Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Itt köreinkben van ilyen...

Itt köreinkben van ilyen betegségben szenvedő egyén?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

3 fő probléma: GAD, OCD, BPD.

Azaz generalizált szorongás, obszesszív-kompulzív ergó kényszeres zavar, leginkább kényszergondolatok terén, valamint borderline személyiségzavar.

Sikerült ilyen 3 betűseket kifognom.

Van itt valaki vagy vannak itt valakik, akik ezekben szenvednek?

19 éves fiú vagyok, az olyan kommentelők, mint 'lóf.szt vagy te beteg, csak egy hisztis tini vagy' kerüljenek. :) Megjártam a magam útját, 14 éves korom óta járom a szakemberek garmadait, feküdtem már osztályon, nem öndiagnosztika, orvos szájából elhangzott diagnózisokat említettem fentebb. 6 év kellett ahhoz, hogy rájöjjenek, mi a valódi bajom, a fél diagnosztikai skálát megkaptam ennyi idő alatt, de ugye személyiségzavar 18 éven alul nem is diagnosztizálhatnak. Nem egy szakember legyintett le anno, hogy tini, csak nyafog, majd rendbe jön később, hát most úgy visszamennék hozzájuk, és elmesélném, hogy milyen a mostani állapotom, lehet megkérdőjeleznék a szaktudásukat, ha korábban komolyan vettek volna, talán most nem tartanék ott, ahol.

Mindegy. Nem ez a kérdés lényege.

Szeretnék hozzám hasonló emberekkel beszélni, mert a normális emberek nem igazán képesek megérteni, amikor ezekről beszélek, sőt, zömmel meg is ijednek, de ezt gondolom más is tapasztalja.

Várom a válaszokat. :)



2016. nov. 5. 14:13
 1/7 anonim válasza:
100%
Helló! Én is kényszerbeteg vagyok, generalizált szorongásom is van. Én is hasonló cipőben járok. Ha van kedved, beszélgethetünk. :) 17F
2016. nov. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A borderline-omtól én is szenvedek, de a környezetem elvileg nálam is jobban, legalábbis ezt mondják.


Az én borderem tartalmaz szorongást, depressziót, pánikbetegséget.


Rég nem vagyok 18 de anyám szerint hisztis vagyok és nincs semmi bajom, holott a kórházban nem mondtak ilyet. Csak a kórház olyan idióta, hogy gyógyszerrel akarja "megoldani", amikor normális pszichoterápiával és rengeteg szeretettel meg sikerrel gyógyítható. Igen, nekem is rengeteget kell együttműködni, de nincs hozzám türelmük a szakembereknek, a nem szakemberek meg kiakadnak, meg elmenekülnek a nehéz természetemtől.


Azt olvastam illetve tapasztaltam, hogy jobb környezetben nemigen voltak a tünetek jelentkezésben.

2016. nov. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Nekem panikbetegsegem van es sulyos szorongasom 15/l
2016. nov. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
BPD-m,depresszióm van nekem is.írhatsz :) utolsó előtti:nem minden pszichológus olyan,hogy nincs türelme a problémásabb páciensekhez.keress egy jót,lehet találni :)
2016. nov. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Nekem is BPD-m van. Írhatsz nyugottan. :)
2016. nov. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nekem is irhatsz, OCD-m van.
2017. jan. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
az elso kettoben en is szenvedek plusz depresszio eros mertekben. 25 eve szedek ra gyogyszereket es jartam 13 evig terapiara is . ha Neha nagyon lent vagyok akkor novelni kell a gyogyszeradagomat es par het alatt helyre jovok. 60 elmultam no vagyok es szerencses mert jo hazassagban megerto tarsal elek aki elfogadta kezdettol hogy nem vagyok egeszseges. az eletkor pedig nem zarja ki (sajnos) egyik betegseget se. az en elso ongyilkossagi kiserletem 16 eves koromban tortent.
2018. jún. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!