Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Más is szó szerint idegbeteg...

Más is szó szerint idegbeteg lesz a telefonálástól?

Figyelt kérdés

Ha édesanyám felhív telefonon 2 perc után olyan idegesség fog el, amilyen egyébként nem szokott. Ha szóban beszélgetünk sosincs ilyen.


Mindig is utáltam telefonálni, ha nem volt nagyon fontos inkább emailt küldtem vagy smst, ismerősökkel meg ugye facebookon lépek kapcsolatba. Munka közben le van némítva a telefonom, pár óránként megnézem ha valami fontos akkor visszahívom, bár általában nem szoktam senkit. Aki nagyon akar úgyis újra probálkozik, vagy küld üzenetet. Szabadnapokon kikapcsolom mert a legrosszabb rémálom ha vmi kolléga ilyenkor hív fel.


Magamat azzal nyugtatom, hogy a telefonálás minden egyes perce elpocsékolt idő, ami csak elveszi a személyes találkozás és a komolyabb beszélgetések lehetőségét. De közben meg látom h mások órákat képesek csacsogni. Ráadásul ez már nem puszta racionalitás, mióta megfigyeltem h mennyire ideges leszek tőle pár perc alatt.


2016. nov. 6. 11:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálam dettó ugyanez van, azzal a különbséggel, hogy én valamennyire alapból idegbeteg vagyok egy kicsit. A munkám miatt havi szinten kb 7-8 száz perc kimenő hívásom van...
2016. nov. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"hogy a telefonálás minden egyes perce elpocsékolt idő, ami csak elveszi a személyes találkozás és a komolyabb beszélgetések lehetőségét"

Telefonon is lehet komolyabban beszélgetni.... a személyes találkozást telenfonon is meg lehet beszélni....

hát nem idegbeteg,de nem szeretem a körülöttem élőket,mert egyik se törödik velem,nincs senkim,folyton egyedül vagyok,általánosban pedig ugráltam mások társaságát keresve de süket fülekre leltem...nos...hát..aki meg felhiv....azt is imádom...tehát már ugy kezdődik az egész hogy...mia sz*rér hivtál fel mit akarsz? telefonálni mondjuk nem is szokasom.....mer minek..

2016. nov. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
én telefonon még soha nem tudtam komoly dolgokat megbeszélni. a barátnőmmel anno persze képesek voltunk 1 órán át beszélni hülyeségekről, de az más. meg akkor még mindkettőnknek rengeteg ideje volt. De ha pl. komolyabb dolgokat akartunk megbeszélni abból mindig veszekedés lett. Telefonon könnyű elbeszélni a másik mellett meg nem látod a másik arcát testbeszédét. Marha idegesítő. MEg a fél perc csönd, amikor a másik gondolkozik. Élőben ez tök normális, telefonon agybajt kapok tőle.
2016. nov. 6. 12:13
 4/4 anonim ***** válasza:
Aki 300 km-re van, azzal mondjuk nehéz személyesen beszélgetni.
2016. nov. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!