Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy előzzem meg, hogy tovább...

Hogy előzzem meg, hogy tovább vagdossam magam?

Figyelt kérdés

Tegnapelőtt már nagyon ideges voltam az iskola miatt, mert rengeteget kell tanulni és emellett még különórákra is járok kb. este 6 kor érek haza minden nap. Folyamatosan lemaradok és nem tudok rendesen felzárkózni, semmi olyanra nem marad időm amit igazán szeretek csinálni.És az sem nyugtat, hogy ó majd téli szünetbe pihenek, mert előre látom, hogy akkor is csak a lemaradásaimat fogom pótolni, de ha meg is próbálnék pihenni, akkor is stresszelek.

Miközben tanultam megláttam az íróasztalomon egy eltört üvegdarabot és megkarcoltam a csuklómat és a kézfejemet vele. Tegnap se volt valami jó hangulatom ezért a vállam körül is karcolgattam magam. Megfogadtam, hogy ma nem vágom meg magam, de egész nap csak erre gondoltam,pedig ma nem is volt annyira rossz a napom, de úgy érzem, hogy ha nem vagyok rosszkedvű akkor is csinálnom kell. Valamiért annyira jó érzés, főleg mikor meglátom, hogy vérzik. Tudom, hogy nem normális, de csak erre tudok gondolni.



2016. nov. 29. 17:15
 1/10 Senki Alfonz ***** válasza:
17%

Ha spriccel jól csináltad, és megigérem hogy többször nem fogod magad vagdosni .


Ha ez a megoldás nem tetszik ( bár a világnak megváltás lenne) irány a pszichomókus ........

2016. nov. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Most komolyan minek írsz ha nem vagy képes normális választ adni? Azzal, hogy azt hiszed, hogy ez nem komoly és hogy meg akarok halni attól nem lesz igazad. Ha nem tudod megérteni mit érzek, min megyek keresztül inkább ne is írj.
2016. nov. 29. 19:00
 3/10 anonim ***** válasza:

Iratkozzál ki az összes különóráról, amire jársz, hogy kipihent legyél és ne legyél lemaradva az "alap" iskolai dolgokkal sem. Ha nem is "örökre" iratkozol ki, de egy időre mindenképp lassítanod kéne, erre figyelmeztet a vagdosás... És persze, ahogy az előttem lévő is írta, menj el pszichológushoz, ártani nem fog.


Persze, a vagdosás jó, mert érdekes, mert valami szokatlan történik, ami kizökkenti az embert a "megszokott" (pl. iskolai) dolgok közül, eltereli a figyelmet a fájdalom is, levezeti a feszültséget, stb. Ilyesmik miatt csinálják sokan mások is.

2016. nov. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sajnos azonban nincs nagyon lehetőségem abbahagyni. Van heti 2x fakultációs ami kötelezö, valamint különangolom ami szintúgy muszáj mert nyelvvizsgázok egy hónap múlva.
2016. nov. 29. 21:36
 5/10 anonim ***** válasza:

Én ugyanazt csináltam középsuliban, mint te. Végül is megérte szétcseszni a fiatalkorom, mert bejutottam az álomegyetememre. Igaz, most vagyok másodéves, és ezt a félévet nem tudom, hogy fogom befejezni, mert olyan szinten megbénít már a kudarctól való félelem, hogy átlag napi kétszer hányok, ugyanennyiszer bőgök, nem tudok néha megszólalni se, és nem tudom normálisan leadni a beadandóimat határidőre, mert ha arra gondolok, hogy esetleg pocsék lesz, le se tudom írni. Viszont van egy munkahelyem is, magam tartom el, és úgy általában olyannak látszik az életem, amit mindenki irigyel...

Valószínűleg a következő félévemet passziválom, csak dolgozni járok majd, segítséget kérek, és helyreteszem magamban a dolgokat. Te légy okos, tanulj az én hibámból, és spórold meg magadnak azt a pár évet. Kérj segítséget inkább most, mert előbb-utóbb úgyis muszáj lesz.

2016. nov. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Senki Alfonz ***** válasza:

Azért irtam, mert komolyan vettelek , és a válaszom is teljesen komoly volt .

Bocsássa meg nekem mindenki de épp elég dekadens idegbeteg van már a világban , mondjuk ugy hogy a pár dekáddal ezelött normálisnak titulált kategória kezd kihalni , tehát valóban nem gondoltam hogy nem lennél egy bagy veszteség .

Üzenetem másik felében pedig pontosan azt javasoltam amit mindenki más hogy keress a problémádra pszichológust .


Bocs hogy az elözö üzenetemen áthallatszott a fajtádról alkotott véleményem

2016. dec. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Senki Alfonz ***** válasza:

Elnézést a néhány elirásért,

helyesen " tehát valóban nem gondoltam hogy nagy veszteség lennél "

2016. dec. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Régen én sem értettem azokat akik ilyet műveltek, de ha te is átéled az teljesen más. Persze akik divatból, figyelemfelkeltés miatt vagdosság magukat az tényleg gáz.

Nem tudom miért nézik le az embereket akik problémái miatt csinálják.

2016. dec. 1. 19:53
 9/10 anonim ***** válasza:
Alfonz, kedves és empatikus lényedért se hullatna ám krokodilkönnyeket a világ.
2016. dec. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

jól megfarkallak, és egyből jobban fogod érezni magad. :P


Egyébiránt meg a 18 az egyrészt nem 6, és nem este.

Meditációt tudom javasolni, csodákra képes, továbbá a "pont leszarom" hozzáállást is bizonyos mértékben ki kell fejleszteni, különben bele fogsz gebedni. ;o

2017. ápr. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!