Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van lehetőségem online pszicho...

Van lehetőségem online pszichológust találni?

Figyelt kérdés

Már egy ideje azt érzem hogy talán el kéne látogatnom egy pszichológushoz, de nem tudom a szüleimnek hogy mondjam el. Igazából ők még az okát sem tudják hogy miért szeretnék menni. Az a kérdésem hogy tudnék e akár chat formában arc és név nélkül beszélni egy pszichológussal?


A problémám:

Elég zárkózott vagyok mostanában, és ha nem kifejezetten velem foglalkoznak - társaságban elmegyünk valamerre- általában szótlanul lehajtott fejel kullogok hátul. Sokszor jut eszembe öngyilkosság, de persze tudom hogy úgysem fogom megcsinálni. Hiszen annyira nem rossz a helyzet, csak olyan mi lenne ha alapon.

Gyakran apró dolgokon vagyok képes hisztizni- árom szerint. Ez lehet akár az hogy rosszul érnek hozzám, vagy csak valami olyat mondanak. Ez nem bántó, csak néha idegesítő. Egyik percben boldog vagyok és minden szép, és a másikban pedig-ez tart tovább- minden szürke borús és unalmas.


19 éves lány vagyok.


2016. nov. 13. 17:46
 1/5 anonim ***** válasza:
A leírásod alapján nincs szükséged pszichológusra. Inkább barátnőre, vagy barátra. Van ilyen chat szerű fórum, csak nem tudom, működik e még. Rá kellene keresnem a neten, és megnézni. Én évekig leveleztem ott, nagyon jó volt. Ha megtalálom, és még működik, visszaírok neked.
2016. nov. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]


Szia! Megnéztem, és működik. De hogy milyen, azt nem tudom. Egy próbát megér..

2016. nov. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Próbálj meg a lakhelyednek megfelelő pszichiátriai gondozóban időpontot kérni TB alapú pszichológushoz. Nem feltétlenül kell elmondani a szüleidnek, már felnőtt vagy. Online nem biztos, hogy rátudna vezetni egy pszichológus, hogy min kell változtatnod, ugyanis nem látja a teljes testbeszéded, és egyébként is máshogy viselkedsz otthon, biztonságos környezetben, mint idegen helyen.
2016. nov. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

uhhhh köszönöm a linket :) Megpróbálkozom vele :)

Az a helyzet hogy egyik pillanatban arra gondolok hogy valóban felesleges ilyenekkel rabolni mások idejét, de vannak olyan időszakok amikor arra kell hogy gondoljak hogy nincs minden rendben.Ezért bizonytalanodtam el és gondoltam hogy ha nem megyek el személyesen akkor is meg lehet állapítani hogy pontosan mi a helyzet

2016. nov. 13. 20:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezért jó, ha olyan közegben kommunikálhatsz, ahol hasonló emberek vannak. Kibeszélitek magatokból a bajt, tippet kaphattok a rossz elviselésére. Én ezért szerettem odajárni, nagyon jó volt. Mióta újjáalakult nem jártam ott.
2016. nov. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!