Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipolaritásról lehet szó...

Bipolaritásról lehet szó esetemben?

Figyelt kérdés
Elsőként leszögezném, hogy 16 éves lány vagyok, tehát lehet a korombelieknél természetes az általam észlelt zavar, de kezdek aggódni, ugyanis egyre többször érzem magam rosszul, és néhány forrás alapján gondoltam arra, hogy bipoláris zavarról lehet szó. Amit eddig olvastam leírások nagyjából illenek rám, annyi különbséggel hogy nem hetekről, hónapokról vagy évekről van szó, hanem napokról. Vannak olyan napok amikor teljesen levert vagyok, szomorú, egy rossz szótól a sírás kerülget és reggel felkelni is nehéz a tudattal, hogy mennyi mindent kell elviselnem. Esténként erősödik az érzés, akkor úgy érzem semmi nem lesz belőlem mert tanulni se tudok, soha nem lesz már minden rendben, és amit a legjobban érzek ilyenkor hogy senki se szeret, ilyenkor még aludni sincs kedvem, van hogy nem is tudok. Másnap viszont felkelek tele energiával, életkedvvel, egész nap nevetek, a szám be nem áll, jól érzem magam a bőrömben, úgy érzem nekem vannak a legjobb barátaim és családom a világon, és ilyenkor aludni is kedvem van. Van hogy pár nap különbség telik el a 2 állapot között. A korom miatt úgy gondolom nincs különösebb valóságalapja annak, hogy ilyen problémám lenne, mivel ennyi idősen kinek nincsenek rossz napjai... Viszont mostanában eszembe jutott, hogy lehet ez már nem természetes, hiszen túl sokszor változik a hangulatom. A biztonság kedvéért utána nézegettem, de itt talán olyan is tud segíteni akinek hasonló problémái vannak(/voltak az én koromban). Előre is köszönöm annak aki segít.

2016. nov. 13. 19:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésedre nem tudok válaszolni,de nem bírom ki,hogy ne jegyezzem meg. Az írásod összeszeddettségéből,a helyesírásodból nagyon intelligens lánynak tűnsz. Ritkán látni ilyet.
2016. nov. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2016. nov. 13. 20:37
 3/8 A kérdező kommentje:
Még annyit szeretnék hozzátenni, hogy nagyon nem bírom ha egyedül vagyok. Nemtudom ez számít e valamit, de én ezt is furcsállom magamon. Sokszor ha egyedül vagyok inkább felhívok bárkit, és akkor jobb.
2016. nov. 13. 20:41
 4/8 anonim ***** válasza:
Elolvastam még egyszer. Úgy gondolom,hogy nem vagy bipoláris,ez inkább a korodból és a jellemedből adódó probléma. Ha bevennéd a "leszarom" tablettát,akkor nem lennéle ennyire ingadozó. A családodban minden rendben van? Vannak barátaid? Van hobbid? Van ami le tud kötni úgy,hogy ne gondolkozz közben?
2016. nov. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én 17 voltam amikor már nagyon észrevehetővé vált, hogy valami nincs rendben, mert akkor süllyedtem egy olyan szintre.. Kamaszkorban tényleg nehéz megállapítani, de pszichológus segíthet.

Nekem rapid ciklusos bipoláris zavarom van, ami azt jelenti, hogy egy évben 4 ilyen nagy hangulatingadozásom volt.

25/L

2016. nov. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Családban minden rendben, a szüleim válását is sokkal jobban viseltem mint bárki más, pedig még kicsi voltam. Sok barátom van és sokat vagyok velük, amúgy hobbim nincs, viszont itthon a szabadidőmben tanulok. Pszichológushoz nem nagyon szeretnék fordulni, nem egészen bízok bennük.:)
2016. nov. 14. 20:31
 7/8 anonim ***** válasza:
Pedig bízhatnál! Az ember nem csak test, és a lelki dolgok gyakran komolyabb problémákat csinálnak,mint a testiek. Én voltam pszichológusnál,mert miután megműtötték a térdemet, még egy évvel később sem tudtam mankó nélkül az utcára menni. Azt mondta az orvos,hogy valószínűleg hónapokig fog tartani mire "ki tudok jönni belőle" és gyógyszert kell szednem,valamint pszichoterápiára járnom. 1x voltam nála! Akkor majd 2 órán keresztül beszélgettünk. Másnap már az udvarra ki tudtam menni a mankó nélkül,a 3. naptól pedig az utcára is. A gyógyszert el sem kezdtem, pszichoterápára sem kellett mennem. Azóta nincs semmi gondom,pedig ez 16 éve volt. Azóta még egy alkalommal voltam nála,amikor megköszöntem neki. Ő azt mondta,hogy ritka,ha valaki ilyen gyorsan gyógyul és nagy fokú intelligencia kell hozzá. De ezzel neked nincs bajod :) Azóta biztos vagyok abban,hogy egy megfelelően irányított bezélgetés,pszichoterápia csodákra képes. Amerikában szinte mindenkienk van pszichológusa és nem csak divatból,hanem azért,mert sok segítséget tud adni a mindennapi életben.
2016. nov. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Hát csak keressél valakit akit szerethetsz, akivel elmélyülhetsz olykor-olykor.
2017. jan. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!