Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki pszichiátriai támogatást...

Aki pszichiátriai támogatást (segélyt, rokkantsági nyugdíjat, vagy nem tudom hogy nevezik) kap, dolgozhat közalkalmazottként vagy lehet vállalkozó?

Figyelt kérdés

Tehát akiről megállapítják hogy a mentális betegsége komolyan befolyásolja az életvitelét és ezért támogatást kap, annak el kell tengődni segélyen, vagy dolgozhat mellette? Lehet-e vállalkozása? Dolgozhat-e közszférában, hivatalban vagy csak gyárban, esetleg fogyatékkal élőknek fenntartott munkahelyen?

Létezik-e olyan, mint a Barátok Köztben a Liza, hogy gyilkosságot követett el, kényszergyógykezelést kapott, gyógyultnak nyilvánították, kiengedték és teljes életet élhet?

Ha a beteg elutasítja a segélyt, mondván jól van, és dolgozni szeretne, megakadályozhatja ebben a kezelőorvosa?

Olyat is hallottam hogy valaki jobban van, felfüggesztik a segélyt és dolgozik, aztán mikor rosszabbodik az állapota újra kap, de akkor nem dolgozhat?

Hogy működik ez az egész?


2016. dec. 2. 10:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"Létezik-e olyan, mint a Barátok Köztben a Liza, hogy gyilkosságot követett el, kényszergyógykezelést kapott, gyógyultnak nyilvánították, kiengedték és teljes életet élhet? "

úristen...na ezért dobtam ki a tévémet még időben!



Dolgozhatsz ,úgy tudom,de van felső határa a megkeresett és az államtól kapott jövedelem együttes összegének.Ha annyira jól vagy,akkor egy idő után nem kapsz segélyt.Egy skizofrén beteg sosem mondhatja azt,hogy köszöni szépen jól van,meggyógyult ,satöbbi ,ők nincsenek ebben a helyzetben ,hogy ezt eldönthessék.Megkérdezhetem te milyen diagnózist kaptál?

2016. dec. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Többféle diagnózist is kaptam, több szakembernél is jártam, de gondolom nem komoly a baj, mert még nem javasoltak ilyesmit, befekvősön meg zárton sem voltam. Viszont van olyan ismerősöm aki kap ilyen segélyt és néha dolgozik mellette, néha nem. Ő kapott skizofrén diagnózist is, volt többször befekvős pszichiátrián, neki az orvosa javasolta a segélyt, de volt időszak mikor dolgozott és nem kapta, majd munkanélküli lett és megint. Elég jól ismerem és nem árt a légynek sem, teljesen jól kezeli betegségét, be van állítva a gyógyszere és ha szétcsúszik, önként bemegy pár hétre a pszichiátriára.

Én nem ilyen vagyok, nem nagyon szedem a gyógyszereket amit felírnak, úgy érzem ártanak nekem és elnyomják a valódi énemet. Bizonyos időszakokban én is van hogy hetekre táppénzre megyek, de van amikor meg folyamatosan pörgök és túlórázok.

2016. dec. 2. 21:20
 3/3 anonim ***** válasza:

"úgy érzem ártanak nekem és elnyomják a valódi énemet."

kérdés,hogy mekkora önismerettel rendelkezel.Egyébként a gyógyszerek általában nem neked tesznek jót,hanem a környezetednek.

2016. dec. 3. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!