Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehete valaki tudatosan skizofén?

Lehete valaki tudatosan skizofén?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

20 éves vagyok és rettegek,hogy nehogy skizofén legyek.

Félek,hogy gondolatban csinálok egy másik én-t vagy valamit.

Ez az egész pánikbetegséggel kezdődött. Ez ugye nem jelenti azt,hogy az leszek vagy vagyok?

Mit tegyek ?

nagyon el vagyok keseredve.

köszi a válaszokat!


2013. máj. 6. 15:02
 1/4 anonim ***** válasza:
63%
Ha valaki mentálisan megbetegszik,az nyilván nem tudatosan megy végbe,hanem egy akaraton kívüli folyamat eredményeként sodródik és bonyolódik bele az illető.Ha valakire rátör ez a betegség,akkor sajnos semmit nem tehet ellene,viszont megelőzheti azzal,hogy szakszerű pszichológusi segítséget vesz igénybe.Illetve azzal,ha a belső feszültségeit valahogy megpróbálja oldani,körülnézni az életében,mi az,ami lelkileg betegítheti.Legyen itt szó magánéletről,munkáról,családi és baráti kapcsolatokról,stb.
2013. máj. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kizárt dolog, hogy valaki skizofrén legyen a saját akaratából kifolyólag. Ami neked a problémád, az a hipochondria, úgyhogy nyugodj meg és tereld el más felé a gondolataidat. Interneten pedig tilos ilyen témáról olvasni, mert azzal is csak megnehezíted a dolgodat.
2013. máj. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Megnyugodtam.:)
2013. máj. 6. 18:28
 4/4 anonim válasza:

Valószínüleg a pánikbetegség jelei,én is rettegtem ettől hogy dilis vagyok meg hogy megőrűlök,de tudom hogy ez csak a pánik betegség miatt van :) sokáig szégyenérzetem volt ez miatt,de ez természetes dolog a pánikbetegeknél!

ez egy nagyon jó oldal: [link]

2013. máj. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!