Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha az iskolapszichológusnak...

Ha az iskolapszichológusnak elmondom hogy szorongok, egy kicsit depressziós vagyok meg méha pánikrohamaim is vannak, akkor mit tehet? Ugye nem kötelezhet gyógyszerek szedésére? Elmondhatja a szüleimnek? 18/L

Figyelt kérdés
Már három hete járok hozzá de még nem mertem elmondani ezeket a dolgokat, mert félek, hogy akkor lenne egy hivatalos diagnózis, gyógyszereket meg végképp nem akarok szedni. Csak azokkal lehet meggyógyulni? Vagy meg lehet egyáltalán?

2016. okt. 22. 14:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kötelezhet ? Nem hiszem, hogy majd lenyomná a torkodon őket.
2016. okt. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A pszichológus nemhogy nem kötelezhet gyógyszer szedésére, de nem is adhat, mert ő nem orvos. Az orvos (pszichiáter) sem kötelezhet rá, csak javasolhat. Az orvos felírhatja, de Te döntöd el, hogy beszeded vagy sem.
2016. okt. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelezhet, és pszichológus eleve NEM írhat fel gyógyszert, mert nem orvos.

A szüleidnek sem mondhatja el ezeket.

Hogy mivel lehet meggyógyulni, az nagyon eset függő. Súlyos esetben pszichiáterhez küld, aki már valóban írhat fel gyógyszert, de nem kötelezhet a beszedésére.

2016. okt. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépem a válaszokat!

Nem tartom magam nagyon súlyos esetnek, de gondolom mindenképp jobban járok, ha elmomdom a pszichológusnak ezeket a dolgokat.

2016. okt. 22. 14:38
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem jól jársz vele. Ha csak meghallgat, lehet az is segít. Talán lesz valami jó ötlete, amivel túllépsz a szorongáson.
2016. okt. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Arra most elég nagy szükségem lenne, mert nagyon nehezen bírok már ezzel együtt élni, a mindennapjaimat is tönkreteszi, ezért is döntötem úgy, hoy elmegyek.
2016. okt. 22. 17:24
 7/11 anonim ***** válasza:
47%
Mindenféleképpen mondd el neki, és kérjél segítséget. A gyógyszerektől meg ne félj. Ha szeretnél meggyógyulni, ez az egyetlen útja. Ne higgyél a maszlagoknak, hogy erős akarat, meg sok fokhagyma azt annyi. A gyógyszer időt ad a szervezetnek a gyógyulásra. Higgy az orvosodnak.
2016. okt. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Ne szedj gyógyszert,csak rosszabb lesz!Akkor fogsz meggyógyulni,ha azt teszed,ami jólesik bűntudat nélkül!A pszichiátria egy áltudomány,ne hagyd magad meggyőzni!
2016. okt. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Egy kicsit összezavarodtam ettől a két ellentétes kommenttől, tudtok nekem konkrét példát mondani, hogy miért jó/miért nem?
2016. okt. 22. 18:51
 10/11 anonim ***** válasza:
69%
Én szedtem 2 év alatt több gyógyszert is, egyáltalán nem oldotta meg a problémámat. Mellette jártam pszichológushoz, az se oldott meg semmit. Letettem a gyógyszert magamtól (csak 2 hétig voltak elvonási tüneteim), nem mentem vissza többet a pszichiátriai gondozóba, és bevállaltam azt, amitől szorongtam. Azóta megtanultam könnyebben venni a helyzeteket; nem érdekel, ha hülyét csinálok magamból, mert tudom, hogy minden tőlem telhetőt megteszek. Sokkal jobb azóta az életem. Mégis azt mondom, hogy menj a pszichológushoz, és beszélj vele - gyógyszert úgyse írhat fel, de valószínű, hogy nem olyan súlyos a problémád.
2016. okt. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!