolhatnak nekem az emberek, nagy része láncdohányos, közel alkoholista és még sorolhatnám. Ez is egyfajta antidepresszáns, csak nem a doki írja fel.


Félreértés ne essék, nem támogatom a gyógyszeripart, besz*ptam én is rendesen azzal, hogy elkezdtem szedni az antidepit, de hát ez van ... Mára tudom, hogy sok mindent önmagában nem old meg, csak tűrhetővé teszi az életet. Kőkemény lelki munka kell, az vezet is valamire :)

2016. nov. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!