Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek skizofen vagyok?

Raven^^ kérdése:

Szerintetek skizofen vagyok?

Figyelt kérdés
Sajnos a családomban történtek olyan dolgok amik elegge megviseltek.. es sokat bántottak a való életben mások is.. emiatt ma egy embernek azt mondtam h van egy belső önmagam aki folyton bánt engem. Persze en ezt nem teljesen gondoltam komolyan dehát egy csomó embernek vannak ilyen problémái hogy sokszor hallják vissza önmaguktól amikkel mások megbantottak oket.. de ezek csak akkor vannak ha szomorú vagyok es nem kényszerítenek semmire nem mondanak semmi újat csak amit ezek az emberek mondtak. Amikor szomorú vagyok egy ido után mérges leszek aztán megnyugszom es ujra vidam igyekeztem azokat a tüneteket leírni amiket olvastam hogy erre utalhatnak. Ugye nem vagyok beteg nem szeretnek az lenni :( es elterveztem hogy mostantól vidam leszek es a rossz dolgokat igyekszem figyelmen kivul hagyni
2016. nov. 21. 00:27
 1/5 hosszúhajú ***** válasza:
szerintem van jó pár dolog, ami eléggé nem illik a skizoba. egy skizofrénnek tudathasadása van, tehát nem tudja ilyen világosan megfogalmazni, ő egészen máshogy érzékeli a világot, pszichotikus, tehát elmebeteg, nála teljesen elkülönül a valóság és ő. paranoid képzetei vannak, amikről nem is tudja hogy az. talán csak visszhangzik az agyadban a sok bántás, amit kaptál, nem tudsz szabadulni. két másik dolog egy-egy tünete sokkal inkább más pszichés dolog kategóriája. A poszttraumás stressz szindróma jele annak, ha a feldolgozatlan nagy lelki problémák pszichés problémákat hoznak létre, és ott jelenik meg. a borderline kategóriája pedig, hogy összevissza jönnek az érzések ( szomorú-vidám ) én borderline vagyok, időnként skizoaffektív tüneteim voltak 15 évvel ezelőtt. láttam pár bordit, skizot, ... egyik sem olyan mint te, nem látják át így a problémákat ilyen tiszta fejjel. és ennél sokkal komolyabb dolgokkal küzdenek, igazi kitörései vannak... egyik kategória jobban sántít nálad mint a másik- egyikbe sem illesz bele.
2016. nov. 21. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyetértek az első emberkével. A családomban van egy Borderline-személyiségzavaros egyén, neki vannak hasonló tünetei, hogy az egyik pillanatban meg akarja váltani a világot, a másikban pedig megölni magát. Persze ettől még nem biztos, hogy te is Borderline-os vagy. A skizofrének általában nincsenek tudatában a betegségüknek, szóval szerintem biztosan nem vagy az. De ha nem érzed jól magad a jelenlegi helyzetben, érdemes felkeresned egy szakembert, aki pontos diagnózist állíthat fel és annak megfelelően hozzásegíthet téged a gyógyuláshoz. Remélem tudtam segíteni. (:
2016. nov. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Berserker88 ***** válasza:
Ezért ne az internetről tájékozódj. Egy egyszerű hasfájásból is az jön ki, hogy neked már áttétes rákod van. Ilyen miatt tanulnak az emberek sok-sok évig az egyetemeken, hogy kezeljenek. Máskor próbálj meg orvoshoz menni, ha skizo lennél alapból nem látnád be magadnak (gondolom én), hogy az vagy. Valószínűleg meg sem fordulna a fejedben. Szerintem simán depressziós lettél, és őrlöd magad.
2016. nov. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem vagy skizofrén, ezek csak a te gondolataid. A sajátaid. Én is ki voltam sokáig készülve, én is bediagnosztizáltam magamnak a skizofréniát, meg is kérdeztem pár dokit, egyik se mondta, hogy az vagyok. Depit viszont diagnosztizáltak. Szedek rá gyógyszert egy kis ideig aztán csá. nyugi
2016. nov. 23. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szépen a válaszokat:)
2016. dec. 4. 01:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!