Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikroham gyanújával milyen...

Pánikroham gyanújával milyen orvoshoz forduljak? Mit mondjak neki?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Volt egy nagyobb fogászati műtétem kb 2 hónapja. Azóta egy héten legalább 3-szor tör rám ez a fura roham....szédüléssel kezdődik, amitől megijedek, majd gyorsan egymás után jön a többi...hirtelen gyomorfájdalom, szívtájékon szorítás, halálfélelem, zsibbadás, remegés, lever a víz...mindez miután a párom este elalszik. Ilyenkor kimegyek a levegőre, vagy elmegyek betakargatom a gyerekeket, megmosakszom, próbálom elterelni a gondolataimat. Van hogy sikerül, de van, hogy nem. Utóbbi esetben aludni sem tudok.

Páromnak voltak kamaszként pánikrohamai, ő mondta, hogy szerinte ez az.

Na már most nekem fogalmam sincs, hogy ilyenkor milyen orvoshoz kellene mennem. Háziorvos? Elég, ha neki elmondom? Egyáltalán kialakulhat egy ilyen műtéttől ez? Az még tetézi a dolgot, hogy 2 hete újra műtöttek, csak a másik oldalon, és ott a műtőben is elkapott ez...azonnal kaptam nyugtatót. Jobb is lett.

Szóval ebben kérnék segítséget. Hová kellene fordulnom? Mit mondjak a dokinak? Ciki, ha közben ott van az asszisztens?

Köszönöm, ha segítetek.


2016. nov. 17. 22:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Az idegosztályra kérj beutalót a háziorvosodtól! Ott eldöntik, hogy hogyan kezeljenek, gyógyszerrel, vagy pszichológus legyen a segítségedre?
2016. nov. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Értem. Köszi. Csak az a baj, hogy itt olyan, hogy idegosztály nincs. Van ilyen, de ott a drogosokat, elmebetegeket, kényszergyógykezelteket kezelik, oda nem szívesen mennék. Van viszont ( falun lakunk) pszichológus, pszichiáter, neurológus. Itt le van bontva, minden nap más rendelés van, csak végső esetben küldenek a kórházba, kb szinte ha haldokolsz. Sajna elég elszigetelt része ez az országnak.

De akkor ha jól vettem ki, először menjek a háziorvoshoz.

2016. nov. 17. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!