Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológiai kérdés lent (? )

Pszichológiai kérdés lent (? )

Figyelt kérdés

Eddig skizofrénnek hittem magam, legalábbis féltem tőle, hgoy az leszek, de járok egy nagyon jó pszichológushoz, és a segítségével rájöttem, hogy erről szó sincs, csak egy gyermeki félelem van bennem, amitől azt gondolom, hogy beigazolódik, amitől félek.

Most attól megszabadultam, erre elkezdtem attól félni, és depressziós vagyok tőle, hogy tudathasadásos vagyok, azért mert vannak érzelmi hullámzásaim, igen erősek. Egyszer jókedvű vagyok, egyszer meg nagyon rossz.

Csak csütörtökön megyek újra a pszichológushoz, addig tudnátok segíteni, hogy essek túl rajta?


Üdv



2016. okt. 25. 09:37
 1/5 anonim ***** válasza:

A skizofrénia és a tudathasadás nagyjából ugyanaz a betegség, ettől tehát nem kell félned.

Lehet azonban, ha a tüneteket nézzük, hogy bipolaritásban szenvedsz.

[link]


De az is lehet, hogy egész egyszerúen hipochonder vagy, és túl sokat foglalkozol magaddal.

Csütörtökig most már kibírod, a pszichológus jobban tudja, mint a Gyakoris válaszolgatók.

2016. okt. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Aha. Menj el a pszichológusodhoz és fogadd meg a javaslatait.
2016. okt. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, de csak azért vagyok depis, mert eszembe jut ez a téma. Ha tuti lenne, hogy nem vagyok az, akkor nem lennék depis.
2016. okt. 25. 09:56
 4/5 homo ludensz ***** válasza:
A gyermeki félelemtől megszabadultál és most attól félsz hogy depressziós vagy tőle? Megszabadultál a gyermeki félelmedtől a pszichológusod által,mint írod akkor mitől lennél depressziós? Csaponganak a gondolataid ezért változik a hangulatod.Javaslom hogy ne teremtsd meg gondolati úton a kigondolt betegségeket úgy hogy te mondod ki magadnak a diagnózist. Neked kell majd elviselned ha megalkotod őket. Üdv.
2016. okt. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mit értesz "tudathasadáson", de ha disszociatív identitászavarra, azaz többszörös személyiségre gondolsz, ott a töredék-személyiségek (alterek) nem is tudnak egymásról, tehát nem vennéd észre a hullámzásaidat.

Minden embernek vannak én-állapotai, amik között váltogat, ezeket lehetne "al-személyiségeknek" is nevezni, de mind ugyanazon személyiség szerves része, és ezért nem is élesen elhatárolhatóak.

2016. okt. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!