Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziósan munkát találni?

Depressziósan munkát találni?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok, idén fejeztem be a sulit, és most 4 hónapja gyakorlatilag nem tudom mit kezdjek az életemmel. 12 éves korom óta küzdök súlyos depresszióval, nagyon durva szociális szorongással és szuicid gondolatokkal. Mostanra olyan súlyossá fajult a dolog, hogy az utcára is alig merek kilépni. Egy egyszerű boltba menés is hatalmas erőfeszítést igényel. Három különböző pszichológushoz jártam az évek során, antidepresszánsokat és nyugtatót is szedtem, addig tűrhető volt a helyzet, de anyagi okok miatt nem tudtam folytatni a terápiát. Az elmúlt hetekben sikerült pár nap diákmunkát vállalnom, de azt is csak azért, mert a testvéremmel lehettem végig a 8 órában. De sajnos még így is rettenetesen nehéz volt, az 5 nap minden energiámat leszívta és reggelente inkább megöltem volna magam, mint hogy emberek közé kelljen mennem. A szüleim segítenek amiben tudnak, de egy semmirekellő haszontalan szarnak érzem magam, természetesen szeretnék saját keresetet, szóval keresgélem a munkákat, de egyszerűen képtelen vagyok megpróbálni bármit is. Eddig két munkára jelentkeztem, mert még egy egyszerű önéletrajzot sem merek küldeni. Imádkoztam, hogy ne hívjanak vissza egyikről se, így nem kell magamat okolnom, ha nem sikerül. Ma délelőtt viszont felhívtak az egyik helyről, én pedig képtelen voltam felvenni a telefont. Azóta bőgök és remegek a saját szerencsétlenségemtől. Egy kisállatkereskedésbe jelentkeztem, mert imádom az állatokat és a szakmám is ehhez kapcsolódik, úgy gondoltam jó lesz ott. Jobban belegondolva ott is csak emberekkel kell kommunikálni, kiszolgálni őket, amire jelen helyzetben képtelen vagyok. Volt már valaki hasonló szituációban? Ti mit tettetek? Tudom, hogy a legtöbb otthoni munka átverés, de nem ismertek mégis valamit, amivel pár ezer forintot össze lehet szedni, hogy legalább egy pszichológust meg tudjak fizetni? Köszönöm a válaszokat előre is. :3
2016. okt. 26. 11:53
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
Először kezelni kell a depressziót, és utána munkát keresni. Depre4ssziós munkavállalóra nincs szükség, mert rosszul dolgozik.
2016. okt. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy a TB-s pszichológusról sok esetben rossz véleménnyel vannak az emberek, de szerintem még mindig jobb, mint a semmi, szóval érdemes lenne elmenni egyhez, ha magánra nincs pénzed momentán, hogy kihúzzon ebből a gödörből. És ahogy az előttem szóló írta, a javulást követően lehet bármit is kezdeni, mert depressziósan nem tudsz teljesíteni, ami neked sem, és a munkáltatódnak sem jó.

Otthonról végezhető munkát szerintem főként informatikai végzettséggel vállalhatnál, ha van esetleg valami ilyen jellegű ingyenes OKJ képzés, megpróbálkozhatnál vele.

2016. okt. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
jelentkezz kozmunkasnak, ott alig kell dolgozni valamit tuti nem rugnak ki es lesz fizetesed.
2017. febr. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%

Szia.

Senkinèl sem vagy kevesebb.Pont annyit èrsz mint bàrki màs.Próbàlj meg erőt venni magadon.Ez egy betegsèg fogadd el.

Örülj neki hogy csak ennyi.Nem tolokocsiban kell èlned èleted vègèig.

Ez is lehetett volna.

2017. febr. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
59%

Próbàlj meg erőt venni magadon.


Ez az, amire egy igazi depressziós képtelen a gyógyszerei nélkül. Meg kell várni a tavaszt.

2017. febr. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!