Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pár kérdést feltehetek a...

Pár kérdést feltehetek a magában beszélgető emberekről?

Figyelt kérdés

1. Mi az oka?


2. Hogyan gyógyítható , meg hova kell elmennie(szakemberhez)?


3. egyéb tünetei?


4. És mivan akkor ha csak úgy beszél miközben tisztában van vele hogy senki sincs a szobában?


5. És hány százaléka szenved ebbe?


6. Melyik korosztály érinti , és mivan akor ha tintként/felnőttként is ebben a problémában szenved?



2016. nov. 23. 20:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Miért, az? Ha diagnosztizálták skizofréniával, akkor természetesen mondani kell. Ebben az esetben azonban nem is biztos, hogy vállalja, ugyanis a skizofrénia pszichiátriai kórkép.
2016. nov. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2016. nov. 24. 19:10
 13/15 anonim ***** válasza:
Ezen most jót nevettem, bocsi... :D Az előbb közölted, hogy "mellesleg" skizofrén az illető, erre az az első kérdésed, hogy mi okozza a magában beszélgetést..? A válasz adott, skizofréneknél ez meglehetősen gyakori, főleg, ha akusztikus hallucinációi vannak (=hangokat hall). Ilyenkor nem a hangok hallása gyógyítandó önmagában, mivel az csak egy tünete a betegségnek, hanem magát a skizofréniát kell kezelni, ami farmakoterápiával és pszichoterápiával történik. Ha már diagnosztizálták skizofréniával, akkor a pszichiáterrel kéne konzultálni a kezelést illetően (bár csodálom, hogy ez eddig nem történt meg, ha már a diagnózist megkapta a személy). A skizofréniának számos altípusa, és ennek megfelelően számos altünete is van, ezekről itt nem írnék most hosszabban, rengeteg anyagot talált hozzá a google-on. Maga a betegség jelei már elég korán mutatkozhatnak, de hivatalosan 18 év felett kaphatja meg ezt a diagnózist. Általában a fiatal felnőttkorban jelenik meg, úgyhogy a betegeknél ez teljesen általános, ha "felnőttként is ettől szenved". Sajnos nem gyógyítható, viszont kezelhető (az persze sok mindentől függ, hogy mennyire sikeres a kezelés).
2016. nov. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
# 13: egy másik kérdés kapcsán (ami gyanítom, szintén a kérdezőé) szerintem itt nem erről van szó, hanem önmagáról gondolja (tévesen), hogy talán skizofrén. (Összekeverve a skizofréniát a disszociatív személyiségzavar jellegzetességeivel, de véleményem szerint esetében még arról sem lehet beszélni.)
2016. nov. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

En kb minden oraban beszelek magamba, sot inkabb magammal beszelek, vitatkozok stb

Nem vagyok skizo, azert de szerintem nem problema ha magaban beszel az ember.

2017. febr. 3. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!