Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Időnként összekeverem az...

Időnként összekeverem az álmot a valósággal. Ez normális?

Figyelt kérdés
Nem cselekményekre gondolok, hanem elhangzott mondatokra. Olyankor mikor ilyen téves emlékezetem van, gondolkodom kell, hogy tényleg mondták, vagy csak álmodtam, és kénytelen vagyok megkérdezni. Ilyenkor mindig megijedek, hogy épelméjű vagyok-e még, és nem lehet ez később súlyosabb?
2016. nov. 3. 08:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen mindenkivel előfordult már.
2016. nov. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Lényeges lehet, hogy mit jelent az "időnként"? :) Le tudnád írni, hogy milyen gyakran tapasztalod ezt?


Ha pl. heti többször, akkor lehetséges, hogy oda kellene figyelni, hogy nincs e más tüneted is. Ha ennél sokkal ritkábban, akkor valószínűleg már mással is előfordult ez :)

2016. nov. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
kezdesz becsavarodni :(
2016. nov. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem annyira sűrűn, kb. 3-4 hetente esik meg. De ezek szerint akkor mással is van ilyen. Nekem régebben ilyen nem volt, és úgy tudtam, hogy az ember pontosan külön tudja választani az álombéli emlékeket, mivel máshol raktározódnak. A fordítottja is megesett már, amikor valóban elhangzott a mondat, és arról meg azt hittem, hogy álmodtam. Ezek általában olyan beszélgetések, mikor már este van, és nem vagyok már olyan aktív. A férjem most külföldön melózik, és csak telefonon kommunikálunk. Ezeket a telefonbeszélgetéseket szoktam néha keverni, és nagyon ciki másnap rákérdezni, hogy drágám, ezt tegnap mondtad-e vagy álmodtam?
2016. nov. 3. 16:20
 5/9 anonim ***** válasza:
Ki fognak rövidesen hozni a Mátrixból.
2016. nov. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Haha! Nagyon vicces vagy :-)

De akkor deja vu-t is kéne tapasztalnom nem? :-)

Egyébként meg még nagyon sok mindent nem tudnak a kutatók sem az agyról, sem a világmindenségről.

2016. nov. 4. 14:09
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem, a dejavu hiba a Mátrixban, azt nem mindenki tapasztal.
2016. nov. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Hát..velem olyan dolgok szoktak történni hogy amit álmodok (alvás közbeni álom) ami később meg is történik..
2016. nov. 27. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Clown. Ez már inkább akkor ezoteria kategória. :-) Bár én szkeptikus vagyok, legalább is annyira, hogy első sorban megpróbálom a dolgokat az ésszerűség határain belül megmagyarázni. Ha már végképp nincs megoldás, szóba jöhet a misztikum. Így van ez a bekövetkezett álmokkal is, az emberi agy képes párhuzamot vonni az álom és a valóság között, ha nincs magyarázat egy buta álomra, biztosan talál valami történést amit vissza tud rá vezetni. De ezek csak hasonlóságok amikre könnyű ráfogni, hogy megálmodtuk. Olyan ez minta napi horoszkóp, a(amiben szintén nem hiszek) Írnak sok mindet, általános dolgokat, és valamelyik néha bejön.
2016. dec. 10. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!