Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti hogy álltok az öngyilkosság...

Ti hogy álltok az öngyilkossághoz?

Figyelt kérdés
14/f. Érdekel a véleményetek hogy mit gondoltok a témáról. :D Szerintetek kik teszik? Miért? Milyen ember az aki elköveti? Miért baj ha elköveti? Hogy állnátok hozzá ha egy barátotok tenné/próbálná meg? Mostanság sokat gondolok arra hogy kioltsam a saját életem. És igen igen igen tudom fiatal vagyok meg bla bla bla de akkor is.

2016. nov. 20. 20:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Szerintem az esetek nagy többségében köze sincs az önzőséghez. Persze az illető a saját lelki fájdalmát akarja megszüntetni, de! Ez a lelki fájdalom legtöbbször abból adódik, hogy úgy érzed nem vagy fontos másoknak és csak útban vagy, gondot okozol. Úgy mondom ezt, mint valaki, aki 14 éves kora óta folyamatosan küzd öngyilkossági gondolatokkal. Sosem akkor jutott eszembe, amikor valami nem úgy történt ahogy én azt elképzeltem és meg voltam bántva vagy sértve. Nem. Akkor jön elő, ha másoknak gondot okozok, terhet jelentek, ha azt látom, hogy sírnak miattam és tényleg nem veszik semmi hasznomat. Ilyen szempontból véleményem szerint nem önzőség és nem gyengeség, mert másoknak akarsz jót tenni. És ezzel nem azt akarom mondani, hogy támogatom az öngyilkosságot, sőt!

A közvetlen családomban két ember is van, aki öngyilkosságot kísérelt meg (az egyik 13, a másik 17 éves koromban történt), mindketten velem beszéltek utoljára és én nem vettem észre a jeleket (egyébként szerencsére mindketten túlélték) és ezek miatt olyan maradandó lelki sérüléseket szenvedtem, amik miatt sosem leszek képes normális életet élni. Sok évnyi pszichoterápiával, antidepresszánsokkal, nyugtatókkal együtt sem tudok már soha többé teljes életet élni. Na és emiatt mondom azt, hogy kérlek szépen, ne tedd. A családod sosem lesz túl az elvesztéseden. Depressziót, pánikbetegséget, poszttraumás-stresszt, újabb öngyilkosságokat eredményezhet a tetted. Képzeld csak el, ha én így tönkrementem ezekbe, pedig egyikük sem halt meg, akkor mi lenne a te családoddal, ha neadjisten meghalnál. Kérlek keress fel egy szakembert, beszélj a problémáidról, mielőtt nagyobb baj történne. És ha bármi kérdésed van, szólj nyugodtan. (:

2016. nov. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Régebben nagyon sokat gondoltam rá. Mindig végigvettem kinek hiányoznék, de valahogy mindig egy személyt találtam a listán és áh vele nem tehetem meg.


Na meg aztán irtózatosan félek a fájdalomtól (hülyeség, de így van) úgyhogy ez persze nem nekem való út. Sajnos vagy nem (ezt talán az ismerőseim tudják én ingadozom épp milyenem van) nem merem megtenni, pedig van hogy gondolok rá, bár vége lenne már.


De aztán én azt mondom egyrészt gyáva dolog, tényleg menekülés másrészt nagyon bátornak kell lenni hozzá, hogy a saját életed kioltsd. (nem beszélve arról, hogy az egyik legerősebb ösztönt kell legyőzni, az életösztönt. Bennem mindig megy. :D)


Nekem nem ment a megvalósítása, halvány gondolat volt, maradok ilyenkor amikor nagyon ratyi a helyzet a reménynél, hogy egyszer vége lesz. :-)


Inkább szenvedek, mazochista vagyk

2016. nov. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Berserker88 ***** válasza:
Önző, undorító dolog. Azért mert gyenge vagy, nem kell ki..szni másokkal. Undorító dolog, romokba dönteni azoknak az életét akik 14 éven keresztül felneveltek, a barátaid voltak és kiálltak melletted. Egyszóval szerintem a gyengék utolsó mentsvára. Másrészről, azért mert úgy gondolod, hogy kicsesztek veled páran vagy valami bajod van, az közel sem olyan depresszió ami az öngyilkossághoz kell. Nagyon nyomós indok kell, hogy legyőzd a saját túlélési ösztönödet. És jöhetnek, az oltogató, savazó válaszok nyugodtan. De természetesen csak akkor veszem komolyan ha rendes ellenérveket tudnak írni. Üdv.
2016. nov. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

" Azért mert gyenge vagy, nem kell ki..szni másokkal"


De akkor meg mások fognak k*b*szni velem és arra meg nem vagyok vevő :D


"Undorító dolog, romokba dönteni azoknak az életét akik 14 éven keresztül felneveltek, a barátaid voltak és kiálltak melletted."


Igaz a szülőkkel szemben eléggé szemét dolog lenne de hát a barátok..... ők nem érnek annyit hogy éljek miattuk. :'D


"Másrészről, azért mert úgy gondolod, hogy kicsesztek veled páran vagy valami bajod van, az közel sem olyan depresszió ami az öngyilkossághoz kell."


Én nem gondolom hanem tudom de ez egy másik sztori. :D


Köszönöm az eddigi válaszokat és várom a többit is ;)

2016. nov. 22. 19:37
 15/17 anonim ***** válasza:

" Mikor? - kérdezed. Mielőtt megszülettem. A halál ugyanaz, mint a nemlét. Hogy ez utóbbi milyen, már tudom. Az lesz utána, ami előttem volt. Ha a halálban van valami kín, akkor, mielőtt a világra jöttünk, szintén kellett volna éreznünk: márpedig semmiféle fájdalmat nem éreztünk."


Ez hülyeség. Csak azért gondolod, hogy nem volt semmi a születésed előtt, mert nincs róla emléked.

2016. nov. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

tervezem régóta, demég ehhez is szargyáva vagyok

aki megteszi, biztos oka van rá.

szerintem nem baj, ha elköveti.

barátom elkövetné? biztos fájna, hogy meghalt, de neki kell tudnia, az ő élete.

2016. nov. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
"Aztán azt mondja Seneca, vannak bölcselkedők, kik azt állítják, hogy az öngyilkosság nem szabad; el kell várni, míg a természet elhozza a véget. «A ki ezt mondja, nem látja, hogy a szabadság útját zárta el maga előtt. Az örök végzet semmit sem tett jobban, mint hogy egyetlen belépést engedett nekünk az életbe, de kilépést sokat. Hát elvárjam-e akár a betegség, akár az ember kegyetlenkedését, midőn kiléphetek a gyötrelmek közül és legyőzhetem a szerencsétlenséget? Ez az egy az, a miért nem panaszkodhatunk az élet ellen: senkit sem kötelez. Tetszik? Élj. Nem teszik? Szabad visszatérned oda, a honnan jöttél. Hogy főfájásodon könnyíts, gyakran vért bocsátottál magadból: a test gyöngítésére eret vágnak; nem szükség roppant sebet ütni a belrészeken. Tollkéssel nyitható az út ama nagy szabadságra, egy szúrástól beáll a bizton-lét. A meghaláshoz semmi egyéb nem kell, csak akarat.»
2016. nov. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!