Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline-ok! A pszichológiai...

Hosszúhajú kérdése:

Borderline-ok! A pszichológiai tesztek szerint nem tudok szeretni. Ti hogy vagytok ezzel?

Figyelt kérdés
Elgondolkodtam, hogy valóban igaz-e amit a tesztek kihoztak, és rájöttem hogy igen. Néha tényleg tárgynak nézem az embereket és nem vagyok képes érezni irántuk semmit, és nem is érdekelnek. 1-2 emberhez túlságosan ragaszkodom, mint minden "normális" borderline, a többit pedig észre sem veszem. Ez borderline sajátosság, igen. De akihez ragaszkodunk, az vajon valóban szeretet? Rájöttem, hogy nálam nem. Ti képesek vagytok valódi szeretetre?

2016. aug. 12. 22:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem megy az érzelgősség, mintha teljesen megszűnt volna bennem minden érzelem.. pár emberhez ragaszkodok, de ha úgylátom ártó a jellegük számomra, akkor tárgyként kezelem őket és keresek jobb embereket a helyükre.
2016. aug. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
igen pont így. akkor ez nálad sem valódi szeretet. :(
2016. aug. 12. 23:21
 3/20 anonim ***** válasza:
Én képtelen vagyok emberi kapcsolatokra,azt sem tűröm,ha hozzámérnek,se ez azért van,mert nem tudom magam elfogadni és addig mást sem tudok
2016. aug. 13. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez rám nem igaz, vagy legalábbis nem így. Én nagyon tudok szeretni egy-egy embert (például, van olyan tanárom, akit nagyon kedvelek, persze nem szerelemből, hanem mint jó tanárt és kedves ismerőst; a szüleimet is szeretem; vagy mondjuk egy-egy youtubert). Viszont, van, amikor semmit nem érzek. Például, ha valaki megbánt, vagy éppen csak rossz kedvem van, akkor lesz...om az illetőt, vagy lehet, hogy meg is bántom.
2016. aug. 13. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok képes kapcsolatokat ápolni. Semmilyen érintése se szeretek, még a saját családomtól sem.
2016. aug. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

és képesek vagytok igazán szeretni? önzetlenül. én mindenkit vagy eldobok: nem kell, vagy megutálok. Ha így le...rom őket, akkor ez nem lehet valódi szeretet.

sosem jutnak eszembe a rokonaim, barátaim. nem is érdekel mi van velük. ha elmesélik akkor is csak untat. nektek ilyen?

2016. aug. 14. 01:36
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Rám meg éppenhogy a túlzott szeretet és törődésigény jellemző,de fogadni csak nagyon ritkán tudom például az ölelést,simogatást. Párom szerint megközelíthetetlen vagyok általában,belül pedig épp arra vágyom,hogy mutassa ki a szeretetét,hogy éreztesse,fontos vagyok neki. Viszonozni,magamtól adni a szeretetet nagyon nehezen tudom. Elvárok,de viszonozni nem mindig vagyok képes. Utálom magamban ezt. Igyekszem tudatosan nem önzőnek lenni. Vannak időszakok,mikor egészen jól sikerül nekem is adni,sokszor viszont végtelenül önző vagyok az érzelmek terén. De mindig meg is tudom magyarázni,ha épp elérhetetlen vagyok,de mégis elvárok.
2016. aug. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
Kivancsisagbol megcsinaltam egy tesztet, ahol 12 es 24 pont kozott nem vagyok az. 29 lett a 60-bol. 40-tol sulyos. Most akkor az vagyok en is? Vagy csak kozel jarok hozza?
2016. aug. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
szerintem nem a teszt méri a borderlinet. ha az vagy, akkor észreveszed magadon hogy nem bírsz így élni..., ha már teszt kell hozzá, mert máshogy nem tudod megállapítani, akkor az, ha borderline, ha nem, nem erős. ha tényleg az vagy, nem lesz kérdésed. Mint a fejfájás: fáj a fejem, vagy nem? ha ez kérdés, akkor nem fájhat igazán a fejed.
2016. aug. 14. 15:32
 10/20 A kérdező kommentje:
7. igen erre gondoltam, mikor nem vagy képes adni vagy viszont érezni. nem megy. viszont téged meg kell szeretni. a családom nem érti, miért nem keresem őket. nehéz megértetni velük, hogy azért nem mert nem érdekelnek, nem tudom viszonozni.
2016. aug. 14. 15:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!